РЕГИСТЪР
на партиите и коалициите, регистрирани за участие в изборите
за
общински съветници и за кметове на 27 октомври 2019 г.
(по чл. 57, ал. 1, т. 13, буква „а“ от Изборния кодекс)

Пореден №, дата и час на постъпване Регистрирани партии Решение на ЦИК № в бюлетината Адрес, телефони,
eлектронен адрес,
лица за контакт
Лице, представляващо партията
1 2 3 4 5 6
1.
02.09.2019 г.
09:00 ч.
ПП „ ГЕРБ“ 962-МИ
05.09.2019
43. ПП ГЕРБ   Бойко
Методиев
Борисов
2.
02.09.2019 г.
09:15 ч.
ПП „СВОБОДА” 964-МИ
05.09.2019
10. ПП СВОБОДА   Владимир
Чавдаров
Симеонов
3.
02.09.2019 г.
09:53 ч.
ПП ВОЛЯ 963-МИ
05.09.2019
51. ВОЛЯ   Веселин
Найденов
Марешки
4.
03.09.2019 г.
10:00 ч.
ПП  ДВИЖЕНИЕ ИНИЦИАТИВА ЗА БОТЕВГРАДСКА ОБЩИНА 978-МИ
05.09.2019
16. ПОЛИТИЧЕСКА ПАРТИЯ ДВИЖЕНИЕ ИНИЦИАТИВА ЗА БОТЕВГРАДСКА ОБЩИНА   Маргарита
Петрова
Кирова
5.
03.09.2019 г.
10:18 ч.
ПП  партия на ЗЕЛЕНИТЕ 980-МИ
05.09.2019
42. партия на ЗЕЛЕНИТЕ   Владимир
Димитров
Николов
6.
03.09.2019 г.
10:50 ч.
ПП  НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ ЗА ПРАВА И СВОБОДИ 979-МИ
05.09.2019
15. НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ ЗА ПРАВА И СВОБОДИ   Гюнер
Бехчет
Тахир
7.
03.09.2019 г.
11:20 ч.
  ПП „ МОРЕ“ 1007-МИ
09.09.2019
17. ПП МОРЕ   Благой
Вангелов
Филипов
8.
03.09.2019 г.
14:50 ч.
ПП ДВИЖЕНИЕ ГЕРГЬОВДЕН 990-МИ
05.09.2019
9. ПП ДВИЖЕНИЕ ГЕРГЬОВДЕН   Драгомир
Желчев
Стефанов,
Георги
Иванов
Маринчев
9.
03.09.2019 г.
15:03 ч.
ПП Политическо Движение Социалдемократи 981-МИ
05.09.2019
7. Политическо Движение Социалдемократи   Елена
Маргаритова
Нонева
10.
04.09.2019 г.
11:35 ч.
ПП  СЪЮЗ НА ДЕМОКРАТИЧНИТЕ СИЛИ 983-МИ
05.09.2019
64. ПОЛИТИЧЕСКА ПАРТИЯ СЪЮЗ НА ДЕМОКРАТИЧНИТЕ СИЛИ   Румен
Димитров
Христов
11.
04.09.2019 г.
12:25 ч.
ПП ВЪЗРАЖДАНЕ 982-МИ
05.09.2019
48. ВЪЗРАЖДАНЕ   Костадин
Тодоров
Костадинов
12.
05.09.2019 г.
09:30 ч.
ПП БЪЛГАРСКА НОВА ДЕМОКРАЦИЯ 984-МИ
05.09.2019
2. ПП БЪЛГАРСКА НОВА ДЕМОКРАЦИЯ   Борислав
Любенов
Великов
13.
05.09.2019 г.
11:10 ч.
ПП „ЗЕМЕДЕЛСКИ СЪЮЗ АЛЕКСАНДЪР СТАМБОЛИЙСКИ“ 1030-МИ
10.09.2019
49. Земеделски съюз „Ал. Стамболийски“   Спас
Янев
Панчев
14.
05.09.2019 г.
12:15 ч
ПП ЕВРОРОМА 1000-МИ
09.09.2019
36. ПП ЕВРОРОМА   Цветелин
Цанов
Кънчев
15.
05.09.2019 г.
15:14 ч
ПП БЪЛГАРСКИ СОЦИАЛДЕМОКРАТИ 1008-МИ
09.09.2019
61. партия БЪЛГАРСКИ СОЦИАЛДЕМОКРАТИ   Александра
Йорданова
Христова
16.
06.09.2019 г.
10:50 ч
ПП ОБЕДИНЕНА СОЦИАЛДЕМОКРАЦИЯ 1016-МИ
09.09.2019
60. ПП ОБЕДИНЕНА СОЦИАЛДЕМОКРАЦИЯ   Йордан
Тодоров
Гергов
17.
06.09.2019 г.
12:05 ч
ПП  НАЦИОНАЛНА ПОЛИТИЧЕСКА ПАРТИЯ БЪЛГАРЕ (НППБ) 1025-МИ
10.09.2019
54. НАЦИОНАЛНА ПОЛИТИЧЕСКА ПАРТИЯ БЪЛГАРЕ (НППБ)   Златко
Радинов
Марчев
18.
06.09.2019 г.
12:05 ч
ПП БЪЛГАРСКИ ДЕМОКРАТИЧЕСКИ ФОРУМ 1014-МИ
09.09.2019
38. БЪЛГАРСКИ ДЕМОКРАТИЧЕСКИ ФОРУМ   Жаклин
Ваклуш
Толева
19.
07.09.2019 г.
11:05 ч
ПП Движение за права и свободи – ДПС 1013-МИ
09.09.2019
55. Движение за права и свободи – ДПС   Мустафа
Сали
Карадайъ
20.
07.09.2019 г.
11:20 ч
ПП НАРОДНА ПАРТИЯ СВОБОДА И ДОСТОЙНСТВО 1021-МИ
09.09.2019
39. ПП Народна партия свобода и достойнство   Орхан
Ахмедов
Исмаилов
21.
07.09.2019 г.
12:20 ч
ПП ЗЕМЕДЕЛСКИ НАРОДЕН СЪЮЗ 1032-МИ
10.09.2019
33. ЗЕМЕДЕЛСКИ НАРОДЕН СЪЮЗ   Румен
Маринов
Йончев
22.
07.09.2019 г.
13:20 ч
ПП ОБЕДИНЕН БЛОК НА ТРУДА БЪЛГАРСКИ ЛЕЙБЪРИСТИ 1020-МИ
09.09.2019
29. ОБТ БЪЛГАРСКИ ЛЕЙБЪРИСТИ   Екатерина
Иванова
Атанасова
23.
07.09.2019 г.
15:00 ч
ПП Глас Народен 1031-МИ
10.09.2019
6. ПП Глас Народен   Светослав
Емилов
Витков
24.
08.09.2019 г.
11:10 ч
ПП ОБЕДИНЕНИ ЗЕМЕДЕЛЦИ 1022-МИ
09.09.2019
46. ПП ОБЕДИНЕНИ ЗЕМЕДЕЛЦИ   Петя
Ставрева
Ставрева
25.
08.09.2019 г.
11:33ч.
партия Български демократичен съюз „РАДИКАЛИ“ 1052-МИ
11.09.2019
62. БДС „РАДИКАЛИ“   Цветан
Венциславов
Манчев
26.
08.09.2019 г.
13:14 ч
ПП СОЦИАЛДЕМОКРАТИЧЕСКА ПАРТИЯ (СДП) 1026-МИ
10.09.2019
3. СОЦИАЛДЕМОКРАТИЧЕСКА ПАРТИЯ (СДП)   Тодор
Иличов
Барболов
27.
08.09.2019 г.
14:17 ч
ПП ДВИЖЕНИЕ ЗА РАДИКАЛНА ПРОМЯНА БЪЛГАРСКАТА ПРОЛЕТ 1023-МИ
10.09.2019
65. ПП ДВИЖЕНИЕ ЗА РАДИКАЛНА ПРОМЯНА БЪЛГАРСКАТА ПРОЛЕТ   Велизар
Пенков
Енчев
28.
08.09.2019 г.
15:00 ч
ПП АБВ (Алтернатива за българско възраждане) 1024-МИ
10.09.2019
14. Политическа партия АБВ (Алтернатива за българско възраждане)   Румен
Йорданов
Петков
29.
09.09.2019 г.
10:40 ч.
партия „ПОДЕМ“ 1063-МИ
11.09.2019
12. ПП ПОДЕМ   Александър
Цветков
Богданов
30.
09.09.2019 г.
11:05 ч.
партия „Национално движение за стабилност и възход“ (НДСВ) 1061-МИ
11.09.2019
57. НДСВ   Станимир
Янков
Илчев
Съби
Давидов
Събев
Олимпи
Стоянов
Кътев
31.
09.09.2019 г.
11:50 ч
ПП БЪЛГАРСКИ ДЕМОКРАТИЧЕН ЦЕНТЪР – БДЦ 1035-МИ
10.09.2019
5. ПП БЪЛГАРСКИ ДЕМОКРАТИЧЕН ЦЕНТЪР – БДЦ   Стефан
Георгиев
Кенов
32.
09.09.2019 г.
12:05 ч
ПП ДОСТ 1036-МИ
10.09.2019
52. ПП ДОСТ   Лютви
Ахмед
Местан
33.
09.09.2019 г.
12:15 ч
ПП ПРЯКА ДЕМОКРАЦИЯ 1034-МИ
10.09.2019
11. ПРЯКА ДЕМОКРАЦИЯ   Петър
Николаев
Клисаров
34.
09.09.2019 г.
13:45 ч
партия „БЪЛГАРСКА СОЦИАЛДЕМОКРАТИЧЕСКА ПАРТИЯ“ 1044-МИ
11.09.2019
35. БЪЛГАРСКА СОЦИАЛДЕМОКРАТИЧЕСКА ПАРТИЯ   Йордан
Ангелов
Нихризов
35.
09.09.2019 г.
15:20 ч.  
партия „НИКОЛА ПЕТКОВ“ 1046-МИ
11.09.2019
53. ПОЛИТИЧЕСКА ПАРТИЯ „НИКОЛА ПЕТКОВ“   Венцислав
Василев
Върбанов
36.
09.09.2019 г.
16:30 ч.  
партия ПП ДВИЖЕНИЕ „НАПРЕД БЪЛГАРИЯ“ 1057-МИ
11.09.2019
20. ПП ДВИЖЕНИЕ „НАПРЕД БЪЛГАРИЯ“   Зорница
Атанасова
Тодорова
37.
09.09.2019 г.
16:50 ч.  
Политическа партия „МИР“ 1043-МИ
11.09.2019
50. Политическа партия МИР   Симеон
Славчев
Славчев
38.
09.09.2019 г.
16:55 ч.  
политическа партия ЕДИННА НАРОДНА ПАРТИЯ 1042-МИ
11.09.2019
30. ПП ЕДИННА НАРОДНА ПАРТИЯ   Валентина
Василева
Василева - Филаделфевс
39.
09.09.2019 г.
17:00 ч.  
партия „ДВИЖЕНИЕ БЪЛГАРИЯ НА ГРАЖДАНИТЕ“ 1045-МИ
11.09.2019
23. ДВИЖЕНИЕ БЪЛГАРИЯ НА ГРАЖДАНИТЕ (ДБГ)   Димитър
Андреев
Делчев
40.
10.09.2019 г.
09:10 ч.  
партия „БЪЛГАРИ ЗА АЛТЕРНАТИВА НА СТРАХА, ТОТАЛИТАРИЗМА И АПАТИЯТА“ („БАСТА“) 1041-МИ
11.09.2019
37. БАСТА   Стефан
Стоянов
Борисов
41.
10.09.2019 г.
09:55 ч.  
партия „ХРИСТИЯНРЕФОРМИСТКА ПАРТИЯ“ 1054-МИ
11.09.2019
45. ХРИСТИЯНРЕФОРМИСТКА ПАРТИЯ (ХРП)   Юлия
Симеонова
Юрдекова
42.
10.09.2019 г.
11:55 ч.  
партия „ДВИЖЕНИЕ НАШИЯТ ГРАД“     1053-МИ
11.09.2019
41. ПП ДВИЖЕНИЕ НАШИЯТ ГРАД   Атанас
Стефанов
Калчев
43.
10.09.2019 г.
12:04 ч.  
партия „ДВИЖЕНИЕ 21“ 1051-МИ
11.09.2019
28. ДВИЖЕНИЕ 21   Татяна
Дончева
Тотева
44.
10.09.2019 г.
12:35 ч.  
партия „НАЦИОНАЛЕН ФРОНТ ЗА СПАСЕНИЕ НА БЪЛГАРИЯ“ 1050-МИ
11.09.2019
8. НАЦИОНАЛЕН ФРОНТ ЗА СПАСЕНИЕ НА БЪЛГАРИЯ   Валери
Симеонов
Симеонов
45.
10.09.2019 г.
13:05 ч.  
партия „НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ ЕДИНСТВО“ 1075-МИ
11.09.2019


ОТКАЗ
    Никола
Петков
Иванов
46.
10.09.2019 г.
13:35 ч.  
партия РАДИКАЛДЕМОКРАТИЧЕСКА ПАРТИЯ В БЪЛГАРИЯ 1059-МИ
11.09.2019
63. Радикалдемократическа партия в България   Захари
Петров
Петров
47.
10.09.2019 г.
14:50 ч.  
партия „АТАКА“ 1056-МИ
11.09.2019
4. ПП АТАКА   Волен
Николов
Сидеров
48.
10.09.2019 г.
15:45 ч.  
партия БЪЛГАРСКИ ЗЕМЕДЕЛСКИ НАРОДЕН СЪЮЗ 1058-МИ
11.09.2019
1. ПП БЗНС   Николай
Нанков
Ненчев
49.
10.09.2019 г.
17:04 ч.  
партия „СЪЮЗ НА СВОБОДНИТЕ ДЕМОКРАТИ“ 1060-МИ
11.09.2019
21. ПП Съюз на свободните демократи   Радослав
Милев
Кацаров
50.
10.09.2019 г.
17:13 ч.  
партия Българска демократична общност 1065-МИ
11.09.2019
44. Българска демократична общност   Господин
Тончев
Тонев
51.
11.09.2019 г.
09:05 ч.  
партия „ВМРО – БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ“ 1071-МИ
11.09.2019
34. ПП ВМРО – БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ   Красимир
Дончев
Каракачанов
52.
11.09.2019 г.
09:20 ч.  
партия „СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ БЪЛГАРСКИ ПЪТ“ 1072-МИ
11.09.2019
25. СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ „Български път“   Ангел
Георгиев
Димов
53.
11.09.2019 г.
11:00 ч.  
партия „НОВА АЛТЕРНАТИВА“ 1067-МИ
11.09.2019
22. ПП НОВА АЛТЕРНАТИВА   Николай
Георгиев
Цонев
54.
11.09.2019 г.
12:05 ч.  
Политическа партия „Солидарност“ 1066-МИ
11.09.2019


ОТКАЗ
    Христо
Младенов
Маринов
55.
11.09.2019 г.
12:30 ч.  
партия „РЕД, ЗАКОННОСТ И СПРАВЕДЛИВОСТ“ 1064-МИ
11.09.2019
59. РЕД, ЗАКОННОСТ И СПРАВЕДЛИВОСТ   Яне
Георгиев
Янев
56.
11.09.2019 г.
13:25 ч.  
партия „БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО ОБЕДИНЕНИЕ“ 1062-МИ
11.09.2019
18. БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО ОБЕДИНЕНИЕ   Георги
Венелинов
Георгиев
57.
11.09.2019 г.
14:05 ч.  
партия „НОВОТО ВРЕМЕ“ 1074-МИ
11.09.2019
24. НОВОТО ВРЕМЕ   Росица
Йовчева
Кабзева – Дикина
58.
11.09.2019 г.
14:15 ч.  
партия СРЕДНА ЕВРОПЕЙСКА КЛАСА 1069-МИ
11.09.2019
32. СРЕДНА ЕВРОПЕЙСКА КЛАСА   Георги
Василев
Манев
59.
11.09.2019 г.
14:25 ч.  
партия „НАЦИОНАЛНА РЕПУБЛИКАНСКА ПАРТИЯ“ 1068-МИ
11.09.2019
40. Национална Републиканска партия   Младен
Александров
Младенов
60.
11.09.2019 г.
16:40 ч.  
партия „СЪЮЗ ЗА ОТЕЧЕСТВОТО“ 1077-МИ
11.09.2019


ОТКАЗ
    Васил
Иванов
Точков
61.
11.09.2019 г.
16:40 ч.  
партия „ОБЩЕСТВО ЗА НОВА БЪЛГАРИЯ“ 1079-МИ
11.09.2019


ОТКАЗ
    Калин
Димитров
Крулев
62.
11.09.2019 г.
16:55 ч.  
партия „ХРИСТИЯНДЕМОКРАТИЧЕСКА ПАРТИЯ НА БЪЛГАРИЯ“ 1070-МИ
11.09.2019
47. Християндемократическа партия на България   Ирина
Юлий
Абаджиева - Репуц
63.
11.09.2019 г.
17:10 ч.  
партия „Българска Земеделска партия“ 1078-МИ
11.09.2019


ОТКАЗ
    Пейчо
Димитров
Касъров
64.
11.09.2019 г.
18:00 ч.  
партия „БЪЛГАРСКИ СЪЮЗ ЗА ДИРЕКТНА ДЕМОКРАЦИЯ“                   1073-МИ
11.09.2019
31. БЪЛГАРСКИ СЪЮЗ ЗА ДИРЕКТНА ДЕМОКРАЦИЯ (БСДД)   Георги
Стефанов
Неделчев

 

Пореден №, дата и час на постъпване Регистрирани коалиции Решение на ЦИК № в бюлетината Адрес, телефони,
eлектронен адрес,
лица за контакт
Лице, представляващо коалицията
1 2 3 4 5 6
1.
02.09.2019 г.
09:30 ч.
КП „ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ - ОБЕДИНЕНИЕ“ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
  1. ПП „Движение  ДА България“
  2. ПП „Демократи за силна България“
  3. ПП „Зелено Движение“
965-МИ
05.09.2019


1003-МИ
09.09.2019
 66. „ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ“ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)   Атанас
Петров
Атанасов,
Христо
Любомиров
Иванов
2.
02.09.2019 г.
11:40 ч.
КП СЪЮЗ ЗА ПЛОВДИВ
  1. ПП „Съюз за Пловдив“
  2. ПП „Съюз Региони“    
999-МИ
07.09.2019
19. СЪЮЗ ЗА ПЛОВДИВ   Евелин
Георгиев
Парасков,
Веселин
Иванов
Козарев,
Гергана
Вътева
Стоянова
3.
03.09.2019 г.
12:42 ч.
КП Движение ЗАЕДНО за промяна
  1. ПП „Българска Социалдемокрация-Евролевица“
  2. ПП „Родолюбие 2000“
  3. ПП „Европейска сигурност и интеграция“
  4. ПП „ВОЛТ“
989-МИ
05.09.2019
58. Движение ЗАЕДНО за промяна   Димитър
Александров
Митев
4.
04.09.2019 г.
11:15 ч.
КП „КАУЗА ПЛОВДИВ“
  1. ПП „КАУЗА БЪЛГАРИЯ“
  2. ПП „НОВИТЕ ЛИДЕРИ“
986-МИ
05.09.2019
13. КОАЛИЦИЯ КАУЗА ПЛОВДИВ   Георги
Петров
Титюков
5.
05.09.2019 г.
10:00 ч.
КП „БСП ЗА БЪЛГАРИЯ“
  1. ПП „БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ“
  2. ПП „КОМУНИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ НА БЪЛГАРИЯ“
  3. ПП „НОВА ЗОРА“
  4. ПП „ПОЛИТИЧЕСКИ КЛУБ „ЕКОГЛАСНОСТ““
  5. ПП „КЛУБ ТРАКИЯ“
1012-МИ
09.09.2019
56. БСП ЗА БЪЛГАРИЯ   Корнелия
Петрова
Нинова
6.
06.09.2019 г.
10:15 ч.
КП „Ние, Гражданите“
  1. ПП „Коалиция За Теб България“
  2. ПП „КОЙ“ – „Компетентност, Отговорност, Истина“
1027-МИ
10.09.2019
27. коалиция Ние, Гражданите   Валери
Методиев
Григоров,
Светозар
Стоянов
Съев
7.
06.09.2019 г.
11:30 ч.
КП „АЛТЕРНАТИВАТА НА ГРАЖДАНИТЕ“
  1. ПП „Движение за социален хуманизъм“
  2. ПП „Българска партия Либерали“
  3. ПП „Възраждане и Отечество“
  4. ПП „Българската левица“
  5. ПП „Зелена партия“
1015-МИ
09.09.2019
26. коалиция АЛТЕРНАТИВАТА НА ГРАЖДАНИТЕ   Александър
Владимиров
Радославов

8.
11.09.2019 г.
17:53 ч.

КП „БЛОК НА КОМУНИСТИЧЕСКИТЕ ПАРТИИ“ (БКП)

  1. ПП „Българска комунистическа партия“
  2. ПП „Българска работническа партия (комунисти)“
1076-МИ 11.09.2019

 

ОТКАЗ
    Спас
Владимиров
Спасов

 

Календар

Решения

  • № 2446-НС / 13.04.2021

    относно: жалба от Пламен Стоянов Велчев – кандидат за народен представител от ПП БНО, срещу решение № 200/04.03.2021 г. на РИК в Трети изборен район – Варненски

  • № 2445-НС / 13.04.2021

    относно: жалба от Даниела Петрова Георгиева – застъпник в СИК № 29 – СУ „Димчо Дебелянов“ – Варна, срещу решение № 202/04.03.2021 г. на РИК в Трети изборен район – Варненски

  • № 2444-НС / 11.04.2021

    относно: обявяване на Антон Йорданов Адамов за народен представител в Двадесет и четвърти изборен район – София, в Четиридесет и петото Народно събрание

  • всички решения