Задължен ли е председателят на общинския съвет, регистриран като кандидат за народен представител, да ползва отпуск след регистрацията?
Председателят на общинския съвет задължително ползва отпуск за дните, през които в работно време участва в мероприятия на предизборната кампания, предвид разпоредбата на чл. 161, ал. 1 и 2 от Изборния кодекс във връзка с чл. 26, ал. 2 от Закона за местното самоуправление и местната администрация.
относно: регистрация на наблюдатели от сдружение „Гражданска инициатива за свободни и демократични избори“ за участие в изборите за народни представители на 2 април 2023 г.
относно: регистрация на наблюдатели от сдружение „Институт за социална интеграция“ за участие в изборите за народни представители на 2 април 2023 г
относно: жалба от Методи Байкушев – пълномощник на коалиция от партии „Продължаваме Промяната – Демократична България“, срещу решение № 97-НС от 17.03.2023 г. на РИК – Благоевград