Списък на избраните народни представители в Четиридесет и четвъртото Народно събрание
(Решение № 4686-НС от 31.03.2017 г. и Решение № 4687-НС от 02.04.2017 г.)

Първи изборен район - Благоевградски

№ по ред

Име, презиме и фамилия

 

ПП ГЕРБ

1

Александър Димитров Манолев

 

2

Стефан Апостолов Апостолов

 

3

Георги Запрев Динев

 

4

Даниела Владимирова Савеклиева

 

5

Александър Иванов Мацурев

 

БСП за БЪЛГАРИЯ

1

Тома Николов Томов

 

2

Богдан Емилов Боцев

 

3

Николай Кръстев Бошкилов

 

ОБЕДИНЕНИ ПАТРИОТИ – НФСБ, АТАКА и ВМРО

1

Атанас Славчев Стоянов

 

Движение за права и свободи – ДПС

1

Делян Славчев Пеевски

 

2

Елхан Мехмедов Кълков

 

       

 

 

Втори изборен район - Бургаски

№ по ред

Име, презиме и фамилия

 

ПП ГЕРБ

1

Ивелина Веселинова Василева

 

2

Ася Атанасова Пеева

 

3

Диана Димова Саватева

 

4

Димитър Бойчев Петров

 

5

Диана Иванова Йорданова

 

6

Жечо Дончев Станков

 

БСП за БЪЛГАРИЯ

1

Петър Георгиев Кънев

 

2

Димитър Стоянов Стоянов

 

3

Николай Асенов Тишев

 

4

Тодор Байчев Байчев

 

ОБЕДИНЕНИ ПАТРИОТИ – НФСБ, АТАКА и ВМРО

1

Христиан Радев Митев

 

2

Йордан Апостолов Апостолов

 

Движение за права и свободи – ДПС

1

Камен Костов Костадинов

 

2

Ангел Илиев Исаев

 

 

 

Трети изборен район - Варненски

№ по ред

Име, презиме и фамилия

 

ПП ГЕРБ

1

Лиляна Павлова Николова

 

2

Таня Тодорова Петрова

 

3

Павел Алексеев Христов

 

4

Красен Кирилов Кралев

 

5

Стоян Христов Пасев

 

6

Нели Рускова Петрова

 

БСП за БЪЛГАРИЯ

1

Иван Димов Иванов

 

2

Анелия Димитрова Клисарова

 

3

Георги Димитров Андреев

 

4

Александър Димитров Паунов

 

ОБЕДИНЕНИ ПАТРИОТИ – НФСБ, АТАКА и ВМРО

1

Валентин Кирилов Касабов

 

2

Николай Веселинов Александров

 

Движение за права и свободи – ДПС

1

Ерджан Себайтин Ебатин

 

ВОЛЯ

1

Симеон Георгиев Найденов

 

2

Андон Димов Дончев

 

 

 

Четвърти изборен район - Великотърновски

№ по ред

Име, презиме и фамилия

 

ПП ГЕРБ

1

Цветан Генчев Цветанов

 

2

Клавдия Георгиева Григорова-Ганчева

 

3

Станислава Красимирова Стоянова

 

БСП за БЪЛГАРИЯ

1

Весела Николаева Лечева

 

2

Явор Руменов Божанков

 

3

Валентин Георгиев Ламбев

 

ОБЕДИНЕНИ ПАТРИОТИ – НФСБ, АТАКА и ВМРО

1

Милен Василев Михов

 

Движение за права и свободи – ДПС

1

Симеон Христов Симеонов

 

 

 

Пети изборен район - Видински

№ по ред

Име, презиме и фамилия

 

ПП ГЕРБ

1

Владимир Цветанов Тошев

 

БСП за БЪЛГАРИЯ

1

Филип Стефанов Попов

 

2

Цветан Борисов Топчиев

 

ОБЕДИНЕНИ ПАТРИОТИ – НФСБ, АТАКА и ВМРО

1

Росен Живков Иванов

 

 

 

Шести изборен район - Врачански

№ по ред

Име, презиме и фамилия

 

ПП ГЕРБ

1

Петя Цветанова Аврамова

 

2

Красен Георгиев Кръстев

 

БСП за БЪЛГАРИЯ

1

Иван Киров Генов

 

2

Николай Георгиев Иванов

 

ОБЕДИНЕНИ ПАТРИОТИ – НФСБ, АТАКА и ВМРО

1

Красимир Илиев Богданов

 

ВОЛЯ

1

Слави Дичев Нецов

 

 

 

Седми изборен район - Габровски

№ по ред

Име, презиме и фамилия

 

ПП ГЕРБ

1

Томислав Пейков Дончев

 

2

Николай Цветанов Сираков

 

БСП за БЪЛГАРИЯ

1

Кирил Николаев Добрев

 

ОБЕДИНЕНИ ПАТРИОТИ – НФСБ, АТАКА и ВМРО

1

Борис Вангелов Борисов

 

 

 

Осми изборен район - Добрички

№ по ред

Име, презиме и фамилия

 

ПП ГЕРБ

1

Пламен Иванов Манушев

 

2

Живко Иванов Мартинов

 

БСП за БЪЛГАРИЯ

1

Красимир Христов Янков

 

2

Даниел Петков Йорданов

 

ОБЕДИНЕНИ ПАТРИОТИ – НФСБ, АТАКА и ВМРО

1

Йордан Илиев Йорданов

 

Движение за права и свободи – ДПС

1

Хасан Ахмед Адемов

 

 

 

Девети изборен район - Кърджалийски

№ по ред

Име, презиме и фамилия

 

ПП ГЕРБ

1

Цвета Вълчева Караянчева

 

БСП за БЪЛГАРИЯ

1

Александър Тихомиров Симов

 

Движение за права и свободи – ДПС

1

Мустафа Сали Карадайъ

 

2

Адлен Шукри Шевкед

 

3

Ерол Осман Мехмед

 

 

 

Десети изборен район - Кюстендилски

№ по ред

Име, презиме и фамилия

 

ПП ГЕРБ

1

Кирил Боянов Калфин

 

2

Ивайло Любенов Константинов

 

БСП за БЪЛГАРИЯ

1

Валери Мирчев Жаблянов

 

2

Иван Тодоров Ибришимов

 

 

 

Единадесети изборен район - Ловешки

№ по ред

Име, презиме и фамилия

 

ПП ГЕРБ

1

Николай Нанков Нанков

 

2

Иван Николов Миховски

 

БСП за БЪЛГАРИЯ

1

Милко Недялков Недялков

 

2

Валентина Александрова Найденова

 

Движение за права и свободи – ДПС

1

Джейхан Хасанов Ибрямов

 

 

 

Дванадесети изборен район - Монтана

№ по ред

Име, презиме и фамилия

 

ПП ГЕРБ

1

Дилян Станимиров Димитров

 

2

Ирена Методиева Димова

 

БСП за БЪЛГАРИЯ

1

Атанас Петров Костадинов

 

2

Илиян Ангелов Тимчев

 

Движение за права и свободи – ДПС

1

Димитър Иванов Аврамов

 

 

 

Тринадесети изборен район - Пазарджишки

№ по ред

Име, презиме и фамилия

 

ПП ГЕРБ

1

Екатерина Спасова Гечева-Захариева

 

2

Димитър Иванов Гечев

 

3

Даниела Димитрова Малешкова

 

4

Десислава Ангелова Тодорова

 

БСП за БЪЛГАРИЯ

1

Славчо Георгиев Велков

 

2

Йордан Стоянов Младенов

 

3

Надя Спасова Клисурска-Жекова

 

ОБЕДИНЕНИ ПАТРИОТИ – НФСБ, АТАКА и ВМРО

1

Станислав Тодоров Станилов

 

Движение за права и свободи – ДПС

1

Сергей Манушов Кичиков

 

 

 

Четиринадесети изборен район - Пернишки

№ по ред

Име, презиме и фамилия

 

ПП ГЕРБ

1

Красимир Любомиров Велчев

 

2

Александър Петров Александров

 

БСП за БЪЛГАРИЯ

1

Станислав Иванов Владимиров

 

2

Любомир Бойков Бонев

 

 

 

Петнадесети изборен район - Плевенски

№ по ред

Име, презиме и фамилия

 

ПП ГЕРБ

1

Ивайло Ангелов Московски

 

2

Владислав Тошков Николов

 

3

Пламен Тачев Петров

 

БСП за БЪЛГАРИЯ

1

Васил Миланов Антонов

 

2

Стефан Иванов Бурджев

 

3

Чавдар Йорданов Велинов

 

ОБЕДИНЕНИ ПАТРИОТИ – НФСБ, АТАКА и ВМРО

1

Красимир Дончев Каракачанов

 

Движение за права и свободи – ДПС

1

Велислава Иванова Кръстева

 

ВОЛЯ

1

Полина Цветославова Цанкова-Христова

 

 

 

Шестнадесети изборен район - Пловдив

№ по ред

Име, презиме и фамилия

 

ПП ГЕРБ

1

Бойко Методиев Борисов

 

2

Спас Георгиев Гърневски

 

3

Менда Кирилова Стоянова

 

4

Вежди Летиф Рашидов

 

5

Атанас Иванов Ташков

 

БСП за БЪЛГАРИЯ

1

Иво Ангелов Христов

 

2

Георги Йорданов Йорданов

 

3

Теодора Атанасова Халачева

 

ОБЕДИНЕНИ ПАТРИОТИ – НФСБ, АТАКА и ВМРО

1

Славчо Стоев Атанасов

 

2

Александър Маиров Сиди

 

ВОЛЯ

1

Нина Пейчева Миткова

 

 

 

Седемнадесети изборен район - Пловдивски

№ по ред

Име, презиме и фамилия

 

ПП ГЕРБ

1

Константин Веселинов Попов

 

2

Запрян Василев Янков

 

3

Младен Николов Шишков

 

4

Христо Грудев Грудев

 

БСП за БЪЛГАРИЯ

1

Георги Ченков Търновалийски

 

2

Манол Трифонов Генов

 

3

Димитър Величков Георгиев

 

4

Веска Маринова Ненчева

 

ОБЕДИНЕНИ ПАТРИОТИ – НФСБ, АТАКА и ВМРО

1

Борис Янков Ячев

 

Движение за права и свободи – ДПС

1

Джевдет Ибрям Чакъров

 

ВОЛЯ

1

Дора Стоянова Христова

 

 

 

Осемнадесети изборен район - Разградски

№ по ред

Име, презиме и фамилия

 

ПП ГЕРБ

1

Десислава Вълчева Атанасова

 

БСП за БЪЛГАРИЯ

1

Денчо Стоянов Бояджиев

 

Движение за права и свободи – ДПС

1

Ахмед Реджебов Ахмедов

 

2

Ихсан Халил Хаккъ

 

 

 

Деветнадесети изборен район - Русенски

№ по ред

Име, презиме и фамилия

 

ПП ГЕРБ

1

Пламен Дулчев Нунев

 

2

Светлана Ангелова Найденова

 

3

Андриан Иванов Райков

 

БСП за БЪЛГАРИЯ

1

Крум Костадинов Зарков

 

2

Георги Георгиев Стоилов

 

3

Пенчо Пламенов Милков

 

ОБЕДИНЕНИ ПАТРИОТИ – НФСБ, АТАКА и ВМРО

1

Искрен Василев Веселинов

 

Движение за права и свободи – ДПС

1

Бюрхан Илиязов Абазов

 

 

 

Двадесети изборен район - Силистренски

№ по ред

Име, презиме и фамилия

 

ПП ГЕРБ

1

Алтимир Емилов Адамов

 

БСП за БЪЛГАРИЯ

1

Стоян Михайлов Мирчев

 

ОБЕДИНЕНИ ПАТРИОТИ – НФСБ, АТАКА и ВМРО

1

Александър Николаев Сабанов

 

Движение за права и свободи – ДПС

1

Рамадан Байрам Аталай

 

 

 

 

Двадесет и първи изборен район - Сливенски

№ по ред

Име, презиме и фамилия

 

ПП ГЕРБ

1

Десислава Жекова Танева

 

2

Галя Енева Захариева

 

БСП за БЪЛГАРИЯ

1

Таско Михайлов Ерменков

 

2

Кольо Йорданов Милев

 

ОБЕДИНЕНИ ПАТРИОТИ – НФСБ, АТАКА и ВМРО

1

Петър Христов Петров

 

ВОЛЯ

1

Гергана Желязкова Стефанова

 

 

 

Двадесет и втори изборен район - Смолянски

№ по ред

Име, презиме и фамилия

 

ПП ГЕРБ

1

Даниела Анастасова Дариткова - Проданова

 

2

Недялко Живков Славов

 

БСП за БЪЛГАРИЯ

1

Дора Илиева Янкова

 

Движение за права и свободи – ДПС

1

Хайри Реджебов Садъков

 

 

 

Двадесет и трети изборен район - София

№ по ред

Име, презиме и фамилия

 

ПП ГЕРБ

1

Димитър Борисов Главчев

 

2

Александър Руменов Ненков

 

3

Милена Цветанова Дамянова

 

4

Данаил Димитров Кирилов

 

5

Теодора Радкова Георгиева

 

6

Валентин Алексиев Николов

 

7

Александър Койчев Иванов

 

8

Мария Йорданова Илиева

 

БСП за БЪЛГАРИЯ

1

Жельо Иванов Бойчев

 

2

Христо Танчев Проданов

 

3

Георги Георгиев Михайлов

 

4

Румен Василев Гечев

 

5

Ирена Тодорова Анастасова

 

6

Румен Николов Георгиев

 

ОБЕДИНЕНИ ПАТРИОТИ – НФСБ, АТАКА и ВМРО

1

Валери Симеонов Симеонов

 

ВОЛЯ

1

               Боряна Любенова Георгиева             

 

 

 

Двадесет и четвърти изборен район - София

№ по ред

Име, презиме и фамилия

 

ПП ГЕРБ

1

Владислав Иванов Горанов

 

2

Борислав Иванов Борисов

 

3

Георги Евдокиев Марков

 

4

Джема Маринова Грозданова

 

5

Тома Любомиров Биков

 

6

Валентин Иванов Радев

 

БСП за БЪЛГАРИЯ

1

Стефан Ламбов Данаилов

 

2

Георги Страхилов Свиленски

 

3

Димитър Иванов Данчев

 

4

Нона Кръстева Йотова

 

ОБЕДИНЕНИ ПАТРИОТИ – НФСБ, АТАКА и ВМРО

1

Юлиан Кръстев Ангелов

 

ВОЛЯ

1

Пламен Трифонов Христов

 

 

 

Двадесет и пети изборен район - София

№ по ред

Име, презиме и фамилия

 

ПП ГЕРБ

1

Христо Георгиев Гаджев

 

2

Станислав Стоянов Иванов

 

3

Лъчезар Богомилов Иванов

 

4

Антон Динев Тодоров

 

5

Снежана Георгиева Дукова

 

6

Румяна Генчева Бъчварова

 

БСП за БЪЛГАРИЯ

1

Корнелия Петрова Нинова

 

2

Николай Иванов Цонков

 

3

Михаил Ивайлов Христов

 

4

Антон Константинов Кутев

 

5

Петър Бойков Витанов

 

ОБЕДИНЕНИ ПАТРИОТИ – НФСБ, АТАКА и ВМРО

1

Десислав Славов Чуколов

 

2

Георги Колев Колев

 

ВОЛЯ

1

Веселин Найденов Марешки

 

 

 

Двадесет и шести изборен район - Софийски

№ по ред

Име, презиме и фамилия

 

ПП ГЕРБ

1

Николина Панайотова Ангелкова

 

2

Валентин Мирчов Милушев

 

3

Васил Цветков Цветков

 

БСП за БЪЛГАРИЯ

1

Иван Ивайлов Ченчев

 

2

Радослав Любчов Стойчев

 

3

Лало Георгиев Кирилов

 

ОБЕДИНЕНИ ПАТРИОТИ – НФСБ, АТАКА и ВМРО

1

Явор Божилов Нотев

 

ВОЛЯ

1

Албена Владимирова Найденова

 

 

 

Двадесет и седми изборен район - Старозагорски

№ по ред

Име, презиме и фамилия

 

ПП ГЕРБ

1

Емил Маринов Христов

 

2

Борис Петков Кърчев

 

3

Маноил Минчев Манев

 

4

Радостин Радославов Танев

 

БСП за БЪЛГАРИЯ

1

Драгомир Велков Стойнев

 

2

Донка Димова Симеонова

 

3

Георги Янчев Гьоков

 

4

Спас Янев Панчев

 

ОБЕДИНЕНИ ПАТРИОТИ – НФСБ, АТАКА и ВМРО

1

Маргарита Николаева Николова

 

Движение за права и свободи – ДПС

1

Халил Реджепов Летифов

 

ВОЛЯ

1

Кръстина Николова Таскова

 

 

 

Двадесет и осми изборен район - Търговищки

№ по ред

Име, презиме и фамилия

 

ПП ГЕРБ

1

Теменужка Петрова Петкова

 

БСП за БЪЛГАРИЯ

1

Светла Маринова Бъчварова-Пиралкова

 

Движение за права и свободи – ДПС

1

Имрен Исметова Мехмедова

 

2

                      Танер Мехмед Али

 

 

Двадесет и девети изборен район - Хасковски

№ по ред

Име, презиме и фамилия

 

ПП ГЕРБ

1

Делян Александров Добрев

 

2

Станислав Насков Дечев

 

3

Евгения Даниелова Ангелова

 

БСП за БЪЛГАРИЯ

1

Елена Николова Йончева

 

2

Никола Илиев Динков

 

3

Виолета Русева Желева

 

ОБЕДИНЕНИ ПАТРИОТИ – НФСБ, АТАКА и ВМРО

1

Павел Димитров Шопов

 

Движение за права и свободи – ДПС

1

Йордан Кирилов Цонев

 

 

 

Тридесети изборен район - Шуменски

№ по ред

Име, презиме и фамилия

 

ПП ГЕРБ

1

Румен Петров Генов

 

2

Димитър Крумов Александров

 

БСП за БЪЛГАРИЯ

1

Иван Валентинов Иванов

 

ОБЕДИНЕНИ ПАТРИОТИ – НФСБ, АТАКА и ВМРО

1

Емил Димитров Симеонов

 

Движение за права и свободи – ДПС

1

Нигяр Сахлим Джафер

 

2

Хамид Бари Хамид

 

 

 

Тридесет и първи изборен район - Ямболски

№ по ред

Име, презиме и фамилия

 

ПП ГЕРБ

1

Юлиян Михайлов Папашимов

 

БСП за БЪЛГАРИЯ

1

Кристиан Иванов Вигенин

 

2

Николай Димитров Пенев

 

ОБЕДИНЕНИ ПАТРИОТИ – НФСБ, АТАКА и ВМРО

1

Волен Николов Сидеров

 

Календар

Решения

  • № 4858-МР / 19.08.2017

    относно: жалба от „СОЛВЕЙ СОДИ“ АД представлявано от Спирос Номикос – изпълнителен директор, срещу решение № 178-МР от 17.08.2017 г. на ОИК – Суворово

  • № 4857-МР / 15.08.2017

    относно: жалба от „СОЛВЕЙ СОДИ“ АД представлявано от Спирос Номикос – изпълнителен директор, срещу решение № 172-МР от 24.07.2017 г. на ОИК – Суворово

  • № 4856-НС / 15.08.2017

    относно: искане за отваряне на запечатано помещение в община Сандански, област Благоевград, в коeто се съхраняват изборни книжа и материали от изборите за народни представители на 5 октомври 2014 г.

  • всички решения