Централна Избирателна Комисия


РЕШЕНИЕ
№ 759-ПВР/НС
София, 18 октомври 2021 г.

ОТНОСНО: искане да бъдат регистрирани като международни наблюдатели представители на Парламентарната асамблея на Съвета на Европа (ПАСЕ) за участие в изборите за президент и вицепрезидент на републиката и за народни представители на 14 ноември 2021 г.

Постъпило е писмо от Министерството на външните работи с вх. № ПВРНС-04-1-8\1 от 15.10.2021 г. с искане да бъдат регистрирани като международни наблюдатели представители на Парламентарната асамблея на Съвета на Европа (ПАСЕ) за участие в изборите за президент и вицепрезидент на републиката и за народни представители на 14 ноември 2021 г.

На основание чл. 57, ал. 1, т. 14, чл. 112, ал. 1, т. 2, ал. 6 и 8 от Изборния кодекс и Решение № 580-ПВР/НС от 23 септември 2021 г. на ЦИК Централната избирателна комисия

 

Р Е Ш И:

 

РЕГИСТРИРА като международни наблюдатели представители на Парламентарната асамблея на Съвета на Европа (ПАСЕ) в изборите за президент и вицепрезидент на републиката и за народни представители на 14 ноември 2021 г. следните лица:

1

Алфред Хер (Mr. Alfred HEER)

Швейцария

2

Пиер-Ален Фридез (Mr. Pierre-Alain FRIDEZ)

Швейцария

3

Педро Чегоньо (Mr. Pedro CEGONHO)

Португалия

4

Юнус Емре (Mr. Yunus EMRE)

Турция

5

Андре Валини (Mr. André VALLINI)

Франция

6

Марина Берлингиери (Ms. Marina BERLINGHIERI) 

Италия

7

Домагой Хайдукович (Mr. Domagoj HAJDUKOVIC)

Хърватия

8

Виорел Бадеа (Mr. Viorel BADEA)

Румъния

9

Корнелиу-Мугурел Козманчук (Mr. Corneliu-

Mugurel COZMANCIUC)

Румъния

10

Яцек Протасиевич (Mr. Jacek PROTASIEWICZ)

Полша

11

Франческо Скома (Mr. Francesco SCOMA)

Италия

12

Райво Тамм (Mr. Raivo TAMM)

Естония

13

Владимир Варданян (Mr. Vladimir VARDANYAN)

Армения

14

Фабиян Гутефард (Mr. Fabien GOUTTEFARDE)

Франция

15

Евхения Кравчук (Mr. Yevheniia KRAVCHUK)

Украйна

16

Дамиен Котие (Mr. Damien COTTIER)

Швейцария

17

Жан-Пиер Грин (Mr. Jean-Pierre GRIN)

Швейцария

18

Арминас Лидека (Mr. Arminas LYDEKA)

Литва

19

Алберто Рибола (Mr. Alberto RIBOLLA)

Италия

20

Улрих Оме (Mr. Ulrich OEHME)

Германия

21

Андрей Хунко (Mr. Andrej HUNKO)

Германия

22

Александeр Почей (Mr. Aleksander POCIEJ)

Полша

23

Франк Швабе (Mr. Frank SCHWABE)

Германия

24

Ричард Барет (Mr. Richard BARRETT)

Ирландия

25

Богдан Торкаториу (Mr. Bogdan TORCATORIU)

Румъния

26

Даниеле Гастл (Ms. Daniele GASTL)

Франция

27

Михаел Янсен (Mr. Michael JANSSEN)

Германия

28

Теодора Калейнска (Ms. Teodora KALEYNSKA)

България

Регистрираните наблюдатели да се впишат в публичния регистър.

На регистрираните наблюдатели да се издадат удостоверения.


Председател: Камелия Нейкова

Секретар: Севинч Солакова

ЛГ/МБ


* Публикувано на

Календар

Решения

  • № 1156-МИ / 25.05.2022

    относно: определяне на условията и реда за машинно гласуване при произвеждане на частичните избори на 3 юли 2022 г.

  • № 1155-МИ / 25.05.2022

    относно: промяна в състава на ОИК – Велико Търново, област Велико Търново

  • № 1154-МИ / 25.05.2022

    относно: промяна в състава на ОИК – Враца, област Враца

  • всички решения