Централна Избирателна Комисия


РЕШЕНИЕ
№ 474-НС
София, 15 юли 2021 г.

ОТНОСНО: обявяване на избраните народни представители в Четиридесет и шестото Народно събрание

На основание чл. 57, ал. 1, т. 1, чл. 300, ал. 2, чл. 299, ал. 1, чл. 247, т. 4 и т. 5 и чл. 298 от Изборния кодекс и Решение № 471-НС от 14 юли 2021 г., решения № 467-НС, № 468-НС, № 469-НС и № 470-НС от 14 юли 2021 г., и Решение № 473-НС от 15 юли 2021 г. на ЦИК Централната избирателна комисия

 

Р Е Ш И:

 

1. Обявява за избрани за народни представители в Четиридесет и шестото Народно събрание по изборни райони и кандидатски листи:

Първи изборен район - Благоевградски

№ по ред

№ в листата

Име, презиме и фамилия

ЕГН

% предпочитания (преференции)

БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

1

101

Георги Георгиев Михайлов

 

43.16

ГЕРБ-СДС

1

101

Росен Димитров Желязков

 

31.76

2

122

Стефан Апостолов Апостолов

 

19.57

3

103

Георги Запрев Динев

 

11.62

Движение за права и свободи - ДПС

1

101

Халил Реджепов Летифов

 

79.21

2

102

Йордан Кирилов Цонев

 

-

ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН!

1

101

Мая Божидарова Манолова-Найденова

 

43.65

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

1

102

Георги Захаринин Попов

 

-

2

103

Христо Валериев Гушков

 

-

3

104

Анита Петрова Коцелова

 

-

ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

1

101

Иван Йорданов Димитров

 

58.19

Втори изборен район - Бургаски

№ по ред

№ в листата

Име, презиме и фамилия

ЕГН

% предпочитания (преференции)

БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

1

101

Петър Георгиев Кънев

 

60.29

2

103

Тодор Байчев Байчев

 

08.99

ГЕРБ-СДС

1

101

Любен Любенов Дилов

 

63.74

2

102

Жечо Дончев Станков

 

10.12

3

103

Деница Пламенова Николова

 

-

4

104

Галя Стоянова Желязкова

 

-

Движение за права и свободи - ДПС

1

101

Севим Исмаил Али

 

91.48

2

102

Ешереф Кязим Ешереф

 

-

ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН!

1

101

Живко Иванов Табаков

 

66.70

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

1

101

Ивайло Ванев Вълчев

 

85.18

2

102

Християна Анастасова Тодорова

 

-

3

103

Златомира Димитрова Карагеоргиева-Мострова

 

-

ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

1

101

Ивайло Николаев Мирчев

 

62.39

2

102

Димитър Георгиев Найденов

 

15.46

Трети изборен район - Варненски

№ по ред

№ в листата

Име, презиме и фамилия

ЕГН

% предпочитания (преференции)

БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

1

101

Корнелия Петрова Нинова

 

64.85

2

102

Борислав Гуцанов Гуцанов

 

08.67

ГЕРБ-СДС

1

101

Костадин Георгиев Ангелов

 

64.45

2

102

Юлиян Белчев Станев

 

-

3

103

Красен Кирилов Кралев

 

-

4

104

Павел Алексеев Христов

 

-

5

105

Лидия Велик Маринова

 

-

Движение за права и свободи - ДПС

1

101

Ерджан Себайтин Ебатин

 

76.52

ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН!

1

101

Татяна Дончева Тотева

 

76.61

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

1

101

Филип Маринов Станев

 

82.65

2

102

Ивайло Христов Христов

 

-

3

103

Ивайло Красимиров Кожухаров

 

-

4

104

Александър Благовестов Тодоров

 

-

ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

1

101

Стоян Александров Михалев

 

54.51

2

103

Стела Димитрова Николова

 

25.51

Четвърти изборен район - Великотърновски

№ по ред

№ в листата

Име, презиме и фамилия

ЕГН

% предпочитания (преференции)

БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

1

101

Явор Руменов Божанков

 

70.12

2

106

Румен Стефанов Павлов

 

08.90

ГЕРБ-СДС

1

101

Костадин Георгиев Ангелов

 

59.78

2

103

Димитър Стойков Николов

 

09.36

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

1

101

Андрей Иванов Чорбанов

 

79.57

2

102

Момчил Кунчев Иванов

 

-

3

103

Христо Михайлов Дочев

 

-

ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

1

101

Калоян Милков Янков

 

62.30

Пети изборен район - Видински

№ по ред

№ в листата

Име, презиме и фамилия

ЕГН

% предпочитания (преференции)

БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

1

101

Филип Стефанов Попов

 

79.54

ГЕРБ-СДС

1

101

Росица Любенова Кирова

 

79.22

Движение за права и свободи - ДПС

1

101

Станислав Димитров Анастасов

 

69.19

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

1

101

Иво Георгиев Атанасов

 

83.71

Шести изборен район - Врачански

№ по ред

№ в листата

Име, презиме и фамилия

ЕГН

% предпочитания (преференции)

БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

1

101

Александър Тихомиров Симов

 

72.52

ГЕРБ-СДС

1

101

Петя Цветанова Аврамова

 

51.35

2

102

Красен Георгиев Кръстев

 

22.77

Движение за права и свободи - ДПС

1

101

Цветан Иванов Енчев

 

49.73

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

1

101

Георги Станчев Георгиев

 

77.72

2

102

Иван Василев Хиновски

 

-

Седми изборен район - Габровски

№ по ред

№ в листата

Име, презиме и фамилия

ЕГН

% предпочитания (преференции)

БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

1

101

Крум Георгиев Дончев

 

75.64

ГЕРБ-СДС

1

101

Томислав Пейков Дончев

 

88.75

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

1

101

Деляна Валериева Пешева

 

86.21

ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

1

101

Ивелин Стоянов Стоянов

 

82.83

Осми изборен район - Добрички

№ по ред

№ в листата

Име, презиме и фамилия

ЕГН

% предпочитания (преференции)

БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

1

101

Димитър Иванов Данчев

 

62.63

ГЕРБ-СДС

1

101

Деница Евгениева Сачева

 

78.27

Движение за права и свободи - ДПС

1

101

Хасан Ахмед Адемов

 

85.76

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

1

101

Дилян Господинов Господинов

 

79.78

2

102

Ивайло Христов Христов

 

-

ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

1

101

Албена Симеонова Върбанова

 

60.94

Девети изборен район - Кърджалийски

№ по ред

№ в листата

Име, презиме и фамилия

ЕГН

% предпочитания (преференции)

Движение за права и свободи - ДПС

1

101

Мустафа Сали Карадайъ

 

97.98

2

102

Мукаддес Юсуф Налбант

 

-

3

103

Байрам Юзкан Байрам

 

-

4

104

Адлен Шукри Шевкед

 

-

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

1

101

Васил Йорданов Георгиев

 

80.95

Десети изборен район - Кюстендилски

№ по ред

№ в листата

Име, презиме и фамилия

ЕГН

% предпочитания (преференции)

БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

1

101

Бойко Любомиров Клечков

 

65.61

ГЕРБ-СДС

1

101

Христо Богомилов Терзийски

 

55.02

ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН!

1

101

ГАЛИНА ИВАНОВА ТАВАЛИЧКА-ГЕОРГИЕВА

 

71.47

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

1

101

Виктория Димитрова Василева

 

80.98

Единадесети изборен район - Ловешки

№ по ред

№ в листата

Име, презиме и фамилия

ЕГН

% предпочитания (преференции)

БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

1

101

Ирена Тодорова Анастасова

 

59.97

ГЕРБ-СДС

1

101

Николай Нанков Нанков

 

65.71

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

1

101

Любомир Антонов Каримански

 

82.36

2

102

Катерина Георгиева Ряхова

 

-

ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

1

101

Свилен Цонев Андреев

 

82.09

Дванадесети изборен район - Монтана

№ по ред

№ в листата

Име, презиме и фамилия

ЕГН

% предпочитания (преференции)

БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

1

101

Атанас Петров Костадинов

 

65.86

ГЕРБ-СДС

1

101

Ирена Методиева Димова

 

64.70

Движение за права и свободи - ДПС

1

101

Димитър Иванов Аврамов

 

61.92

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

1

101

Пламен Николаев Абровски

 

82.73

2

102

Силви Кирилов Петров

 

-

Тринадесети изборен район - Пазарджишки

№ по ред

№ в листата

Име, презиме и фамилия

ЕГН

% предпочитания (преференции)

БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

1

101

Драгомир Велков Стойнев

 

56.26

2

102

Петя Николаева Цанкова

 

12.68

ГЕРБ-СДС

1

101

Екатерина Спасова Гечева-Захариева

 

51.03

2

104

Стефан Неделчев Мирев

 

19.81

3

103

Димитър Иванов Гечев

 

12.26

Движение за права и свободи - ДПС

1

101

Йордан Кирилов Цонев

 

85.49

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

1

101

Станислав Светозаров Балабанов

 

80.88

2

102

Любомир Антонов Каримански

 

-

ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

1

101

Антоанета Димитрова Цонева

 

72.41

Четиринадесети изборен район - Пернишки

№ по ред

№ в листата

Име, презиме и фамилия

ЕГН

% предпочитания (преференции)

БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

1

101

Стоян Михайлов Мирчев

 

65.93

ГЕРБ-СДС

1

101

Кирил Миланов Ананиев

 

59.27

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

1

101

Станислав Светозаров Балабанов

 

82.25

ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

1

101

Зорница Велинова Стратиева

 

75.83

Петнадесети изборен район - Плевенски

№ по ред

№ в листата

Име, презиме и фамилия

ЕГН

% предпочитания (преференции)

БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

1

101

Румен Василев Гечев

 

59.63

2

108

Стефан Иванов Бурджев

 

14.92

ГЕРБ-СДС

1

104

Валери Пламенов Лачовски

 

12.26

2

103

Александър Богданов Николов

 

09.28

ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН!

1

101

Юлиян Милчев Ненчев

 

62.51

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

1

101

Радостин Петев Василев

 

83.67

2

102

Александър Атанасов Александров

 

-

3

103

Александър Велиславов Тодоров

 

-

ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

1

101

Найден Маринов Зеленогорски

 

54.89

Шестнадесети изборен район - Пловдив

№ по ред

№ в листата

Име, презиме и фамилия

ЕГН

% предпочитания (преференции)

БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

1

101

Иво Ангелов Христов

 

81.96

ГЕРБ-СДС

1

102

Иван Борисов Тотев

 

-

2

103

Радомир Петров Чолаков

 

-

3

104

Пенчо Малинов Малинов

 

-

Движение за права и свободи - ДПС

1

101

Танер Мехмед Али

 

92.32

ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН!

1

101

Николай Димитров Хаджигенов

 

75.47

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

1

101

Тошко Йорданов Хаджитодоров

 

87.32

2

102

Димитър Стоянов Гърдев

 

-

3

103

Антоанета Андонова Стефанова

 

-

ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

1

101

Христо Любомиров Иванов

 

68.24

2

103

Ивайло Пеев Старибратов

 

09.49

Седемнадесети изборен район - Пловдивски

№ по ред

№ в листата

Име, презиме и фамилия

ЕГН

% предпочитания (преференции)

БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

1

101

Манол Трифонов Генов

 

52.87

2

104

Веска Маринова Ненчева

 

15.82

ГЕРБ-СДС

1

101

Дани Стефанова Каназирева

 

64.17

2

105

Димитър Йорданов Янев

 

10.01

3

102

Младен Николов Шишков

 

08.73

Движение за права и свободи - ДПС

1

101

Рамадан Байрам Аталай

 

92.42

ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН!

1

101

Румен Маринов Йончев

 

56.49

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

1

101

Тошко Йорданов Хаджитодоров

 

84.65

2

102

Танер Кадир Тюркоглу

 

-

3

103

Лъчезар Иванов Бакърджиев

 

-

ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

1

101

Велизар Матеев Шаламанов

 

72.54

Осемнадесети изборен район - Разградски

№ по ред

№ в листата

Име, презиме и фамилия

ЕГН

% предпочитания (преференции)

ГЕРБ-СДС

1

101

Десислава Вълчева Атанасова

 

55.94

Движение за права и свободи - ДПС

1

101

Ахмед Реджебов Ахмедов

 

94.22

2

102

Ихсан Халил Хаккъ

 

-

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

1

101

Ива Митева Йорданова-Рупчева

 

89.34

Деветнадесети изборен район - Русенски

№ по ред

№ в листата

Име, презиме и фамилия

ЕГН

% предпочитания (преференции)

БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

1

101

Крум Костадинов Зарков

 

77.59

ГЕРБ-СДС

1

101

Красен Кирилов Кралев

 

66.11

2

102

Десислава Вълчева Атанасова

 

10.01

Движение за права и свободи - ДПС

1

101

Бюрхан Илиязов Абазов

 

88.53

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

1

101

Светлин Костов Стоянов

 

84.53

2

102

Васил Йорданов Георгиев

 

-

3

103

Билян Боримиров Кършовски

 

-

ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

1

101

Стефан Любомиров Тафров

 

78.42

Двадесети изборен район - Силистренски

№ по ред

№ в листата

Име, презиме и фамилия

ЕГН

% предпочитания (преференции)

ГЕРБ-СДС

1

101

Тодор Стаматов Тодоров

 

84.01

Движение за права и свободи - ДПС

1

101

Джевдет Ибрям Чакъров

 

95.91

2

102

Гюнер Нихат Ахмед

 

-

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

1

101

Ивайло Ванев Вълчев

 

83.35

Двадесет и първи изборен район - Сливенски

№ по ред

№ в листата

Име, презиме и фамилия

ЕГН

% предпочитания (преференции)

БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

1

101

Атанас Зафиров Зафиров

 

56.43

ГЕРБ-СДС

1

101

Десислава Жекова Танева

 

68.67

2

112

Чавдар Борисов Божурски

 

10.40

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

1

101

Владимир Стоянов Русев

 

85.52

2

102

Иван Руменов Клисурски

 

-

ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

1

101

Димитър Петров Сяров

 

61.08

Двадесет и втори изборен район - Смолянски

№ по ред

№ в листата

Име, презиме и фамилия

ЕГН

% предпочитания (преференции)

БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

1

101

Петя Димчева Михалевска

 

77.58

ГЕРБ-СДС

1

101

Даниела Анастасова Дариткова-Проданова

 

60.70

Движение за права и свободи - ДПС

1

101

Хайри Реджебов Садъков

 

86.61

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

1

101

Мика Михайлова Зайкова

 

80.65

Двадесет и трети изборен район - София

№ по ред

№ в листата

Име, презиме и фамилия

ЕГН

% предпочитания (преференции)

БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

1

101

Христо Танчев Проданов

 

83.10

2

102

Благовест Кирилов Кирилов

 

-

ГЕРБ-СДС

1

101

Румен Димитров Христов

 

83.10

2

102

Александър Руменов Ненков

 

-

3

103

Димитър Борисов Главчев

 

-

4

104

Александър Койчев Иванов

 

-

ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН!

1

101

Мая Божидарова Манолова-Найденова

 

86.06

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

1

101

Николай Стефанов Радулов

 

83.54

2

102

Александър Стайков Марков

 

-

3

103

Пламен Иванов Данаилов

 

-

ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

1

101

Атанас Петров Атанасов

 

53.46

2

110

Елисавета Димитрова Белобрадова

 

12.04

3

102

Антоанета Димитрова Цонева

 

-

4

103

Петър Ясенов Маринов

 

-

5

104

Надежда Георгиева Йорданова

 

-

6

105

Георги Йорданов Ганев

 

-

Двадесет и четвърти изборен район - София

№ по ред

№ в листата

Име, презиме и фамилия

ЕГН

% предпочитания (преференции)

БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

1

101

Георги Страхилов Свиленски

 

74.73

ГЕРБ-СДС

1

101

Даниел Павлов Митов

 

82.14

2

102

Тома Любомиров Биков

 

-

3

103

Евгения Бисерова Алексиева

 

-

ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН!

1

101

Арман Агоп Бабикян

 

86.06

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

1

101

Ива Митева Йорданова-Рупчева

 

84.57

2

102

Андрей Иванов Чорбанов

 

-

3

103

Иван Стойнов Кючуков

 

-

ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

1

101

Владислав Панчев Панев

 

57.58

2

104

Мартин Димитров Димитров

 

10.75

3

105

Таня Койчева Андреева

 

08.87

4

102

Цецка Георгиева Бачкова

 

-

Двадесет и пети изборен район - София

№ по ред

№ в листата

Име, презиме и фамилия

ЕГН

% предпочитания (преференции)

БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

1

101

Корнелия Петрова Нинова

 

81.89

2

102

Минчо Христов Куминев

 

-

ГЕРБ-СДС

1

102

Христо Георгиев Гаджев

 

-

2

103

Анна Василева Александрова

 

-

3

104

Лъчезар Богомилов Иванов

 

-

4

105

Петър Николаев Николов

 

-

ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН!

1

101

Николай Димитров Хаджигенов

 

79.70

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

1

101

Филип Маринов Станев

 

87.29

2

102

Александър Викторов Рашев

 

-

3

103

Андрей Николаев Михайлов

 

-

4

104

Росен Кирилов Димов

 

-

ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

1

101

Христо Любомиров Иванов

 

65.02

2

103

Александър Димитров Симидчиев

 

08.57

3

102

Борислав Димитров Сандов

 

-

Двадесет и шести изборен район - Софийски

№ по ред

№ в листата

Име, презиме и фамилия

ЕГН

% предпочитания (преференции)

БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

1

101

Иван Ивайлов Ченчев

 

62.92

ГЕРБ-СДС

1

101

Младен Найденов Маринов

 

64.83

2

105

Валентин Мирчов Милушев

 

09.49

3

102

Николина Панайотова Ангелкова

 

-

ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН!

1

101

Данаил Валериев Георгиев

 

65.87

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

1

101

Виктория Димитрова Василева

 

80.62

2

102

Георги Станчев Георгиев

 

-

ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

1

101

Александър Димитров Симидчиев

 

75.83

Двадесет и седми изборен район - Старозагорски

№ по ред

№ в листата

Име, презиме и фамилия

ЕГН

% предпочитания (преференции)

БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

1

101

Георги Стоянов Кадиев

 

69.08

2

102

Георги Янчев Гьоков

 

10.90

ГЕРБ-СДС

1

101

Красимир Георгиев Вълчев

 

69.76

2

102

Маноил Минчев Манев

 

-

3

103

Илиана Петкова Жекова

 

-

Движение за права и свободи - ДПС

1

101

Халил Реджепов Летифов

 

75.36

ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН!

1

101

Светослав Бончев Колев

 

68.24

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

1

101

Тихомир Гочев Тенев

 

83.69

2

102

Иван Стойнов Кючуков

 

-

3

103

Павела Василева Митова

 

-

ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

1

101

Атанас Владиславов Славов

 

69.66

Двадесет и осми изборен район - Търговищки

№ по ред

№ в листата

Име, презиме и фамилия

ЕГН

% предпочитания (преференции)

ГЕРБ-СДС

1

101

Теменужка Петрова Петкова

 

68.09

Движение за права и свободи - ДПС

1

101

Джейхан Хасанов Ибрямов

 

92.90

2

102

Имрен Исметова Мехмедова

 

-

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

1

101

Радослав Николов Бойчев

 

84.97

Двадесет и девети изборен район - Хасковски

№ по ред

№ в листата

Име, презиме и фамилия

ЕГН

% предпочитания (преференции)

БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

1

101

Владимир Маринов Маринов

 

70.96

ГЕРБ-СДС

1

101

Делян Александров Добрев

 

48.62

2

102

Георги Тенев Станков

 

16.33

Движение за права и свободи - ДПС

1

101

Сезгин Юсеин Мехмед

 

89.53

ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН!

1

101

Меглена Хари Гунчева

 

72.08

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

1

101

Силви Кирилов Петров

 

78.32

2

102

Мика Михайлова Зайкова

 

09.62

ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

1

101

Катя Максимова Панева

 

64.66

Тридесети изборен район - Шуменски

№ по ред

№ в листата

Име, презиме и фамилия

ЕГН

% предпочитания (преференции)

БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

1

101

Иван Валентинов Иванов

 

77.07

ГЕРБ-СДС

1

101

Красимир Георгиев Вълчев

 

59.58

Движение за права и свободи - ДПС

1

101

Мустафа Сали Карадайъ

 

95.25

2

102

Хамид Бари Хамид

 

-

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

1

101

Пламен Николаев Николов

 

81.91

ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

1

101

Николай Емилов Христов

 

62.70

Тридесет и първи изборен район - Ямболски

№ по ред

№ в листата

Име, презиме и фамилия

ЕГН

% предпочитания (преференции)

БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

1

101

Кристиан Иванов Вигенин

 

64.47

ГЕРБ-СДС

1

101

Димитър Ангелов Иванов

 

77.48

Движение за права и свободи - ДПС

1

101

Петър Пандушев Чобанов

 

85.53

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

1

101

Златомира Димитрова Карагеоргиева-Мострова

                         …................

84.99

 

2. Обявява кандидатите, избрани в два изборни района:

 

Партия/Коалиция

Име, презиме и фамилия

ЕГН

Изборни райони

БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

Корнелия Петрова Нинова

 

Трети изборен район - Варненски Двадесет и пети изборен район - София

ГЕРБ-СДС

Десислава Вълчева Атанасова

 

Осемнадесети изборен район - Разградски Деветнадесети изборен район - Русенски

ГЕРБ-СДС

Костадин Георгиев Ангелов

 

Трети изборен район - Варненски Четвърти изборен район - Великотърновски

ГЕРБ-СДС

Красен Кирилов Кралев

 

Трети изборен район - Варненски Деветнадесети изборен район - Русенски

ГЕРБ-СДС

Красимир Георгиев Вълчев

 

Двадесет и седми изборен район - Старозагорски Тридесети изборен район - Шуменски

Движение за права и свободи - ДПС

Йордан Кирилов Цонев

 

Първи изборен район - Благоевградски Тринадесети изборен район - Пазарджишки

Движение за права и свободи - ДПС

Мустафа Сали Карадайъ

 

Девети изборен район - Кърджалийски Тридесети изборен район - Шуменски

Движение за права и свободи - ДПС

Халил Реджепов Летифов

 

Първи изборен район - Благоевградски Двадесет и седми изборен район - Старозагорски

ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН!

Мая Божидарова Манолова-Найденова

 

Първи изборен район - Благоевградски Двадесет и трети изборен район - София

ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН!

Николай Димитров Хаджигенов

 

Шестнадесети изборен район - Пловдив Двадесет и пети изборен район - София

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

Андрей Иванов Чорбанов

 

Четвърти изборен район - Великотърновски Двадесет и четвърти изборен район - София

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

Васил Йорданов Георгиев

 

Девети изборен район - Кърджалийски Деветнадесети изборен район - Русенски

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

Виктория Димитрова Василева

 

Десети изборен район - Кюстендилски Двадесет и шести изборен район - Софийски

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

Георги Станчев Георгиев

 

Шести изборен район - Врачански Двадесет и шести изборен район - Софийски

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

Златомира Димитрова Карагеоргиева-Мострова

 

Втори изборен район - Бургаски Тридесет и първи изборен район - Ямболски

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

Ива Митева Йорданова-Рупчева

 

Осемнадесети изборен район - Разградски Двадесет и четвърти изборен район - София

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

Ивайло Ванев Вълчев

 

Втори изборен район - Бургаски Двадесети изборен район - Силистренски

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

Ивайло Христов Христов

 

Трети изборен район - Варненски Осми изборен район - Добрички

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

Иван Стойнов Кючуков

 

Двадесет и четвърти изборен район - София Двадесет и седми изборен район - Старозагорски

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

Любомир Антонов Каримански

 

Единадесети изборен район - Ловешки Тринадесети изборен район - Пазарджишки

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

Мика Михайлова Зайкова

 

Двадесет и втори изборен район - Смолянски Двадесет и девети изборен район - Хасковски

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

Силви Кирилов Петров

 

Дванадесети изборен район - Монтана Двадесет и девети изборен район - Хасковски

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

Станислав Светозаров Балабанов

 

Тринадесети изборен район - Пазарджишки Четиринадесети изборен район - Пернишки

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

Тошко Йорданов Хаджитодоров

 

Шестнадесети изборен район - Пловдив Седемнадесети изборен район - Пловдивски

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

Филип Маринов Станев

 

Трети изборен район - Варненски Двадесет и пети изборен район - София

ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

Александър Димитров Симидчиев

 

Двадесет и пети изборен район - София Двадесет и шести изборен район - Софийски

ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

Антоанета Димитрова Цонева

 

Тринадесети изборен район - Пазарджишки Двадесет и трети изборен район - София

ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

Христо Любомиров Иванов

………..

Шестнадесети изборен район - Пловдив Двадесет и пети изборен район - София

3. Кандидатите за народни представители, избрани в два многомандатни изборни района, са длъжни в еднодневен срок от узнаването писмено да заявят в Централната избирателна комисия в коя листа желаят да останат избрани. Еднодневният срок започва да тече от второто по ред публикуване на решението на ЦИК на интернет страницата на комисията и в бюлетина на БТА.

4. Заявлението по т. 3 трябва да е в писмена форма, саморъчно подписано и следва да постъпи в ЦИК в срока по т. 3.

5. В случай че кандидатът не подаде писмено заявление в срока по т. 3, Централната избирателна комисия го обявява за избран за народен представител от изборния район, в който първо е регистриран за кандидат за народен представител. Поредността се определя от датата и часа на публикуване на интернет страницата на районната избирателна комисия на решението на РИК за регистрация на съответната кандидатска листа.

Решението да се обнародва незабавно в „Държавен вестник”.


Председател: Камелия Нейкова

Секретар: Севинч Солакова

Зам.-председател: Димитър Димитров

Зам.-председател: Емил Войнов

Зам.-председател: Цветозар Томов

Член: Георги Баханов

Член: Ерхан Чаушев

Член: Йорданка Ганчева

Член: Красимир Ципов

Член: Любомир Гаврилов

Член: Любомир Георгиев

Член: Силвия Стойчева

Член: Цветанка Георгиева

КН/ЛТ


* Публикувано на

Календар

Решения

  • № 1027-МИ / 06.12.2021

    относно: предложение до президента на Република България за насрочване на частичен избор за кмет на кметство Райнино, община Исперих, област Разград

  • № 1026-МИ / 06.12.2021

    относно: промяна в състава на ОИК – Столична община

  • № 1025 / 02.12.2021

    относно: заявление за предоставяне на достъп до обществена информация

  • всички решения