Централна Избирателна Комисия


РЕШЕНИЕ
№ 3738-ПВР
София, 5 октомври 2016 г.

ОТНОСНО: определяне чрез жребий на реда за представяне на кандидатите, регистрирани от партиите, коалициите и инициативните комитети в различните форми на предизборна кампания по БНТ и БНР в изборите за президент и вицепрезидент на републиката на 6 ноември 2016 г.

На основание чл. 192 от Изборния кодекс и в изпълнение на Решение № 3600-ПВР от 22 септември 2016 г., на 5 октомври 2016 г., в 11,00 ч., в сградата на Народното събрание на пл. „Княз Александър I” № 1, официален вход откъм източно крило, Централната избирателна комисия проведе жребий за определяне чрез жребий на реда за представяне на кандидатите, регистрирани от партиите, коалициите и инициативните комитети в различните форми на предизборна кампания по БНТ и БНР в изборите за президент и вицепрезидент на републиката на 6 ноември 2016 г. в програмите на БНТ и БНР. След проведения жребий Централната избирателна комисия

                                                                                                           

Р Е Ш И:

 

І. Обявява следната поредност за представяне на кандидатите, регистрирани от партиите, коалициите и инициативните комитети в различните форми на предизборна кампания по БНТ и БНР в изборите за президент и вицепрезидент на републиката на 6 ноември 2016 г., в обръщения в програмите на БНТ и БНР:

 

1

Светослав Емилов Витков – кандидат за президент

Иван Велков Велков – кандидат за вицепрезидент

Инициативен комитет

2

Румен Георгиев Радев – кандидат за президент

Илияна Малинова Йотова – кандидат за вицепрезидент

Инициативен комитет

3

Димитър Василев Маринов– кандидат за президент

Радослав Петров Петров – кандидат за вицепрезидент

Българско национално обединение

4

Трайчо Димитров Трайков– кандидат за президент

Съби Иванов Събев – кандидат за вицепрезидент

РЕФОРМАТОРСКИ БЛОК

5

Веселин Найденов Марешки– кандидат за президент

Петър Живков Петров – кандидат за вицепрезидент

Инициативен комитет

6

Кемил Ахмед Рамадан– кандидат за президент

Момчил Добрев Добрев – кандидат за вицепрезидент

Политическа партия Балканска демократична лига

7

Диана Гервасова Димитрова– кандидат за президент

Габриел Георгиев Герасимов – кандидат за вицепрезидент

Инициативен комитет

8

Пламен Панайотов Пасков– кандидат за президент

Светозар Стоянов Съев – кандидат за вицепрезидент

Инициативен комитет

9

Бисер Георгиев Миланов– кандидат за президент

Красимир Петров Настев – кандидат за вицепрезидент

Инициативен комитет

10

Велизар Пенков Енчев– кандидат за президент

Биляна Дикова Велева-Грънчарова – кандидат за вицепрезидент

ПП ДВИЖЕНИЕ ЗА РАДИКАЛНА ПРОМЯНА БЪЛГАРСКАТА ПРОЛЕТ

11

Татяна Дончева Тотева– кандидат за президент

Минчо Викторов Спасов – кандидат за вицепрезидент

ПП Движение 21 – ПП НДСВ

12

Цецка Цачева Данговска– кандидат за президент

Пламен Иванов Манушев – кандидат за вицепрезидент

ПП ГЕРБ

13

Владимир Първанов Кузов– кандидат за президент

Борислав Янчев Ноев – кандидат за вицепрезидент

Инициативен комитет

14

Пламен Василев Орешарски– кандидат за президент

Данаил Стоянов Папазов – кандидат за вицепрезидент

Инициативен комитет

15

Жорж Ганчев Ганчев– кандидат за президент

Кольо Петков Парамов – кандидат за вицепрезидент

ХРИСТИЯН - СОЦИАЛЕН СЪЮЗ

16

Александър Трифонов Томов– кандидат за президент

Радослав Йорданов Радославов – кандидат за вицепрезидент

БЪЛГАРСКА СОЦИАЛДЕМОКРАЦИЯ – ЕВРОЛЕВИЦА

17

Камен Славянов Попов– кандидат за президент

Георги Стефанов Неделчев – кандидат за вицепрезидент

Инициативен комитет

18

Николай Йорданов Банев– кандидат за президент

Сали Шабан Ибрям – кандидат за вицепрезидент

Инициативен комитет

19

Ивайло Георгиев Калфин– кандидат за президент

Любомир Тодоров Халачев – кандидат за вицепрезидент

Коалиция КАЛФИН-ПРЕЗИДЕНТ

20

Красимир Дончев Каракачанов– кандидат за президент

Явор Божилов Нотев – кандидат за вицепрезидент

ОБЕДИНЕНИ ПАТРИОТИ – НФСБ, АТАКА и ВМРО


21

Господин Тончев Тонев– кандидат за президент

Андрей Аврамов Андреев – кандидат за вицепрезидент

ПП Българска демократична общност

22

Румен Гълъбинов Гълъбинов– кандидат за президент

Веска Атанасова Волева – кандидат за вицепрезидент

Инициативен комитет

23

Йорданка Радиева Колева– кандидат за президент

Веселин Димитров Христов – кандидат за вицепрезидент

Инициативен комитет

 

ІІ. Обявява следната поредност за представяне на кандидатите, регистрирани от партиите, коалициите и инициативните комитети в различните форми на предизборна кампания по БНТ и БНР в изборите за президент и вицепрезидент на републиката на 6 ноември 2016 г., в клиповете и другите форми в програмите на БНТ и БНР:

 

1

Бисер Георгиев Миланов– кандидат за президент

Красимир Петров Настев – кандидат за вицепрезидент

Инициативен комитет

2

Веселин Найденов Марешки– кандидат за президент

Петър Живков Петров – кандидат за вицепрезидент

Инициативен комитет

3

Трайчо Димитров Трайков– кандидат за президент

Съби Иванов Събев – кандидат за вицепрезидент

РЕФОРМАТОРСКИ БЛОК

4

Димитър Василев Маринов– кандидат за президент

Радослав Петров Петров – кандидат за вицепрезидент

Българско национално обединение

5

Жорж Ганчев Ганчев– кандидат за президент

Кольо Петков Парамов – кандидат за вицепрезидент

ХРИСТИЯН - СОЦИАЛЕН СЪЮЗ

6

Кемил Ахмед Рамадан– кандидат за президент

Момчил Добрев Добрев – кандидат за вицепрезидент

Политическа партия Балканска демократична лига

7

Красимир Дончев Каракачанов– кандидат за президент

Явор Божилов Нотев – кандидат за вицепрезидент

ОБЕДИНЕНИ ПАТРИОТИ – НФСБ, АТАКА и ВМРО

8

Господин Тончев Тонев– кандидат за президент

Андрей Аврамов Андреев – кандидат за вицепрезидент

ПП Българска демократична общност

9

Румен Гълъбинов Гълъбинов– кандидат за президент

Веска Атанасова Волева – кандидат за вицепрезидент

Инициативен комитет


10

Пламен Василев Орешарски– кандидат за президент

Данаил Стоянов Папазов – кандидат за вицепрезидент

Инициативен комитет

11

Йорданка Радиева Колева– кандидат за президент

Веселин Димитров Христов – кандидат за вицепрезидент

Инициативен комитет


12

Владимир Първанов Кузов– кандидат за президент

Борислав Янчев Ноев – кандидат за вицепрезидент

Инициативен комитет

13

Александър Трифонов Томов– кандидат за президент

Радослав Йорданов Радославов – кандидат за вицепрезидент

БЪЛГАРСКА СОЦИАЛДЕМОКРАЦИЯ – ЕВРОЛЕВИЦА

14

Светослав Емилов Витков – кандидат за президент

Иван Велков Велков – кандидат за вицепрезидент

Инициативен комитет

15

Цецка Цачева Данговска– кандидат за президент

Пламен Иванов Манушев – кандидат за вицепрезидент

ПП ГЕРБ

16

Румен Георгиев Радев – кандидат за президент

Илияна Малинова Йотова – кандидат за вицепрезидент

Инициативен комитет

17

Татяна Дончева Тотева– кандидат за президент

Минчо Викторов Спасов – кандидат за вицепрезидент

ПП Движение 21 – ПП НДСВ

18

Ивайло Георгиев Калфин– кандидат за президент

Любомир Тодоров Халачев – кандидат за вицепрезидент

Коалиция КАЛФИН-ПРЕЗИДЕНТ

19

Велизар Пенков Енчев– кандидат за президент

Биляна Дикова Велева-Грънчарова – кандидат за вицепрезидент

ПП ДВИЖЕНИЕ ЗА РАДИКАЛНА ПРОМЯНА БЪЛГАРСКАТА ПРОЛЕТ

20

Камен Славянов Попов– кандидат за президент

Георги Стефанов Неделчев – кандидат за вицепрезидент

Инициативен комитет

21

Николай Йорданов Банев– кандидат за президент

Сали Шабан Ибрям – кандидат за вицепрезидент

Инициативен комитет

22

Диана Гервасова Димитрова– кандидат за президент

Габриел Георгиев Герасимов – кандидат за вицепрезидент

Инициативен комитет

23

Пламен Панайотов Пасков– кандидат за президент

Светозар Стоянов Съев – кандидат за вицепрезидент

Инициативен комитет

 

ІІІ. Обявява следната поредност за представяне на кандидатите, регистрирани от партиите, коалициите и инициативните комитети в различните форми на предизборна кампания по БНТ и БНР в изборите за президент и вицепрезидент на републиката на 6 ноември 2016 г., в диспутите в програмите по БНТ и БНР:

 

 

1

Александър Трифонов Томов– кандидат за президент

Радослав Йорданов Радославов – кандидат за вицепрезидент

БЪЛГАРСКА СОЦИАЛДЕМОКРАЦИЯ – ЕВРОЛЕВИЦА

2

Татяна Дончева Тотева– кандидат за президент

Минчо Викторов Спасов – кандидат за вицепрезидент

ПП Движение 21 – ПП НДСВ

3

Румен Георгиев Радев – кандидат за президент

Илияна Малинова Йотова – кандидат за вицепрезидент

Инициативен комитет

4

Трайчо Димитров Трайков– кандидат за президент

Съби Иванов Събев – кандидат за вицепрезидент

РЕФОРМАТОРСКИ БЛОК

5

Бисер Георгиев Миланов– кандидат за президент

Красимир Петров Настев – кандидат за вицепрезидент

Инициативен комитет

6

Цецка Цачева Данговска– кандидат за президент

Пламен Иванов Манушев – кандидат за вицепрезидент

ПП ГЕРБ

7

Пламен Василев Орешарски– кандидат за президент

Данаил Стоянов Папазов – кандидат за вицепрезидент

Инициативен комитет

8

Йорданка Радиева Колева– кандидат за президент

Веселин Димитров Христов – кандидат за вицепрезидент

Инициативен комитет

9

Светослав Емилов Витков – кандидат за президент

Иван Велков Велков – кандидат за вицепрезидент

Инициативен комитет

10

Владимир Първанов Кузов– кандидат за президент

Борислав Янчев Ноев – кандидат за вицепрезидент

Инициативен комитет

11

Жорж Ганчев Ганчев– кандидат за президент

Кольо Петков Парамов – кандидат за вицепрезидент

ХРИСТИЯН - СОЦИАЛЕН СЪЮЗ

12

Димитър Василев Маринов– кандидат за президент

Радослав Петров Петров – кандидат за вицепрезидент

Българско национално обединение

13

Кемил Ахмед Рамадан– кандидат за президент

Момчил Добрев Добрев – кандидат за вицепрезидент

Политическа партия Балканска демократична лига


14

Веселин Найденов Марешки– кандидат за президент

Петър Живков Петров – кандидат за вицепрезидент

Инициативен комитет

15

Диана Гервасова Димитрова– кандидат за президент

Габриел Георгиев Герасимов – кандидат за вицепрезидент

Инициативен комитет

16

Велизар Пенков Енчев– кандидат за президент

Биляна Дикова Велева-Грънчарова – кандидат за вицепрезидент

ПП ДВИЖЕНИЕ ЗА РАДИКАЛНА ПРОМЯНА БЪЛГАРСКАТА ПРОЛЕТ

17

Румен Гълъбинов Гълъбинов– кандидат за президент

Веска Атанасова Волева – кандидат за вицепрезидент

Инициативен комитет

18

Господин Тончев Тонев– кандидат за президент

Андрей Аврамов Андреев – кандидат за вицепрезидент

ПП Българска демократична общност

19

Камен Славянов Попов– кандидат за президент

Георги Стефанов Неделчев – кандидат за вицепрезидент

Инициативен комитет

20

Красимир Дончев Каракачанов– кандидат за президент

Явор Божилов Нотев – кандидат за вицепрезидент

ОБЕДИНЕНИ ПАТРИОТИ – НФСБ, АТАКА и ВМРО

21

Николай Йорданов Банев– кандидат за президент

Сали Шабан Ибрям – кандидат за вицепрезидент

Инициативен комитет

22

Ивайло Георгиев Калфин– кандидат за президент

Любомир Тодоров Халачев – кандидат за вицепрезидент

Коалиция КАЛФИН-ПРЕЗИДЕНТ

23

Пламен Панайотов Пасков– кандидат за президент

Светозар Стоянов Съев – кандидат за вицепрезидент

Инициативен комитет

 

Решението подлежи на обжалване пред Върховния административен съд чрез Централната избирателна комисия в тридневен срок от обявяването му.


Председател: Ивилина Алексиева

Секретар: Севинч Солакова

* Публикувано на

Календар

Решения

  • № 1152-МИ / 19.05.2022

    относно: промяна в състава на ОИК – Тунджа, област Ямбол

  • № 1151-МИ / 19.05.2022

    относно: приложимите решения на Централната избирателна комисия при произвеждане на частични избори за кметове на 3 юли 2022 г.

  • № 1150-МИ / 17.05.2022

    относно: промяна в състава на ОИК – Разлог, област Благоевград

  • всички решения