Централна Избирателна Комисия


РЕШЕНИЕ
№ 2438-НС
София, 9 април 2021 г.

ОТНОСНО: обявяване на избраните народни представители в Четиридесет и петото Народно събрание

 

На основание чл. 57, ал. 1, т. 1, чл. 300, ал. 2, чл. 299, ал. 1, чл. 247, т. 4 и т. 5 и чл. 298 от Изборния кодекс и Решение № 2428-НС от 8 април 2021 г., решения № 2416-НС, № 2417-НС, № 2418-НС, № 2419-НС, № 2420-НС, № 2421-НС, № 2422-НС и № 2423-НС от 8 април 2021 г., решения № 2429-НС, № 2430-НС и № 2431-НС от 9 април 2021 г. и Решение № 2437-НС от 9 април 2021 г. на ЦИК Централната избирателна комисия

 

Р Е Ш И:

 

1. Обявява за избрани за народни представители в Четиридесет и петото Народно събрание по изборни райони и кандидатски листи:

Първи изборен район - Благоевградски

№ по ред

№ в листата

Име, презиме и фамилия

ЕГН

% предпочитания (преференции)

БСП за БЪЛГАРИЯ

1

101

Георги Георгиев Михайлов

 

39.94

2

105

Богдан Емилов Боцев

 

11.65

Движение за права и свободи - ДПС

1

101

Халил Реджепов Летифов

 

57.28

2

102

Йордан Кирилов Цонев

 

07.34

ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

1

101

Атанас Петров Атанасов

 

45.05

ГЕРБ-СДС

1

122

Стефан Апостолов Апостолов

 

17.71

2

101

Росен Димитров Желязков

 

17.23

3

105

Александър Иванов Мацурев

 

12.10

4

103

Георги Запрев Динев

 

09.48

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

1

101

Илко Стоянов Стоянов

 

64.64

2

102

Георги Захаринин Попов

 

-

 

Втори изборен район - Бургаски

№ по ред

№ в листата

Име, презиме и фамилия

ЕГН

% предпочитания (преференции)

БСП за БЪЛГАРИЯ

1

101

Петър Георгиев Кънев

 

64.07

2

103

Тодор Байчев Байчев

 

07.81

Движение за права и свободи - ДПС

1

101

Севим Исмаил Али

 

86.34

2

102

Ешереф Кязим Ешереф

 

-

ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

1

101

Ивайло Николаев Мирчев

 

64.34

ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН!

1

101

Живко Иванов Табаков

 

69.99

2

102

Драгомир Георгиев Ошавков

 

-

ГЕРБ-СДС

1

101

Любен Любенов Дилов

 

51.70

2

102

Ивелина Веселинова Василева

 

-

3

103

Деница Пламенова Николова

 

-

4

104

Димитър Бойчев Петров

 

-

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

1

101

Ивайло Ванев Вълчев

 

85.48

2

102

Димитър Стоянов Гърдев

 

-

3

103

Александър Стайков Марков

 

-

 

Трети изборен район - Варненски

№ по ред

№ в листата

Име, презиме и фамилия

ЕГН

% предпочитания (преференции)

БСП за БЪЛГАРИЯ

1

101

Борислав Гуцанов Гуцанов

 

66.36

2

102

Филчо Кръстев Филев

 

-

Движение за права и свободи - ДПС

1

101

Ерджан Себайтин Ебатин

 

72.21

ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

1

101

Стоян Александров Михалев

 

57.63

2

103

Стела Димитрова Николова

 

23.90

ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН!

1

101

Татяна Дончева Тотева

 

85.10

ГЕРБ-СДС

1

101

Костадин Георгиев Ангелов

 

53.34

2

125

Славена Димитрова Точева

 

11.96

3

102

Страцимир Илков Павлов

 

-

4

103

Таня Тодорова Петрова

 

-

5

104

Красен Кирилов Кралев

 

-

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

1

101

Станислав Тодоров Трифонов

 

91.76

2

102

Любомир Антонов Каримански

 

-

3

103

Бойко Петров Кафеджиев

 

-

4

104

Ивайло Красимиров Кожухаров

 

-

 

Четвърти изборен район - Великотърновски

№ по ред

№ в листата

Име, презиме и фамилия

ЕГН

% предпочитания (преференции)

БСП за БЪЛГАРИЯ

1

101

Явор Руменов Божанков

 

53.20

2

102

Весела Николаева Лечева

 

18.02

Движение за права и свободи - ДПС

1

101

Мастън Османов Мастънов

 

73.47

ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

1

101

Калоян Милков Янков

 

61.14

ГЕРБ-СДС

1

101

Костадин Георгиев Ангелов

 

51.24

2

103

Димитър Стойков Николов

 

13.76

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

1

101

Андрей Иванов Чорбанов

 

77.15

2

102

Момчил Кунчев Иванов

 

-

 

Пети изборен район - Видински

№ по ред

№ в листата

Име, презиме и фамилия

ЕГН

% предпочитания (преференции)

БСП за БЪЛГАРИЯ

1

101

Филип Стефанов Попов

 

63.42

ГЕРБ-СДС

1

101

Росица Любенова Кирова

 

67.72

2

102

Александър Филчев Матеев

 

13.00

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

1

101

Иво Георгиев Атанасов

 

79.40

 

Шести изборен район - Врачански

№ по ред

№ в листата

Име, презиме и фамилия

ЕГН

% предпочитания (преференции)

БСП за БЪЛГАРИЯ

1

101

Анастас Маринов Попдимитров

 

60.12

Движение за права и свободи - ДПС

1

101

Йордан Кирилов Цонев

 

38.02

ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН!

1

101

Андрей Христов Вълчев

 

74.87

ГЕРБ-СДС

1

101

Петя Цветанова Аврамова

 

38.02

2

102

Красен Георгиев Кръстев

 

25.86

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

1

101

Георги Станчев Георгиев

 

78.07

 

Седми изборен район - Габровски

№ по ред

№ в листата

Име, презиме и фамилия

ЕГН

% предпочитания (преференции)

БСП за БЪЛГАРИЯ

1

101

Крум Георгиев Дончев

 

66.81

ГЕРБ-СДС

1

101

Томислав Пейков Дончев

 

72.34

2

102

Невена Евстатиева Минева

 

-

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

1

101

Любомир Антонов Каримански

 

83.99

 

Осми изборен район - Добрички

№ по ред

№ в листата

Име, презиме и фамилия

ЕГН

% предпочитания (преференции)

БСП за БЪЛГАРИЯ

1

101

Мая Йорданова Димитрова

 

63.87

Движение за права и свободи - ДПС

1

101

Хасан Ахмед Адемов

 

86.04

ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

1

101

Албена Симеонова Върбанова

 

59.33

ГЕРБ-СДС

1

101

Деница Евгениева Сачева

 

57.44

2

102

Красимир Христов Николов

 

11.23

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

1

101

Дилян Господинов Господинов

 

75.31

 

Девети изборен район - Кърджалийски

№ по ред

№ в листата

Име, презиме и фамилия

ЕГН

% предпочитания (преференции)

Движение за права и свободи - ДПС

1

101

Мустафа Сали Карадайъ

 

96.55

2

104

Мукаддес Юсуф Налбант

 

-

3

105

Байрам Юзкан Байрам

 

-

ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН!

1

101

Максим Колев Генчев

 

81.11

ГЕРБ-СДС

1

101

Цвета Вълчева Караянчева

 

82.99

 

Десети изборен район - Кюстендилски

№ по ред

№ в листата

Име, презиме и фамилия

ЕГН

% предпочитания (преференции)

БСП за БЪЛГАРИЯ

1

101

Румен Николов Георгиев

 

48.52

ГЕРБ-СДС

1

101

Христо Богомилов Терзийски

 

49.90

2

103

Михаела Ясенова Крумова

 

16.45

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

1

101

Виктория Димитрова Василева

 

71.59

 

Единадесети изборен район - Ловешки

№ по ред

№ в листата

Име, презиме и фамилия

ЕГН

% предпочитания (преференции)

БСП за БЪЛГАРИЯ

1

101

Ирена Тодорова Анастасова

 

54.10

Движение за права и свободи - ДПС

1

101

Рушен Мехмед Риза

 

71.20

ГЕРБ-СДС

1

101

Николай Нанков Нанков

 

62.16

2

104

Иван Николов Миховски

 

10.12

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

1

101

Станислав Светозаров Балабанов

 

85.03

 

Дванадесети изборен район - Монтана

№ по ред

№ в листата

Име, презиме и фамилия

ЕГН

% предпочитания (преференции)

БСП за БЪЛГАРИЯ

1

101

Атанас Петров Костадинов

 

62.31

Движение за права и свободи - ДПС

1

101

Димитър Иванов Аврамов

 

50.76

ГЕРБ-СДС

1

101

Ирена Методиева Димова

 

53.77

2

102

Илия Димитров Лазаров

 

14.74

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

1

101

Пламен Николаев Абровски

 

85.39

 

Тринадесети изборен район - Пазарджишки

№ по ред

№ в листата

Име, презиме и фамилия

ЕГН

% предпочитания (преференции)

БСП за БЪЛГАРИЯ

1

101

Пламен Иванов Милев

 

43.19

2

102

Петя Николаева Цанкова

 

12.20

Движение за права и свободи - ДПС

1

102

Юмер Мустафа Хамза

 

-

2

103

Сергей Манушов Кичиков

 

-

ГЕРБ-СДС

1

101

Екатерина Спасова Гечева-Захариева

 

30.99

2

104

Димитър Иванов Гечев

 

16.07

3

105

Стефан Неделчев Мирев

 

12.54

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

1

101

Станислав Светозаров Балабанов

 

80.04

2

102

Тодор Василев Василев

 

-

 

Четиринадесети изборен район - Пернишки

№ по ред

№ в листата

Име, презиме и фамилия

ЕГН

% предпочитания (преференции)

БСП за БЪЛГАРИЯ

1

101

Стоян Михайлов Мирчев

 

60.18

ГЕРБ-СДС

1

101

Кирил Миланов Ананиев

 

38.08

2

102

Десислава Христова Ахладова-Атанасова

 

19.81

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

1

101

Галя Маринова Бърдарска

 

79.60

 

Петнадесети изборен район - Плевенски

№ по ред

№ в листата

Име, презиме и фамилия

ЕГН

% предпочитания (преференции)

БСП за БЪЛГАРИЯ

1

101

Румен Василев Гечев

 

60.71

2

103

Илиян Славейков Йончев

 

12.01

Движение за права и свободи - ДПС

1

101

Велислава Иванова Кръстева

 

67.81

ГЕРБ-СДС

1

101

Григор Ангелов Горчев

 

43.64

2

116

Александър Богданов Николов

 

15.92

3

103

Пламен Тачев Петров

 

10.83

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

1

101

Радостин Петев Василев

 

82.67

2

102

Александър Атанасов Александров

 

-

3

103

Юлия Георгиева Чортленева

 

-

 

Шестнадесети изборен район - Пловдив

№ по ред

№ в листата

Име, презиме и фамилия

ЕГН

% предпочитания (преференции)

БСП за БЪЛГАРИЯ

1

101

Корнелия Петрова Нинова

 

74.05

2

102

Иво Ангелов Христов

 

08.58

ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

1

101

Христо Любомиров Иванов

 

70.60

2

102

Манол Костадинов Пейков

 

09.78

ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН!

1

101

Николай Димитров Хаджигенов

 

78.02

ГЕРБ-СДС

1

102

Иван Борисов Тотев

 

-

2

103

Вежди Летиф Рашидов

 

-

3

104

Радомир Петров Чолаков

 

-

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

1

101

Тошко Йорданов Хаджитодоров

 

86.66

2

102

Антоанета Андонова Стефанова

 

-

3

103

Теодора Маргаритова Пенева

 

-

 

Седемнадесети изборен район - Пловдивски

№ по ред

№ в листата

Име, презиме и фамилия

ЕГН

% предпочитания (преференции)

БСП за БЪЛГАРИЯ

1

101

Манол Трифонов Генов

 

49.97

2

102

Веска Маринова Ненчева

 

11.41

3

111

Енко Георгиев Найденов

 

11.05

Движение за права и свободи - ДПС

1

101

Рамадан Байрам Аталай

 

86.80

ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

1

101

Велизар Матеев Шаламанов

 

72.95

ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН!

1

101

Румен Маринов Йончев

 

64.14

ГЕРБ-СДС

1

101

Дани Стефанова Каназирева

 

62.14

2

104

Младен Николов Шишков

 

09.93

3

102

Данка Евстатиева Зидарова - Люртова

 

-

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

1

101

Тошко Йорданов Хаджитодоров

 

84.25

2

102

Танер Кадир Тюркоглу

 

-

 

Осемнадесети изборен район - Разградски

№ по ред

№ в листата

Име, презиме и фамилия

ЕГН

% предпочитания (преференции)

Движение за права и свободи - ДПС

1

101

Ахмед Реджебов Ахмедов

 

89.00

2

102

Ихсан Халил Хаккъ

 

-

ГЕРБ-СДС

1

101

Десислава Вълчева Атанасова

 

47.43

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

1

101

Драгомир Стефанов Петров

 

88.48

 

Деветнадесети изборен район - Русенски

№ по ред

№ в листата

Име, презиме и фамилия

ЕГН

% предпочитания (преференции)

БСП за БЪЛГАРИЯ

1

101

Крум Костадинов Зарков

 

68.37

2

102

Пламен Христомиров Рашев

 

-

Движение за права и свободи - ДПС

1

101

Бюрхан Илиязов Абазов

 

75.60

ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

1

101

Митко Христов Кунчев

 

78.82

ГЕРБ-СДС

1

101

Красен Кирилов Кралев

 

66.23

2

102

Пламен Дулчев Нунев

 

09.09

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

1

101

Светлин Костов Стоянов

 

85.96

2

102

Васил Йорданов Георгиев

 

-

 

Двадесети изборен район - Силистренски

№ по ред

№ в листата

Име, презиме и фамилия

ЕГН

% предпочитания (преференции)

БСП за БЪЛГАРИЯ

1

101

Вяра Емилова Йорданова

 

86.38

Движение за права и свободи - ДПС

1

101

Джевдет Ибрям Чакъров

 

90.93

ГЕРБ-СДС

1

101

Тодор Стаматов Тодоров

 

85.42

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

1

101

Драгомир Стефанов Петров

 

87.37

 

Двадесет и първи изборен район - Сливенски

№ по ред

№ в листата

Име, презиме и фамилия

ЕГН

% предпочитания (преференции)

БСП за БЪЛГАРИЯ

1

101

Атанас Зафиров Зафиров

 

54.97

Движение за права и свободи - ДПС

1

101

Хатидже Мехмедова Георгиева

 

88.29

ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

1

101

Димитър Петров Сяров

 

62.35

ГЕРБ-СДС

1

101

Десислава Жекова Танева

 

54.93

2

102

Мария Щерева Белова

 

16.04

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

1

101

Владимир Стоянов Русев

 

84.01

 

Двадесет и втори изборен район - Смолянски

№ по ред

№ в листата

Име, презиме и фамилия

ЕГН

% предпочитания (преференции)

БСП за БЪЛГАРИЯ

1

101

Александър Тихомиров Симов

 

66.95

Движение за права и свободи - ДПС

1

101

Хайри Реджебов Садъков

 

84.85

ГЕРБ-СДС

1

101

Даниела Анастасова Дариткова-Проданова

 

52.54

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

1

101

Александър Николов Вълчев

 

80.60

 

Двадесет и трети изборен район - София

№ по ред

№ в листата

Име, презиме и фамилия

ЕГН

% предпочитания (преференции)

БСП за БЪЛГАРИЯ

1

101

Христо Танчев Проданов

 

82.56

2

102

Благовест Кирилов Кирилов

 

-

ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

1

101

Атанас Петров Атанасов

 

56.69

2

102

Антоанета Димитрова Цонева

 

-

3

103

Петър Ясенов Маринов

 

-

4

104

Надежда Георгиева Йорданова

 

-

5

105

Георги Йорданов Ганев

 

-

6

106

Иван Георгиев Велов

 

-

ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН!

1

101

Мая Божидарова Манолова - Найденова

 

87.54

ГЕРБ-СДС

1

101

Румен Димитров Христов

 

82.27

2

102

Александър Руменов Ненков

 

-

3

103

Димитър Борисов Главчев

 

-

4

104

Милена Цветанова Дамянова

 

-

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

1

101

Андрей Иванов Чорбанов

 

86.56

2

102

Ива Митева Йорданова-Рупчева

 

-

3

103

Андрей Николаев Михайлов

 

-

 

Двадесет и четвърти изборен район - София

№ по ред

№ в листата

Име, презиме и фамилия

ЕГН

% предпочитания (преференции)

БСП за БЪЛГАРИЯ

1

101

Георги Страхилов Свиленски

 

75.39

2

107

Борис Цветков Цветков

 

07.54

ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

1

101

Владислав Панчев Панев

 

56.21

2

103

Ивайло Николаев Мирчев

 

10.81

3

105

Мартин Димитров Димитров

 

10.05

4

102

Цецка Георгиева Бачкова

 

-

ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН!

1

101

Арман Агоп Бабикян

 

85.15

ГЕРБ-СДС

1

101

Росен Димитров Желязков

 

81.35

2

102

Тома Любомиров Биков

 

-

3

103

Евгения Бисерова Алексиева

 

-

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

1

101

Мика Михайлова Зайкова

 

83.77

2

102

Николай Стефанов Радулов

 

-

 

Двадесет и пети изборен район - София

№ по ред

№ в листата

Име, презиме и фамилия

ЕГН

% предпочитания (преференции)

БСП за БЪЛГАРИЯ

1

101

Корнелия Петрова Нинова

 

79.66

2

102

Иван Йорданов Димитров

 

-

ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

1

101

Христо Любомиров Иванов

 

72.18

2

103

Александър Димитров Симидчиев

 

09.51

3

102

Борислав Димитров Сандов

 

-

ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН!

1

101

Николай Димитров Хаджигенов

 

81.24

2

102

Валентина Василева Василева - Филаделфевс

 

-

ГЕРБ-СДС

1

102

Даниел Павлов Митов

 

-

2

103

Анна Василева Александрова

 

-

3

104

Лъчезар Богомилов Иванов

 

-

4

105

Христо Георгиев Гаджев

 

-

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

1

101

Филип Маринов Станев

 

86.90

2

102

Пламен Иванов Данаилов

 

-

3

103

Пламен Николаев Николов

 

-

 

Двадесет и шести изборен район - Софийски

№ по ред

№ в листата

Име, презиме и фамилия

ЕГН

% предпочитания (преференции)

БСП за БЪЛГАРИЯ

1

101

Иван Ивайлов Ченчев

 

60.64

Движение за права и свободи - ДПС

1

102

Цветан Иванов Енчев

 

-

ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

1

101

Александър Димитров Симидчиев

 

80.72

ГЕРБ-СДС

1

101

Младен Найденов Маринов

 

42.05

2

105

Валентин Мирчов Милушев

 

11.41

3

102

Николина Панайотова Ангелкова

 

10.65

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

1

101

Виктория Димитрова Василева

 

76.07

2

102

Георги Станчев Георгиев

 

-

 

Двадесет и седми изборен район - Старозагорски

№ по ред

№ в листата

Име, презиме и фамилия

ЕГН

% предпочитания (преференции)

БСП за БЪЛГАРИЯ

1

101

Георги Янчев Гьоков

 

64.87

2

102

Драгомир Велков Стойнев

 

12.84

Движение за права и свободи - ДПС

1

101

Халил Реджепов Летифов

 

69.93

ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

1

101

Атанас Владиславов Славов

 

68.63

ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН!

1

101

Мая Божидарова Манолова-Найденова

 

66.52

ГЕРБ-СДС

1

101

Красимир Георгиев Вълчев

 

65.55

2

102

Маноил Минчев Манев

 

-

3

103

Илиана Петкова Жекова

 

-

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

1

101

Станислав Тодоров Трифонов

 

89.59

2

102

Тихомир Гочев Тенев

 

-

3

103

Живка Михалева Железова

 

-

 

Двадесет и осми изборен район - Търговищки

№ по ред

№ в листата

Име, презиме и фамилия

ЕГН

% предпочитания (преференции)

БСП за БЪЛГАРИЯ

1

101

Кольо Йорданов Милев

 

78.42

Движение за права и свободи - ДПС

1

101

Джейхан Хасанов Ибрямов

 

91.91

2

102

Имрен Исметова Мехмедова

 

-

ГЕРБ-СДС

1

101

Теменужка Петрова Петкова

 

60.64

 

Двадесет и девети изборен район - Хасковски

№ по ред

№ в листата

Име, презиме и фамилия

ЕГН

% предпочитания (преференции)

БСП за БЪЛГАРИЯ

1

101

Велизар Пенков Енчев

 

61.83

Движение за права и свободи - ДПС

1

101

Сезгин Юсеин Мехмед

 

84.00

ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

1

101

Катя Максимова Панева

 

53.78

ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН!

1

101

Минко Велчев Ангелов

 

72.92

ГЕРБ-СДС

1

102

Георги Тенев Станков

 

33.57

2

101

Делян Александров Добрев

 

24.42

3

105

Сашо Тодоров Савов

 

09.40

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

1

101

Филип Маринов Станев

 

84.43

 

Тридесети изборен район - Шуменски

№ по ред

№ в листата

Име, презиме и фамилия

ЕГН

% предпочитания (преференции)

БСП за БЪЛГАРИЯ

1

101

Иван Валентинов Иванов

 

64.71

Движение за права и свободи - ДПС

1

101

Мустафа Сали Карадайъ

 

91.32

2

103

Хамид Бари Хамид

 

-

ГЕРБ-СДС

1

101

Красимир Георгиев Вълчев

 

47.96

2

102

Илтер Бейзатов Садъков

 

34.46

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

1

101

Йордан Свеженов Стоянов

 

82.48

 

Тридесет и първи изборен район - Ямболски

№ по ред

№ в листата

Име, презиме и фамилия

ЕГН

% предпочитания (преференции)

БСП за БЪЛГАРИЯ

1

101

Кристиан Иванов Вигенин

 

53.91

ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН!

1

101

Станчо Димитров Ставрев

 

81.14

ГЕРБ-СДС

1

101

Димитър Руменов Рунков

 

79.77

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

1

101

Ивайло Ванев Вълчев

 

91.91

2. Обявява кандидати, избрани в два изборни района:

Партия/коалиция

Име, презиме и фамилия

ЕГН

Изборни райони

БСП за БЪЛГАРИЯ

Корнелия Петрова Нинова

 

Шестнадесети изборен район - Пловдив Двадесет и пети изборен район - София

Движение за права и свободи - ДПС

Йордан Кирилов Цонев

 

Първи изборен район - Благоевградски Шести изборен район - Врачански

Движение за права и свободи - ДПС

Мустафа Сали Карадайъ

 

Девети изборен район - Кърджалийски Тридесети изборен район - Шуменски

Движение за права и свободи - ДПС

Халил Реджепов Летифов

 

Първи изборен район - Благоевградски Двадесет и седми изборен район - Старозагорски

ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

Александър Димитров Симидчиев

 

Двадесет и пети изборен район - София Двадесет и шести изборен район - Софийски

ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

Атанас Петров Атанасов

 

Първи изборен район - Благоевградски Двадесет и трети изборен район - София

ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

Христо Любомиров Иванов

 

Шестнадесети изборен район - Пловдив Двадесет и пети изборен район - София

ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН!

Николай Димитров Хаджигенов

 

Шестнадесети изборен район - Пловдив Двадесет и пети изборен район - София

ГЕРБ-СДС

Костадин Георгиев Ангелов

 

Трети изборен район - Варненски Четвърти изборен район - Великотърновски

ГЕРБ-СДС

Красен Кирилов Кралев

 

Трети изборен район - Варненски Деветнадесети изборен район - Русенски

ГЕРБ-СДС

Красимир Георгиев Вълчев

 

Двадесет и седми изборен район - Старозагорски Тридесети изборен район - Шуменски

ГЕРБ-СДС

Росен Димитров Желязков

 

Първи изборен район - Благоевградски Двадесет и четвърти изборен район - София

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

Андрей Иванов Чорбанов

 

Четвърти изборен район - Великотърновски Двадесет и трети изборен район - София

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

Виктория Димитрова Василева

 

Десети изборен район - Кюстендилски Двадесет и шести изборен район - Софийски

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

Георги Станчев Георгиев

 

Шести изборен район - Врачански Двадесет и шести изборен район - Софийски

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

Драгомир Стефанов Петров

 

Осемнадесети изборен район - Разградски Двадесети изборен район - Силистренски

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

Ивайло Ванев Вълчев

 

Втори изборен район - Бургаски Тридесет и първи изборен район - Ямболски

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

Любомир Антонов Каримански

 

Трети изборен район - Варненски Седми изборен район - Габровски

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

Станислав Светозаров Балабанов

 

Единадесети изборен район - Ловешки Тринадесети изборен район - Пазарджишки

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

Станислав Тодоров Трифонов

 

Трети изборен район - Варненски Двадесет и седми изборен район - Старозагорски

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

Тошко Йорданов Хаджитодоров

 

Шестнадесети изборен район - Пловдив Седемнадесети изборен район - Пловдивски

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

Филип Маринов Станев

 

Двадесет и пети изборен район - София Двадесет и девети изборен район - Хасковски

3. Кандидатите за народни представители, избрани в два многомандатни изборни района, са длъжни в еднодневен срок от узнаването писмено да заявят в Централната избирателна комисия в коя листа желаят да останат избрани. Еднодневният срок започва да тече от второто по ред публикуване на решението на ЦИК на интернет страницата на комисията и в бюлетина на БТА.

4. Заявлението по т. 3 трябва да е в писмена форма, саморъчно подписано и следва да постъпи в ЦИК в срока по т. 3.

5. В случай че кандидатът не подаде писмено заявление в срока по т. 3, Централната избирателна комисия го обявява за избран за народен представител от изборния район, в който първо е регистриран за кандидат за народен представител. Поредността се определя от датата и часа на публикуване на интернет страницата на районната избирателна комисия на решението на РИК за регистрация на съответната кандидатска листа.

Решението да се обнародва незабавно в “Държавен вестник”.

 


Председател: Александър Андреев

Секретар: Севинч Солакова

Зам.-председател: Кристина Стефанова

Зам.-председател: Силва Дюкенджиева

Член: Бойчо Арнаудов

Член: Георги Баханов

Член: Димитър Димитров

Член: Емил Войнов

Член: Ерхан Чаушев

Член: Ивайло Ивков

Член: Йорданка Ганчева

Член: Катя Иванова

Член: Мария Бойкинова

Член: Мирослав Джеров

Член: Николай Николов

Член: Паскал Бояджийски

Член: Силвия Стойчева

Член: Таня Цанева

Член: Цветанка Георгиева

АА/ЛТ


* Публикувано на

Свързани решения:

2440-НС/

Календар

Решения

  • № 1022-МИ / 30.11.2021

    относно: промяна в състава на ОИК – Борован, област Враца

  • № 1021-МИ / 30.11.2021

    относно: предложение до президента на Република България за насрочване на частичен избор за кмет на кметство Асеновци, община Левски, област Плевен

  • № 1020-ПВР / 30.11.2021

    относно: възстановяване на депозити на партии, коалиции и инициативни комитети, участвали в изборите за президент и вицепрезидент на републиката на 14 ноември 2021 г. и на 21 ноември 2021 г.

  • всички решения