Централна Избирателна Комисия


РЕШЕНИЕ
№ 1792-НС
София, 18 март 2023 г.

ОТНОСНО: искане да бъдат регистрирани като наблюдатели на изборите за народни представители на 2 април 2023 г. представители на Бюрото за демократични институции и права на човека на Организацията за сигурност и сътрудничество в Европа (ОССЕ/БДИПЧ)

Постъпило е писмо от Министерството на външните работи с вх. № НС-04-01-8/10 от 17.03.2023 г. с искане за регистрация като международни наблюдатели на изборите за народни представители на 2 април 2023 г. на представители на Организацията за сигурност и сътрудничество в Европа, Бюро за демократични институции и права на човека (ОССЕ/БДИПЧ).

На основание чл. 57, ал. 1, т. 14, чл. 112, ал. 1, т. 2, ал. 6 и 8 от Изборния кодекс и Решение № 1607-НС от 9 февруари 2023 г. на ЦИК Централната избирателна комисия

 

Р Е Ш И:

 

РЕГИСТРИРА като международни наблюдатели в изборите за народни представители на 2 април 2023 г. следните лица:

1. 

Гевио Табаку (Gevio Tabaku)

Албания

2. 

Сокол Бейа (Sokol Beja)

Албания

3. 

Кемал Хасечич (Kemal Hasečić)

Босна и Херцеговина

4. 

Саня Секулич (Sanja Sekulić)

Босна и Херцеговина

5.

Джеймс Балаш (James Balasch)

Канада

6. 

Джанет Норти (Janet Nortey)

Канада

7. 

Никол Пени (Nicole Penney)

Канада

8. 

Лори-Ан Хосейн (Laurie-Ann Hossein)

Канада

9. 

Меган Джефри (Megan Jeffery)

Канада

10. 

Ричард Кабуйе (Richard Kabuye)

Канада

11. 

Лоуела Кагаоан (Lowella Kagaoan)

Канада

12. 

Джак Уелш (Jack Welsh)

Канада

13. 

Жаклин Ева Никсън (Jacqueline Eva Nixon)

Канада

14.

Оле-Роман Федай (Oleh-Roman Feday)

Канада

15.

Марцела Зарубова (Marcela Zárubová)

Чехия

16.

Дараб Гайар (Darab Gajar)

Чехия

17. 

Вероника Вихова (Veronika Vichova)

Чехия

18. 

Хани Столина (Hani Stolina)

Чехия

19. 

Ян Шотола (Jan Šotola)

Чехия

20. 

Анели Алберт (Annely Albert)

Естония

21. 

Клеман Дерюмо (Clément Desrumaux)

Франция

22. 

Лора Гале (Laura Gallet)

Франция

23. 

Жан-Шарл Лалман (Jean-Charles Lallemand)

Франция

24. 

Паскал Льо Ел (Pascale Le Hel)

Франция

25. 

Амброаз Мазал (Ambroise Mazal)

Франция

26. 

Линда Каладжу (Linda Kalladjou)

Франция

27.

Петра Борнхьофт (Petra Bornhoeft)

Германия

28.

д-р Андреас Диц (Dr. Andreas Dietz)

Германия

29.

Юлиан Хафенщайнер (Julian Hafensteiner)

Германия

30.

Изабела Бригита Боше (Izabella Brigitta Bosze)

Германия

31.

Карин Кньобелшпис (Karin Knöbelspies)

Германия

32.

Бенямин Смале (Benjamin Smale)

Германия

33.

Едел-Райнер Лингентал (Edel-Rainer Lingenthal)

Германия

34.

Лука Зетили (Luca Setili)

Германия

35.

Йохан Кортлендер (Jochen Kortlaender)

Германия

36.

Криста Мюлер (Christa Mueller)

Германия

37.

Хилдегард Роглер-Мохел (Hildegard Rogler-Mochel)

Германия

38.

Стефан Йохан Шатц (Stefan Johann Schatz)

Германия

39.

д-р Сибиле Герстл (Dr. Sibylle Gerstl)

Германия

40.

Роланд Зеегер (Roland Seeger)

Германия

41.

Даниел Кемпкен   (Daniel Kempken)

Германия

42.

Патрициа Енсле (Patricia Enssle)

Германия

43.

Забине Смолка-Гунсам (Sabine Smolka-Gunsam)

Германия

44.

Евелин Щьокле (Evelyn Stöckle)

Германия

45.

Роберт Вернер (Robert Werner)

Германия

46.

Бианка Виланд (Bianca Wieland)

Германия

47.

Габор Бакош (Gábor Bakos)

Унгария

48.

д-р Естер Черхати (Dr. Eszter Cserhati)

Унгария

49.

Ерик Бактай (Erik Baktai)

Унгария

50.

Ана Чупич (Ana Ćupić)

Черна гора

51.

Естер ван ден Хойвел (Esther van den Heuvel)

Нидерландия

52.

Маартен Веркерк (Maarten Verkerk)

Нидерландия

53.

Петер Хенк Ешуис (Peter Henk Eshuis)

Нидерландия

54.

Мариа Елизабет Мартенс (Maria Elisabeth Martens)

Нидерландия

55.

Фирийалие Алимани (Firijalje Alimani)

Република Северна Македония

56.

Златко Димитриоски (Zlatko Dimitrioski)

Република Северна Македония

57.

Йенс-Петер Кьемпруд (Jens-Petter Kjemprud)

Норвегия

58.

Ролф Кристиан Ранхейм (Rolf Christian Ranheim)

Норвегия

59.

Елдрид Ройне (Eldrid Roeine)

Норвегия

60.

Томас Дам (Thomas Dam)

Норвегия

61.

Кристин Таралдсруд Хоф (Kristin Taraldsrud Hoff)

Норвегия

62.

Торил Лунд (Toril Lund)

Норвегия

63.

Иво Чолович (Ivo Čolović)

Сърбия

64.

Миа Николич (Mia Nikolić)

Сърбия

65.

Карол Мистрик (Karol Mistrík)

Словакия

66.

Марина де Орбе Антон-Пачеко (Marina de Orbe Anton-Pacheco)

Испания

67.

Роберто Де Мигел Гарсиа (Roberto De Miguel Garcia)

Испания

68.

Иван Морено де Козар Ландал (Iván Moreno de Cózar Landahl)

Испания

69.

Мария Елена де Естебан Родриго (Maria Elena de Esteban Rodrigo)

Испания

70.

Антонио Кортиняс-Гунтин (Antonio Cortiñas-Guntín)

Испания

71.

Луис Макуа Санчес (Luis Macua Sanchez)

Испания

72.

Олга Мария Рабаде Родригез (Olga Maria Rabade Rodriguez)

Испания

73.

Борха Васкес Фонтао (Borja Vázquez Fontao)

Испания

74.

Ерик Магнус Ингемар Персън (Erik Magnus Ingemar Persson)

Швеция

75.

Ема Карин Викториа Милзен (Emma Karin Victoria Mihlzén)

Швеция

76.

Ева Римстен (Eva Rimsten)

Швеция

77.

Бо Понтус Толберг (Bo Pontus Tallberg)

Швеция

78.

Анна Рогалска Хедлунд  (Anna Rogalska Hedlund)

Швеция

79.

Нина Генеби (Nina Genneby)

Швеция

80.

Ивон Маргарета Карлберг Бенгтсон (Yvonne Margareta Carlberg Bengtsson)

Швеция

81.

Бьорн Фредрик Нордин (Björn Fredrik Nordin)

Швеция

82.

Моника Греен (Monica Green)

Швеция

83.

Ханс Нареског (Hans Nareskog)

Швеция

84.

Ерик Ялмар Кнутсон Хамаршьолд (Erik Hjalmar Knutsson Hammarskjöld)

Швеция

85.

Марко Врамен (Marko Wramen)

Швеция

86.

Линда Сабина Хелен Седерблад (Linda Sabina Helen Cederblad)

Швеция

87.

Даниеле Д'Еспозито (Daniele D'Esposito)

Швейцария

88.

Джанлука Риголио (Gianluca Rigolio)

Швейцария

89.

Мартин Миндер (Martin Minder)

Швейцария

90.

Фиоренца Кутан (Fiorenza Kuthan)

Швейцария

91.

Намра Зулфикар (Namra Zulfiqar)

САЩ

92.

Ралий Куезенбери (Raleigh Quesenberry)

САЩ

93.

Стивън Йънг (Steven Young)

САЩ

94.

Ричард Гангуиш II (Richard Gangwish II)

САЩ

95.

Тереза Уолш (Teresa Walsh)

САЩ

96.

Кейлъб Торнтън (Caleb Thornton)

САЩ

97.

Джинет Профит (Ginette Prophete)

САЩ

98.

Робърт Даунс (Robert Downes)

САЩ

99.

Харис Софрадзия (Haris Sofradzija)

САЩ

100.

Ирис О'Рурк (Iris O'Rourke)

САЩ

101.

Лорън Уайнър (Lauren Weiner)

САЩ

102.

Гарет Монти (Garrett Monti)

САЩ

103.

Тара О'Конър (Tara O'Connor)

САЩ

104.

Шапари Таксел (Shapari Taxell)

САЩ

105.

Браян Бърк (Brian Burke)

САЩ

106.

Марша Кенеди (Marsha Kennedy)

САЩ

107.

Карен Левин (Karen Levine)

САЩ

108.

Хана Макмилън (Hannah McMillen)

САЩ

109.

Дебора Скрогин (Deborah Scroggin)

САЩ

110.

Кристофър Бек (Christopher Beck)

САЩ

111.

Джоузеф Макдона (Joseph McDonagh)

САЩ

112.

Жаклин Ричардс (Jacquelyn Richards)

САЩ

113.

Антъни Барила (Anthony Barilla)

САЩ

114.

Джералд Макдона (Gerald McDonough)

САЩ

115.

Елън Корнблъм (Helen Kornblum)

САЩ

116.

Кимберли Маклафлин (Kimberly McLaughlin)

САЩ

117.

Майкъл Мартц (Michael Martz)

САЩ

118.

Робърт Хелвиг (Robert Helwig)

САЩ

119.

Рут Пойман (Ruth Pojman)

САЩ

120.

Бланш Фауел (Blanche Fawell)

САЩ

Регистрираните наблюдатели да се впишат в публичния регистър.

На регистрираните наблюдатели да се издадат удостоверения.


Председател: Камелия Нейкова

Секретар: Севинч Солакова

* Публикувано на

Календар

  • ПонВтСрЧетПетСъбНед
    123
    45678910
    11121314151617
    18192021222324
    25262728293031
     

Решения

  • № 3005-МИ / 29.02.2024

    относно: промяна в състава на ОИК – Радомир, област Перник

  • № 3004-МИ / 29.02.2024

    относно: предложение до президента на Република България за насрочване на нов избор за кмет на кметство Студеница, община Хитрино, област Шумен

  • № 3003-МИ / 29.02.2024

    относно: промени в състава на ОИК – Разград, област Разград

  • всички решения