Централна Избирателна Комисия


РЕШЕНИЕ
№ 1776-НС
София, 15 март 2023 г.

ОТНОСНО: искане да бъдат регистрирани като международни наблюдатели представители на Парламентарната асамблея на Съвета на Европа (ПАСЕ) в изборите за народни представители на 2 април 2023 г.

Постъпило е писмо от Министерството на външните работи с вх. № НС-04-01-8/8 от 15.03.2023 г. с искане да бъдат регистрирани като международни наблюдатели представители на Парламентарната асамблея на Съвета на Европа (ПАСЕ) в изборите за народни представители на 2 април 2023 г.

На основание чл. 57, ал. 1, т. 14, чл. 112, ал. 1, т. 2, ал. 6 и 8 от Изборния кодекс и Решение № 1607-НС от 9 февруари 2023 г. на ЦИК Централната избирателна комисия

 

Р Е Ш И:

 

РЕГИСТРИРА като международни наблюдатели от Парламентарната асамблея на Съвета на Европа (ПАСЕ) в изборите за народни представители на 2 април 2023 г. следните лица:

1.

Андрей Хунко (Mr. Andrej HUNKO)

Германия

2.

Анджей Шейна (Mr. Andrzej SZEJNA)

Полша

3.

Константинос Ефстатиу (Mr. Constantinos

EFSTATHIOU)

Кипър

4.

Педро Чегоньо (Mr. Pedro CEGONHO)

Португалия

5.

Гиви Миканадзе (Mr. Givi MIKANADZE)

Грузия

6.

Дидие Мари (Mr. Didier MARIE)

Франция

7.

Йелена Милошевич (Ms. Jelena MILOŠEVIĆ)

Сърбия

8.

Джерардо Джованьоли (Mr. Gerardo GIOVAGNOLI)

Сан Марино

9.

Ройзин Гарви (Ms. Róisín GARVEY)

Ирландия

10.

Силви Гой-Шавон (Ms. Sylvie GOY-CHAVENT)

Франция

11.

Изабел Мейрел (Ms. Isabel MEIRELLES)

Португалия

12.

Кристиан-Аугустин Никулеску-Цъгърлаш (Mr. Cristian-Augustin NICULESCU-ŢÂGÂRLAŞ)

Румъния

13.

Александар Николоски (Mr. Aleksandar

NIKOLOSKI)

Северна Македония

14.

Александер Почей (Mr. Aleksander POCIEJ)

Полша

15.

Крис Саид (Mr. Chris SAID)

Малта

16.

Джо О’Райли (Mr. Joe O’REILLY)

Ирландия

17.

Яцек Протасиевич (Mr. Jacek PROTASIEWICZ)

Полша

18.

Йорида Табаку (Ms. Jorida TABAKU)

Албания

19.

Юлиан Булай (Mr. Iulian BULAI)

Румъния

20.

Мирей Клапо (Ms. Mireille CLAPOT)

Франция

21.

Алфред Хер (Mr. Alfred HEER)

Швейцария

22.

Олександра Устинова (Ms. Oleksandra USTINOVA)

Украйна

23.

Жан-Пиер Грин (Mr. Jean-Pierre GRIN)

Швейцария

24.

Юлия Овчинникова (Ms. Yuliia OVCHYNNYKOVA)

Украйна

25.

Жак льо Не (Mr. Jacques LE NAY)

Франция

26.

Жорж-Луи Буше (Mr. Georges-Louis BOUCHEZ)

Белгия

27.

Дейвид Бленкатра (Lord David BLENCATHRA)

Обединено кралство

28.

Хосе Мария Санчес Гарсия (Mr. José María SÁNCHEZ GARCÍA)

Испания

29.

Харалд Вайел (Mr. Harald WEYEL)

Германия

30.

Лаура Кастел (Ms. Laura CASTEL)           

Испания

31.

Торхилдур Суна Еварсдотир (Ms. Thórhildur

Sunna ÆVARSDÓTTIR)

Исландия

32.

Валентина Мартинес Феро (Ms. Valentina MARTINEZ FERRO)

Испания

33.

Михаел Янсен (Mr. Michael JANSSEN)

Германия

34.

Катарина Пабел (Ms. Katharina PABEL)

Австрия

35.

Иви-Трин Одратс (Ms. Ivi-Triin ODRATS)

Естония

36.

Карин Ролер-Кауфман (Ms. Carine ROLLER-KAUFMAN)

Франция

37.

Теодора Калейнска (Ms. Teodora KALEYNSKA)

България

38.

Тара Бленкатра (Lady Tara BLENCATHRA)

Обединено кралство

 

Регистрираните наблюдатели да се впишат в публичния регистър.

На регистрираните наблюдатели да се издадат удостоверения.


Председател: Камелия Нейкова

Секретар: Севинч Солакова

ЛГ/МБ


* Публикувано на

Календар

Решения

  • № 3507-МИ / 25.06.2024

    относно: промени в състава на ОИК – Столична

  • № 3506-МИ / 25.06.2024

    относно: предложение до президента на Република България за насрочване на частичен избор за кмет на кметство Ново Железаре, община Хисаря, област Пловдив

  • № 3505-МИ / 25.06.2024

    относно: промяна в състава на ОИК – Варна

  • всички решения