Централна Избирателна Комисия
РЕШЕНИЕ
№ 1317-НС
София, 10 октомври 2014 г.
ОТНОСНО: обявяване на избраните народни представители в Четиридесет и третото Народно събрание
На основание чл. 57, ал. 1, т. 1, чл. 300, ал. 2, чл. 247, т. 4 и т. 5 и чл. 298 от Изборния кодекс и Решение № 1284-НС от 7 октомври 2014 г., Решение № 1294-НС от 8 октомври 2014 г., Решение № 1295-НС от 8 октомври 2014 г., Решение № 1296-НС от 8 октомври 2014 г., Решение № 1297 - НС от 8 октомври 2014 г., Решение № 1298-НС от 8 октомври 2014 г., Решение № 1301-НС от 9 октомври 2014 г., Решение № 1302-НС от 9 октомври 2014 г., Решение № 1304-НС от 9 октомври 2014 г., Решение № 1308-НС от 9 октомври 2014 г., Решение № 1314-НС от 10 октомври 2014 г., Решение № 1315-НС от 10 октомври 2014 г. и Решение № 1316-НС от 10 октомври 2014 г. Централната избирателна комисия
Р Е Ш И:
1. Обявява за избрани за народни представители в Четиридесет и третото Народно събрание по изборни райони и кандидатски листи:
Първи изборен район - Благоевградски | ||
№ по ред | Име, презиме и фамилия | ЕГН |
ПП ГЕРБ | ||
1 | Цветан Генчев Цветанов | |
2 | Кирил Андонов Котев | |
3 | Даниела Владимирова Савеклиева | |
4 | Димитър Крумов Танев | |
БСП лява България | ||
1 | Кристиан Иванов Вигенин | |
ДПС - Движение за права и свободи | ||
1 | Алиосман Ибраим Имамов | |
2 | Муса Джемал Палев | |
РЕФОРМАТОРСКИ БЛОК - БЗНС, ДБГ, ДСБ, НПСД, СДС | ||
1 | Атанас Петров Атанасов | |
ПАТРИОТИЧЕН ФРОНТ - НФСБ И ВМРО | ||
1 | Атанас Славчев Стоянов | |
КП БЪЛГАРИЯ БЕЗ ЦЕНЗУРА | ||
1 | Светлин Димитров Танчев | |
АТАКА | ||
1 | Илиан Сашов Тодоров |
Втори изборен район - Бургаски | ||
№ по ред | Име, презиме и фамилия | ЕГН |
ПП ГЕРБ | ||
1 | Ивелина Веселинова Василева | |
2 | Димитър Бойчев Петров | |
3 | Иван Стефанов Вълков | |
4 | Диана Иванова Йорданова | |
5 | Семир Хусеин Абу Мелих | |
БСП лява България | ||
1 | Петър Георгиев Кънев | |
2 | Атанас Зафиров Зафиров | |
ДПС - Движение за права и свободи | ||
1 | Хюсеин Хасан Хафъзов | |
2 | Дурхан Мехмед Мустафа | |
РЕФОРМАТОРСКИ БЛОК - БЗНС, ДБГ, ДСБ, НПСД, СДС | ||
1 | Костадин Иванов Марков | |
ПАТРИОТИЧЕН ФРОНТ - НФСБ И ВМРО | ||
1 | Валери Симеонов Симеонов | |
2 | Валентин Кирилов Касабов | |
КП БЪЛГАРИЯ БЕЗ ЦЕНЗУРА | ||
1 | Стефан Георгиев Кенов | |
Коалиция АБВ - (Алтернатива за българско възраждане) | ||
1 | Михо Димитров Михов |
Трети изборен район - Варненски | ||
№ по ред | Име, презиме и фамилия | ЕГН |
ПП ГЕРБ | ||
1 | Лиляна Павлова Николова | |
2 | Пламен Иванов Манушев | |
3 | Красен Кирилов Кралев | |
4 | Красимир Петров Петров | |
5 | Красимира Пенева Анастасова | |
6 | Павел Алексеев Христов | |
БСП лява България | ||
1 | Ангел Петров Найденов | |
2 | Красимир Христов Янков | |
ДПС - Движение за права и свободи | ||
1 | Йордан Кирилов Цонев | |
РЕФОРМАТОРСКИ БЛОК - БЗНС, ДБГ, ДСБ, НПСД, СДС | ||
1 | Радан Миленов Кънев | |
ПАТРИОТИЧЕН ФРОНТ - НФСБ И ВМРО | ||
1 | Валентин Кирилов Касабов | |
2 | Емил Димитров Симеонов | |
КП БЪЛГАРИЯ БЕЗ ЦЕНЗУРА | ||
1 | Георги Александров Ковачев | |
АТАКА | ||
1 | Волен Николов Сидеров | |
Коалиция АБВ - (Алтернатива за българско възраждане) | ||
1 | Ивайло Георгиев Калфин |
Четвърти изборен район - Великотърновски | ||
№ по ред | Име, презиме и фамилия | ЕГН |
ПП ГЕРБ | ||
1 | Цветан Генчев Цветанов | |
2 | Клавдия Георгиева Григорова-Ганчева | |
3 | Пенчо Стоянов Пенчев | |
БСП лява България | ||
1 | Мариана Радева Бояджиева | |
ДПС - Движение за права и свободи | ||
1 | Камен Костов Костадинов | |
РЕФОРМАТОРСКИ БЛОК - БЗНС, ДБГ, ДСБ, НПСД, СДС | ||
1 | Иван Кирилов Иванов | |
ПАТРИОТИЧЕН ФРОНТ - НФСБ И ВМРО | ||
1 | Милен Василев Михов | |
АТАКА | ||
1 | Любомир Владимиров Владимиров |
Пети изборен район - Видински | ||
№ по ред | Име, презиме и фамилия | ЕГН |
ПП ГЕРБ | ||
1 | Ивайло Ангелов Московски | |
БСП лява България | ||
1 | Михаил Райков Миков | |
ДПС - Движение за права и свободи | ||
1 | Станислав Димитров Анастасов | |
Коалиция АБВ - (Алтернатива за българско възраждане) | ||
1 | Иван Пенков Иванов |
Шести изборен район - Врачански | ||
№ по ред | Име, презиме и фамилия | ЕГН |
ПП ГЕРБ | ||
1 | Петя Цветанова Аврамова | |
2 | Красен Георгиев Кръстев | |
БСП лява България | ||
1 | Георги Тодоров Божинов | |
ДПС - Движение за права и свободи | ||
1 | Камен Костов Костадинов | |
ПАТРИОТИЧЕН ФРОНТ - НФСБ И ВМРО | ||
1 | Красимир Илиев Богданов | |
КП БЪЛГАРИЯ БЕЗ ЦЕНЗУРА | ||
1 | Явор Илиев Хайтов |
Седми изборен район - Габровски | ||
№ по ред | Име, презиме и фамилия | ЕГН |
ПП ГЕРБ | ||
1 | Цветомир Цвятков Михов | |
2 | Добромир Проданов Проданов | |
БСП лява България | ||
1 | Кирил Николаев Добрев | |
ДПС - Движение за права и свободи | ||
1 | Четин Хюсеин Казак |
Осми изборен район - Добрички | ||
№ по ред | Име, презиме и фамилия | ЕГН |
ПП ГЕРБ | ||
1 | Румен Иванов Иванов | |
2 | Живко Иванов Мартинов | |
БСП лява България | ||
1 | Светла Маринова Бъчварова-Пиралкова | |
ДПС - Движение за права и свободи | ||
1 | Рушен Мехмед Риза | |
ПАТРИОТИЧЕН ФРОНТ - НФСБ И ВМРО | ||
1 | Валентин Николов Иванов | |
Коалиция АБВ - (Алтернатива за българско възраждане) | ||
1 | Иван Костадинов Станков |
Девети изборен район - Кърджалийски | ||
№ по ред | Име, презиме и фамилия | ЕГН |
ПП ГЕРБ | ||
1 | Цвета Вълчева Караянчева | |
ДПС - Движение за права и свободи | ||
1 | Лютви Ахмед Местан | |
2 | Ердинч Исмаил Хайрула | |
3 | Шабанали Ахмед Дурмуш | |
4 | Салиха Хакиф Емин |
Десети изборен район - Кюстендилски | ||
№ по ред | Име, презиме и фамилия | ЕГН |
ПП ГЕРБ | ||
1 | Кирил Боянов Калфин | |
БСП лява България | ||
1 | Мая Божидарова Манолова | |
ДПС - Движение за права и свободи | ||
1 | Александър Христов Методиев | |
КП БЪЛГАРИЯ БЕЗ ЦЕНЗУРА | ||
1 | Петър Иванов Петров |
Единадесети изборен район - Ловешки | ||
№ по ред | Име, презиме и фамилия | ЕГН |
ПП ГЕРБ | ||
1 | Корнелия Добрева Маринова | |
2 | Николай Нанков Нанков | |
БСП лява България | ||
1 | Димитър Ангелов Горов | |
ДПС - Движение за права и свободи | ||
1 | Джейхан Хасанов Ибрямов | |
Коалиция АБВ - (Алтернатива за българско възраждане) | ||
1 | Кирил Петров Цочев |
Дванадесети изборен район - Монтана | ||
№ по ред | Име, презиме и фамилия | ЕГН |
ПП ГЕРБ | ||
1 | Десислава Вълчева Атанасова | |
БСП лява България | ||
1 | Емил Димитров Райнов | |
ДПС - Движение за права и свободи | ||
1 | Петър Пандушев Чобанов | |
РЕФОРМАТОРСКИ БЛОК - БЗНС, ДБГ, ДСБ, НПСД, СДС | ||
1 | Борислав Любенов Великов | |
КП БЪЛГАРИЯ БЕЗ ЦЕНЗУРА | ||
1 | Чавдар Славчев Пейчев |
Тринадесети изборен район - Пазарджишки | ||
№ по ред | Име, презиме и фамилия | ЕГН |
ПП ГЕРБ | ||
1 | Стоян Димитров Тонев | |
2 | Десислава Йорданова Костадинова-Гушева | |
3 | Димитър Иванов Гечев | |
БСП лява България | ||
1 | Янаки Боянов Стоилов | |
2 | Димитър Спасов Димитров | |
ДПС - Движение за права и свободи | ||
1 | Делян Славчев Пеевски | |
РЕФОРМАТОРСКИ БЛОК - БЗНС, ДБГ, ДСБ, НПСД, СДС | ||
1 | Бойка Грозева Маринска | |
КП БЪЛГАРИЯ БЕЗ ЦЕНЗУРА | ||
1 | Христо Георгиев Тодоров | |
АТАКА | ||
1 | Станислав Тодоров Станилов |
Четиринадесети изборен район - Пернишки | ||
№ по ред | Име, презиме и фамилия | ЕГН |
ПП ГЕРБ | ||
1 | Вяра Михайлова Церовска | |
БСП лява България | ||
1 | Валери Мирчев Жаблянов | |
РЕФОРМАТОРСКИ БЛОК - БЗНС, ДБГ, ДСБ, НПСД, СДС | ||
1 | Валентин Любенов Павлов | |
Коалиция АБВ - (Алтернатива за българско възраждане) | ||
1 | Росица Йорданова Янакиева-Костадинова |
Петнадесети изборен район - Плевенски | ||
№ по ред | Име, презиме и фамилия | ЕГН |
ПП ГЕРБ | ||
1 | Цецка Цачева Данговска | |
2 | Пламен Тачев Петров | |
3 | Владислав Тошков Николов | |
БСП лява България | ||
1 | Румен Василев Гечев | |
2 | Васил Миланов Антонов | |
ДПС - Движение за права и свободи | ||
1 | Митхат Сабри Метин | |
РЕФОРМАТОРСКИ БЛОК - БЗНС, ДБГ, ДСБ, НПСД, СДС | ||
1 | Найден Маринов Зеленогорски | |
ПАТРИОТИЧЕН ФРОНТ - НФСБ И ВМРО | ||
1 | Красимир Дончев Каракачанов | |
КП БЪЛГАРИЯ БЕЗ ЦЕНЗУРА | ||
1 | Румен Маринов Йончев |
Шестнадесети изборен район - Пловдив | ||
№ по ред | Име, презиме и фамилия | ЕГН |
ПП ГЕРБ | ||
1 | Бойко Методиев Борисов | |
2 | Менда Кирилова Стоянова | |
3 | Вежди Летиф Рашидов | |
4 | Стефан Иванов Дедев | |
5 | Атанас Иванов Ташков | |
БСП лява България | ||
1 | Георги Ченков Търновалийски | |
ДПС - Движение за права и свободи | ||
1 | Венцислав Йорданов Каймаканов | |
РЕФОРМАТОРСКИ БЛОК - БЗНС, ДБГ, ДСБ, НПСД, СДС | ||
1 | Димитър Григоров Шишков | |
ПАТРИОТИЧЕН ФРОНТ - НФСБ И ВМРО | ||
1 | Славчо Стоев Атанасов | |
КП БЪЛГАРИЯ БЕЗ ЦЕНЗУРА | ||
1 | Ана Георгиева Баракова | |
Коалиция АБВ - (Алтернатива за българско възраждане) | ||
1 | Борислав Михайлов Борисов |
Седемнадесети изборен район - Пловдивски | ||
№ по ред | Име, презиме и фамилия | ЕГН |
ПП ГЕРБ | ||
1 | Методи Борисов Андреев | |
2 | Катя Николаева Попова | |
3 | Здравко Димитров Димитров | |
4 | Силвия Анастасова Хубенова | |
БСП лява България | ||
1 | Димитър Стоянов Дъбов | |
2 | Манол Трифонов Генов | |
ДПС - Движение за права и свободи | ||
1 | Джевдет Ибрям Чакъров | |
РЕФОРМАТОРСКИ БЛОК - БЗНС, ДБГ, ДСБ, НПСД, СДС | ||
1 | Николай Нанков Ненчев | |
ПАТРИОТИЧЕН ФРОНТ - НФСБ И ВМРО | ||
1 | Борис Янков ЯЧев | |
КП БЪЛГАРИЯ БЕЗ ЦЕНЗУРА | ||
1 | Мартин Стоянов Иванов | |
АТАКА | ||
1 | Магдалена Ламбова Ташева |
Осемнадесети изборен район - Разградски | ||
№ по ред | Име, презиме и фамилия | ЕГН |
ПП ГЕРБ | ||
1 | Валентин Стефанов Василев | |
ДПС - Движение за права и свободи | ||
1 | Ахмед Реджебов Ахмедов | |
2 | Гюнай Хюсмен Хюсмен | |
3 | Хасан Ахмед Адемов |
Деветнадесети изборен район - Русенски | ||
№ по ред | Име, презиме и фамилия | ЕГН |
ПП ГЕРБ | ||
1 | Пламен Дулчев Нунев | |
2 | Светлана Ангелова Найденова | |
3 | Десислава Вълчева Атанасова | |
БСП лява България | ||
1 | Христо Иванов Белоев | |
ДПС - Движение за права и свободи | ||
1 | Ферихан Илиязова Ахмедова | |
РЕФОРМАТОРСКИ БЛОК - БЗНС, ДБГ, ДСБ, НПСД, СДС | ||
1 | Румен Димитров Христов | |
ПАТРИОТИЧЕН ФРОНТ - НФСБ И ВМРО | ||
1 | Искрен Василев Веселинов | |
КП БЪЛГАРИЯ БЕЗ ЦЕНЗУРА | ||
1 | Георги Николов Недев |
Двадесети изборен район - Силистренски | ||
№ по ред | Име, презиме и фамилия | ЕГН |
ПП ГЕРБ | ||
1 | Милена Цветанова Дамянова | |
ДПС - Движение за права и свободи | ||
1 | Рамадан Байрам Аталай | |
2 | Невин Халил Хасан | |
АТАКА | ||
1 | Иван Тодоров Димитров |
Двадесет и първи изборен район - Сливенски | ||
№ по ред | Име, презиме и фамилия | ЕГН |
ПП ГЕРБ | ||
1 | Десислава Жекова Танева | |
2 | Галя Енева Захариева | |
БСП лява България | ||
1 | Таско Михайлов Ерменков | |
ДПС - Движение за права и свободи | ||
1 | Янко Александров Янков | |
ПАТРИОТИЧЕН ФРОНТ - НФСБ И ВМРО | ||
1 | Петър Христов Петров | |
Коалиция АБВ - (Алтернатива за българско възраждане) | ||
1 | Иван Славов Иванов |
Двадесет и втори изборен район - Смолянски | ||
№ по ред | Име, презиме и фамилия | ЕГН |
ПП ГЕРБ | ||
1 | Даниела Анастасова Дариткова-Проданова | |
БСП лява България | ||
1 | Дора Илиева Янкова | |
ДПС - Движение за права и свободи | ||
1 | Мустафа Сали Карадайъ | |
Коалиция АБВ - (Алтернатива за българско възраждане) | ||
1 | Петър Георгиев Кадиев |
Двадесет и трети изборен район - София | ||
№ по ред | Име, презиме и фамилия | ЕГН |
ПП ГЕРБ | ||
1 | Александър Руменов Ненков | |
2 | Димитър Борисов Главчев | |
3 | Валентин Алексиев Николов | |
4 | Теодора Радкова Георгиева | |
5 | Данаил Димитров Кирилов | |
6 | Милена Цветанова Дамянова | |
БСП лява България | ||
1 | Жельо Иванов Бойчев | |
2 | Георги Стоянов Кадиев | |
3 | Стоян Михайлов Мирчев | |
РЕФОРМАТОРСКИ БЛОК - БЗНС, ДБГ, ДСБ, НПСД, СДС | ||
1 | Божидар Цецов Лукарски | |
2 | Атанас Петров Атанасов | |
3 | Корман Якубов Исмаилов | |
4 | Петър Владиславов Славов | |
ПАТРИОТИЧЕН ФРОНТ - НФСБ И ВМРО | ||
1 | Валери Симеонов Симеонов | |
АТАКА | ||
1 | Миглена Дойкова Александрова | |
Коалиция АБВ - (Алтернатива за българско възраждане) | ||
1 | Борислав Михайлов Борисов |
Двадесет и четвърти изборен район - София | ||
№ по ред | Име, презиме и фамилия | ЕГН |
ПП ГЕРБ | ||
1 | Румяна Генчева Бъчварова | |
2 | Джема Маринова Грозданова | |
3 | Веселин Бориславов Вучков | |
4 | Евгения Бисерова Алексиева | |
5 | Валентин Иванов Радев | |
БСП лява България | ||
1 | Стефан Ламбов Данаилов | |
2 | Георги Страхилов Свиленски | |
РЕФОРМАТОРСКИ БЛОК - БЗНС, ДБГ, ДСБ, НПСД, СДС | ||
1 | Петър Стефанов Москов | |
2 | Мартин Димитров Димитров | |
3 | Гроздан Спасов Караджов | |
ПАТРИОТИЧЕН ФРОНТ - НФСБ И ВМРО | ||
1 | Юлиан Кръстев Ангелов | |
АТАКА | ||
1 | Явор Божилов Нотев |
Двадесет и пети изборен район - София | ||
№ по ред | Име, презиме и фамилия | ЕГН |
ПП ГЕРБ | ||
1 | Бойко Методиев Борисов | |
2 | Красимир Любомиров Велчев | |
3 | Станислав Стоянов Иванов | |
4 | Красимир Георгиев Ципов | |
5 | Лъчезар Богомилов Иванов | |
6 | Снежана Георгиева Дукова | |
БСП лява България | ||
1 | Михаил Райков Миков | |
2 | Георги Чавдаров Анастасов | |
РЕФОРМАТОРСКИ БЛОК - БЗНС, ДБГ, ДСБ, НПСД, СДС | ||
1 | Меглена Щилиянова Кунева | |
2 | Вили Младенов Лилков | |
ПАТРИОТИЧЕН ФРОНТ - НФСБ И ВМРО | ||
1 | Красимир Дончев Каракачанов | |
КП БЪЛГАРИЯ БЕЗ ЦЕНЗУРА | ||
1 | Росен Петров Петров | |
АТАКА | ||
1 | Волен Николов Сидеров | |
Коалиция АБВ - (Алтернатива за българско възраждане) | ||
1 | Ивайло Георгиев Калфин |
Двадесет и шести изборен район - Софийски | ||
№ по ред | Име, презиме и фамилия | ЕГН |
ПП ГЕРБ | ||
1 | Ивайло Ангелов Московски | |
2 | Петър Христов Беков | |
3 | Галя Симеонова Георгиева | |
БСП лява България | ||
1 | Корнелия Петрова Нинова | |
2 | Радослав Любчов Стойчев | |
РЕФОРМАТОРСКИ БЛОК - БЗНС, ДБГ, ДСБ, НПСД, СДС | ||
1 | Димитър Андреев Делчев | |
ПАТРИОТИЧЕН ФРОНТ - НФСБ И ВМРО | ||
1 | Велизар Пенков Енчев | |
КП БЪЛГАРИЯ БЕЗ ЦЕНЗУРА | ||
1 | Красимира Арангелова Ковачка |
Двадесет и седми изборен район - Старозагорски | ||
№ по ред | Име, презиме и фамилия | ЕГН |
ПП ГЕРБ | ||
1 | Лиляна Павлова Николова | |
2 | Димитър Христов Желев | |
3 | Пламен Веселинов Йорданов | |
4 | Нено Христов Влайков | |
БСП лява България | ||
1 | Драгомир Велков Стойнев | |
2 | Георги Янчев Гьоков | |
ДПС - Движение за права и свободи | ||
1 | Делян Славчев Пеевски | |
РЕФОРМАТОРСКИ БЛОК - БЗНС, ДБГ, ДСБ, НПСД, СДС | ||
1 | Димитър Танев Танев | |
ПАТРИОТИЧЕН ФРОНТ - НФСБ И ВМРО | ||
1 | Димитър Кирилов Байрактаров | |
КП БЪЛГАРИЯ БЕЗ ЦЕНЗУРА | ||
1 | Кънчо Янев Филипов | |
АТАКА | ||
1 | Десислав Славов Чуколов |
Двадесет и осми изборен район - Търговищки | ||
№ по ред | Име, презиме и фамилия | ЕГН |
ПП ГЕРБ | ||
1 | Дарин Иванов Димитров | |
ДПС - Движение за права и свободи | ||
1 | Тунчер Мехмедов Кърджалиев | |
2 | Йордан Кирилов Цонев | |
АТАКА | ||
1 | Николай Веселинов Александров |
Двадесет и девети изборен район - Хасковски | ||
№ по ред | Име, презиме и фамилия | ЕГН |
ПП ГЕРБ | ||
1 | Делян Александров Добрев | |
2 | Евгения Даниелова Ангелова | |
БСП лява България | ||
1 | Чавдар Георгиев Георгиев | |
ДПС - Движение за права и свободи | ||
1 | Лютви Ахмед Местан | |
2 | Мехмед Юмер Атаман | |
РЕФОРМАТОРСКИ БЛОК - БЗНС, ДБГ, ДСБ, НПСД, СДС | ||
1 | Станислав Георгиев Иванов | |
ПАТРИОТИЧЕН ФРОНТ - НФСБ И ВМРО | ||
1 | Славчо Пенчев Бинев | |
КП БЪЛГАРИЯ БЕЗ ЦЕНЗУРА | ||
1 | Борислав Сабинов Иглев |
Тридесети изборен район - Шуменски | ||
№ по ред | Име, презиме и фамилия | ЕГН |
ПП ГЕРБ | ||
1 | Любомир Димитров Христов | |
2 | Ралица Тодорова Ангелова | |
БСП лява България | ||
1 | Иван Валентинов Иванов | |
ДПС - Движение за права и свободи | ||
1 | Айдоан Муталиб Али | |
2 | Хамид Бари Хамид | |
3 | Бюнямин Хюсеин Хасан |
Тридесет и първи изборен район - Ямболски | ||
№ по ред | Име, презиме и фамилия | ЕГН |
ПП ГЕРБ | ||
1 | Иван Стоев Чолаков | |
БСП лява България | ||
1 | Атанас Тодоров Мерджанов | |
2 | Кирчо Георгиев Карагьозов | |
ДПС - Движение за права и свободи | ||
1 | Илия Янков Илиев |
2. Обявява кандидати, избрани в два изборни района:
Партия/Коалиция | Име, презиме и фамилия | Изборни райони | |
ПП ГЕРБ | Бойко Методиев Борисов |
Шестнадесети изборен район - Пловдив Двадесет и пети изборен район - София |
|
ПП ГЕРБ | Десислава Вълчева Атанасова |
Дванадесети изборен район - Монтана Деветнадесети изборен район - Русенски |
|
ПП ГЕРБ | Ивайло Ангелов Московски |
Пети изборен район - Видински Двадесет и шести изборен район - Софийски |
|
ПП ГЕРБ | Лиляна Павлова Николова |
Трети изборен район - Варненски Двадесет и седми изборен район - Старозагорски |
|
ПП ГЕРБ | Милена Цветанова Дамянова |
Двадесети изборен район - Силистренски Двадесет и трети изборен район - София |
|
ПП ГЕРБ | Цветан Генчев Цветанов |
Първи изборен район - Благоевградски Четвърти изборен район - Великотърновоски |
|
БСП лява България | Михаил Райков Миков |
Пети изборен район - Видински Двадесет и пети изборен район - София |
|
ДПС - Движение за права и свободи | Делян Славчев Пеевски |
Тринадесети изборен район - Пазарджишки Двадесет и седми изборен район - Старозагорски |
|
ДПС - Движение за права и свободи | Йордан Кирилов Цонев |
Трети изборен район - Варненски Двадесет и осми изборен район - Търговищки |
|
ДПС - Движение за права и свободи | Камен Костов Костадинов |
Четвърти изборен район - Великотърновоски Шести изборен район - Врачански |
|
ДПС - Движение за права и свободи | Лютви Ахмед Местан |
Девети изборен район - Кърджалийски Двадесет и девети изборен район - Хасковски |
|
РЕФОРМАТОРСКИ БЛОК - БЗНС, ДБГ, ДСБ, НПСД, СДС | Атанас Петров Атанасов |
Първи изборен район - Благоевградски Двадесет и трети изборен район - София |
|
ПАТРИОТИЧЕН ФРОНТ - НФСБ И ВМРО | Валентин Кирилов Касабов |
Втори изборен район - Бургаски Трети изборен район - Варненски |
|
ПАТРИОТИЧЕН ФРОНТ - НФСБ И ВМРО | Валери Симеонов Симеонов |
Втори изборен район - Бургаски Двадесет и трети изборен район - София |
|
ПАТРИОТИЧЕН ФРОНТ - НФСБ И ВМРО | Красимир Дончев Каракачанов |
Петнадесети изборен район - Плевенски Двадесет и пети изборен район - София |
|
АТАКА | Волен Николов Сидеров |
Трети изборен район - Варненски Двадесет и пети изборен район - София |
|
Коалиция АБВ - (Алтернатива за българско възраждане) | Борислав Михайлов Борисов |
Шестнадесети изборен район - Пловдив Двадесет и трети изборен район - София |
|
Коалиция АБВ - (Алтернатива за българско възраждане) | Ивайло Георгиев Калфин |
Трети изборен район - Варненски Двадесет и пети изборен район - София |
3. Кандидатите за народни представители, избрани в два многомандатни изборни района, са длъжни в еднодневен срок от узнаването писмено да заявят в Централната избирателна комисия в коя листа желаят да останат избрани. Еднодневният срок започва да тече от второто по ред публикуване на решението на ЦИК на интернет страницата на комисията и в бюлетина на БТА.
4. Заявлението трябва да е в писмена форма, саморъчно подписано и следва да постъпи в ЦИК в срока по т. 3.
5. В случай че кандидатът не подаде писмено заявление в срока по т. 3, Централната избирателна комисия го обявява за избран за народен представител от изборния район, в който първо е регистриран за кандидат за народен представител. Поредността се определя от датата и часа на публикуване на интернет страницата на районната избирателна комисия на решението на РИК за регистрация на съответната кандидатска листа.
Решението да се обнародва незабавно в "Държавен вестник".
ПРЕДСЕДАТЕЛ:
Ивилина Алексиева
СЕКРЕТАР:Севинч Солакова
Ч Л Е Н О В Е:
Александър Андреев Камелия Нейкова
Владимир Пенев Мария Бойкинова
Георги Баханов Метин Сюлейманов
Емануил Христов Росица Матева
Ерхан Чаушев Румяна Сидерова
Иванка Грозева Румен Цачев
Ивайло Ивков Таня Цанева
Йорданка Ганчева
* Публикувано на
относно: жалба от Деян Николаев Николов – общински съветник в Столичния общински съвет, срещу решение № 1140-МИ/21.03.2024 г. на ОИК – Столична
относно: жалба от О. Г. З. срещу решение № 167-МИ от 21.03.2024 г. на ОИК – Кубрат
относно: определяне на изпълнител по обществената поръчка с предмет: „Предоставяне на преводачески услуги за нуждите на Централната избирателна комисия”