Централна Избирателна Комисия


РЕШЕНИЕ
№ 4686-НС
София, 31.03.2017

ОТНОСНО: обявяване на избраните народни представители в Четиридесет и четвъртото Народно събрание

На основание чл. 57, ал. 1, т. 1, чл. 300, ал. 2, чл. 247, т. 4 и т. 5 и чл. 298 от Изборния кодекс и Решение № 4670-НС от 30 март 2017 г., Решение № 4667-НС от 29 март 2017 г., Решение № 4668-НС от 29 март 2017 г., Решение № 4669-НС от 29 март 2017 г., Решение № 4674-НС от 31 март 2017 г., Решение № 4675-НС от 31 март 2017 г., Решение № 4676-НС от 31 март 2017 г., Решение № 4677-НСот 31 март 2017 г., Решение № 4678-НС от 31 март 2017 г., Решение № 4679-НС от 31 март 2017 г., Решение № 4680-НС от 31 март 2017 г. и Решение № 4685-НС от 31 март 2017 г. на ЦИК Централната избирателна комисия

 

Р Е Ш И:

 

  1. Обявява за избрани за народни представители в Четиридесет и четвъртото Народно събрание по изборни райони и кандидатски листи:
Първи изборен район - Благоевградски
№ по ред Име, презиме и фамилия ЕГН
ПП ГЕРБ
1 Цветан Генчев Цветанов  
2 Александър Димитров Манолев  
3 Стефан Апостолов Апостолов  
4 Георги Запрев Динев  
5 Даниела Владимирова Савеклиева  
БСП за БЪЛГАРИЯ
1 Тома Николов Томов  
2 Богдан Емилов Боцев  
3 Николай Кръстев Бошкилов  
ОБЕДИНЕНИ ПАТРИОТИ – НФСБ, АТАКА и ВМРО
1 Атанас Славчев Стоянов  
Движение за права и свободи – ДПС
1 Делян Славчев Пеевски  
2 Елхан Мехмедов Кълков  
       

 

Втори изборен район - Бургаски
№ по ред Име, презиме и фамилия ЕГН
ПП ГЕРБ
1 Ивелина Веселинова Василева  
2 Ася Атанасова Пеева  
3 Диана Димова Саватева  
4 Димитър Бойчев Петров  
5 Диана Иванова Йорданова  
6 Жечо Дончев Станков  
БСП за БЪЛГАРИЯ
1 Петър Георгиев Кънев  
2 Димитър Стоянов Стоянов  
3 Николай Асенов Тишев  
4 Тодор Байчев Байчев  
ОБЕДИНЕНИ ПАТРИОТИ – НФСБ, АТАКА и ВМРО
1 Валери Симеонов Симеонов  
2 Христиан Радев Митев  
Движение за права и свободи – ДПС
1 Камен Костов Костадинов  
2 Ангел Илиев Исаев  

 

Трети изборен район - Варненски
№ по ред Име, презиме и фамилия ЕГН
ПП ГЕРБ
1 Лиляна Павлова Николова  
2 Таня Тодорова Петрова  
3 Павел Алексеев Христов  
4 Красен Кирилов Кралев  
5 Стоян Христов Пасев  
6 Нели Рускова Петрова  
БСП за БЪЛГАРИЯ
1 Стефан Ламбов Данаилов  
2 Иван Димов Иванов  
3 Анелия Димитрова Клисарова  
4 Георги Димитров Андреев  
ОБЕДИНЕНИ ПАТРИОТИ – НФСБ, АТАКА и ВМРО
1 Валентин Кирилов Касабов  
2 Николай Веселинов Александров  
Движение за права и свободи – ДПС
1 Ерджан Себайтин Ебатин  
ВОЛЯ
1 Веселин Найденов Марешки  
2 Симеон Георгиев Найденов  

 

Четвърти изборен район - Великотърновски
№ по ред Име, презиме и фамилия ЕГН
ПП ГЕРБ
1 Цветан Генчев Цветанов  
2 Клавдия Георгиева Григорова-Ганчева  
3 Станислава Красимирова Стоянова  
БСП за БЪЛГАРИЯ
1 Весела Николаева Лечева  
2 Явор Руменов Божанков  
3 Валентин Георгиев Ламбев  
ОБЕДИНЕНИ ПАТРИОТИ – НФСБ, АТАКА и ВМРО
1 Милен Василев Михов  
Движение за права и свободи – ДПС
1 Камен Костов Костадинов  

 

Пети изборен район - Видински
№ по ред Име, презиме и фамилия ЕГН
ПП ГЕРБ
1 Владимир Цветанов Тошев  
БСП за БЪЛГАРИЯ
1 Филип Стефанов Попов  
2 Цветан Борисов Топчиев  
ОБЕДИНЕНИ ПАТРИОТИ – НФСБ, АТАКА и ВМРО
1 Росен Живков Иванов  

 

Шести изборен район - Врачански
№ по ред Име, презиме и фамилия ЕГН
ПП ГЕРБ
1 Петя Цветанова Аврамова  
2 Красен Георгиев Кръстев  
БСП за БЪЛГАРИЯ
1 Иван Киров Генов  
2 Николай Георгиев Иванов  
ОБЕДИНЕНИ ПАТРИОТИ – НФСБ, АТАКА и ВМРО
1 Красимир Илиев Богданов  
ВОЛЯ
1 Слави Дичев Нецов  

 

Седми изборен район - Габровски
№ по ред Име, презиме и фамилия ЕГН
ПП ГЕРБ
1 Томислав Пейков Дончев  
2 Николай Цветанов Сираков  
БСП за БЪЛГАРИЯ
1 Кирил Николаев Добрев  
ОБЕДИНЕНИ ПАТРИОТИ – НФСБ, АТАКА и ВМРО
1 Борис Вангелов Борисов  

 

Осми изборен район - Добрички
№ по ред Име, презиме и фамилия ЕГН
ПП ГЕРБ
1 Пламен Иванов Манушев  
2 Живко Иванов Мартинов  
БСП за БЪЛГАРИЯ
1 Красимир Христов Янков  
2 Даниел Петков Йорданов  
ОБЕДИНЕНИ ПАТРИОТИ – НФСБ, АТАКА и ВМРО
1 Йордан Илиев Йорданов  
Движение за права и свободи – ДПС
1 Хасан Ахмед Адемов  

 

Девети изборен район - Кърджалийски
№ по ред Име, презиме и фамилия ЕГН
ПП ГЕРБ
1 Цвета Вълчева Караянчева  
БСП за БЪЛГАРИЯ
1 Александър Тихомиров Симов  
Движение за права и свободи – ДПС
1 Мустафа Сали Карадайъ  
2 Адлен Шукри Шевкед  
3 Ерол Осман Мехмед  

 

Десети изборен район - Кюстендилски
№ по ред Име, презиме и фамилия ЕГН
ПП ГЕРБ
1 Кирил Боянов Калфин  
2 Ивайло Любенов Константинов  
БСП за БЪЛГАРИЯ
1 Валери Мирчев Жаблянов  
2 Иван Тодоров Ибришимов  

 

Единадесети изборен район - Ловешки
№ по ред Име, презиме и фамилия ЕГН
ПП ГЕРБ
1 Николай Нанков Нанков  
2 Иван Николов Миховски  
БСП за БЪЛГАРИЯ
1 Милко Недялков Недялков  
2 Валентина Александрова Найденова  
Движение за права и свободи – ДПС
1 Джейхан Хасанов Ибрямов  

 

Дванадесети изборен район - Монтана
№ по ред Име, презиме и фамилия ЕГН
ПП ГЕРБ
1 Дилян Станимиров Димитров  
2 Ирена Методиева Димова  
БСП за БЪЛГАРИЯ
1 Атанас Петров Костадинов  
2 Илиян Ангелов Тимчев  
Движение за права и свободи – ДПС
1 Димитър Иванов Аврамов  

 

Тринадесети изборен район - Пазарджишки
№ по ред Име, презиме и фамилия ЕГН
ПП ГЕРБ
1 Екатерина Спасова Гечева-Захариева  
2 Димитър Иванов Гечев  
3 Даниела Димитрова Малешкова  
4 Десислава Ангелова Тодорова  
БСП за БЪЛГАРИЯ
1 Славчо Георгиев Велков  
2 Йордан Стоянов Младенов  
3 Надя Спасова Клисурска-Жекова  
ОБЕДИНЕНИ ПАТРИОТИ – НФСБ, АТАКА и ВМРО
1 Станислав Тодоров Станилов  
Движение за права и свободи – ДПС
1 Делян Славчев Пеевски  

 

Четиринадесети изборен район - Пернишки
№ по ред Име, презиме и фамилия ЕГН
ПП ГЕРБ
1 Красимир Любомиров Велчев  
2 Александър Петров Александров  
БСП за БЪЛГАРИЯ
1 Станислав Иванов Владимиров  
2 Любомир Бойков Бонев  

 

Петнадесети изборен район - Плевенски
№ по ред Име, презиме и фамилия ЕГН
ПП ГЕРБ
1 Ивайло Ангелов Московски  
2 Владислав Тошков Николов  
3 Пламен Тачев Петров  
БСП за БЪЛГАРИЯ
1 Васил Миланов Антонов  
2 Стефан Иванов Бурджев  
3 Чавдар Йорданов Велинов  
ОБЕДИНЕНИ ПАТРИОТИ – НФСБ, АТАКА и ВМРО
1 Красимир Дончев Каракачанов  
Движение за права и свободи – ДПС
1 Велислава Иванова Кръстева  
ВОЛЯ
1 Полина Цветославова Цанкова-Христова  

 

Шестнадесети изборен район - Пловдив
№ по ред Име, презиме и фамилия ЕГН
ПП ГЕРБ
1 Бойко Методиев Борисов  
2 Спас Георгиев Гърневски  
3 Менда Кирилова Стоянова  
4 Вежди Летиф Рашидов  
5 Атанас Иванов Ташков  
БСП за БЪЛГАРИЯ
1 Иво Ангелов Христов  
2 Георги Йорданов Йорданов  
3 Теодора Атанасова Халачева  
ОБЕДИНЕНИ ПАТРИОТИ – НФСБ, АТАКА и ВМРО
1 Славчо Стоев Атанасов  
2 Александър Маиров Сиди  
ВОЛЯ
1 Нина Пейчева Миткова  

 

Седемнадесети изборен район - Пловдивски
№ по ред Име, презиме и фамилия ЕГН
ПП ГЕРБ
1 Константин Веселинов Попов  
2 Запрян Василев Янков  
3 Младен Николов Шишков  
4 Христо Грудев Грудев  
БСП за БЪЛГАРИЯ
1 Георги Ченков Търновалийски  
2 Манол Трифонов Генов  
3 Димитър Величков Георгиев  
4 Веска Маринова Ненчева  
ОБЕДИНЕНИ ПАТРИОТИ – НФСБ, АТАКА и ВМРО
1 Борис Янков Ячев  
Движение за права и свободи – ДПС
1 Джевдет Ибрям Чакъров  
ВОЛЯ
1 Дора Стоянова Христова  

 

Осемнадесети изборен район - Разградски
№ по ред Име, презиме и фамилия ЕГН
ПП ГЕРБ
1 Десислава Вълчева Атанасова  
БСП за БЪЛГАРИЯ
1 Денчо Стоянов Бояджиев  
Движение за права и свободи – ДПС
1 Ахмед Реджебов Ахмедов  
2 Ихсан Халил Хаккъ  

 

Деветнадесети изборен район - Русенски
№ по ред Име, презиме и фамилия ЕГН
ПП ГЕРБ
1 Пламен Дулчев Нунев  
2 Светлана Ангелова Найденова  
3 Андриан Иванов Райков  
БСП за БЪЛГАРИЯ
1 Крум Костадинов Зарков  
2 Георги Георгиев Стоилов  
3 Пенчо Пламенов Милков  
ОБЕДИНЕНИ ПАТРИОТИ – НФСБ, АТАКА и ВМРО
1 Искрен Василев Веселинов  
Движение за права и свободи – ДПС
1 Бюрхан Илиязов Абазов  

 

Двадесети изборен район - Силистренски
№ по ред Име, презиме и фамилия ЕГН
ПП ГЕРБ
1 Владислав Иванов Горанов  
БСП за БЪЛГАРИЯ
1 Стоян Михайлов Мирчев  
ОБЕДИНЕНИ ПАТРИОТИ – НФСБ, АТАКА и ВМРО
1 Александър Николаев Сабанов  
Движение за права и свободи – ДПС
1 Рамадан Байрам Аталай  
Двадесет и първи изборен район - Сливенски
№ по ред Име, презиме и фамилия ЕГН
ПП ГЕРБ
1 Десислава Жекова Танева  
2 Галя Енева Захариева  
БСП за БЪЛГАРИЯ
1 Таско Михайлов Ерменков  
2 Кольо Йорданов Милев  
ОБЕДИНЕНИ ПАТРИОТИ – НФСБ, АТАКА и ВМРО
1 Петър Христов Петров  
ВОЛЯ
1 Гергана Желязкова Стефанова  

 

Двадесет и втори изборен район - Смолянски
№ по ред Име, презиме и фамилия ЕГН
ПП ГЕРБ
1 Даниела Анастасова Дариткова - Проданова  
2 Недялко Живков Славов  
БСП за БЪЛГАРИЯ
1 Дора Илиева Янкова  
Движение за права и свободи – ДПС
1 Хайри Реджебов Садъков  

 

Двадесет и трети изборен район - София
№ по ред Име, презиме и фамилия ЕГН
ПП ГЕРБ
1 Томислав Пейков Дончев  
2 Димитър Борисов Главчев  
3 Александър Руменов Ненков  
4 Милена Цветанова Дамянова  
5 Данаил Димитров Кирилов  
6 Теодора Радкова Георгиева  
7 Валентин Алексиев Николов  
8 Александър Койчев Иванов  
БСП за БЪЛГАРИЯ
1 Жельо Иванов Бойчев  
2 Христо Танчев Проданов  
3 Георги Георгиев Михайлов  
4 Румен Василев Гечев  
5 Ирена Тодорова Анастасова  
6 Румен Николов Георгиев  
ОБЕДИНЕНИ ПАТРИОТИ – НФСБ, АТАКА и ВМРО
1 Валери Симеонов Симеонов  
ВОЛЯ
1 Албена Владимирова Найденова  

 

Двадесет и четвърти изборен район - София
№ по ред Име, презиме и фамилия ЕГН
ПП ГЕРБ
1 Владислав Иванов Горанов  
2 Борислав Иванов Борисов  
3 Георги Евдокиев Марков  
4 Джема Маринова Грозданова  
5 Тома Любомиров Биков  
6 Валентин Иванов Радев  
БСП за БЪЛГАРИЯ
1 Стефан Ламбов Данаилов  
2 Георги Страхилов Свиленски  
3 Димитър Иванов Данчев  
4 Нона Кръстева Йотова  
ОБЕДИНЕНИ ПАТРИОТИ – НФСБ, АТАКА и ВМРО
1 Юлиан Кръстев Ангелов  
ВОЛЯ
1 Пламен Трифонов Христов  

 

Двадесет и пети изборен район - София
№ по ред Име, презиме и фамилия ЕГН
ПП ГЕРБ
1 Бойко Методиев Борисов  
2 Христо Георгиев Гаджев  
3 Теменужка Петрова Петкова  
4 Станислав Стоянов Иванов  
5 Лъчезар Богомилов Иванов  
6 Антон Динев Тодоров  
БСП за БЪЛГАРИЯ
1 Корнелия Петрова Нинова  
2 Николай Иванов Цонков  
3 Михаил Ивайлов Христов  
4 Антон Константинов Кутев  
5 Петър Бойков Витанов  
ОБЕДИНЕНИ ПАТРИОТИ – НФСБ, АТАКА и ВМРО
1 Десислав Славов Чуколов  
2 Георги Колев Колев  
ВОЛЯ
1 Веселин Найденов Марешки  

 

Двадесет и шести изборен район - Софийски
№ по ред Име, презиме и фамилия ЕГН
ПП ГЕРБ
1 Николина Панайотова Ангелкова  
2 Валентин Мирчов Милушев  
3 Васил Цветков Цветков  
БСП за БЪЛГАРИЯ
1 Иван Ивайлов Ченчев  
2 Радослав Любчов Стойчев  
3 Лало Георгиев Кирилов  
ОБЕДИНЕНИ ПАТРИОТИ – НФСБ, АТАКА и ВМРО
1 Явор Божилов Нотев  
ВОЛЯ
1 Албена Владимирова Найденова  

 

Двадесет и седми изборен район - Старозагорски
№ по ред Име, презиме и фамилия ЕГН
ПП ГЕРБ
1 Емил Маринов Христов  
2 Борис Петков Кърчев  
3 Маноил Минчев Манев  
4 Радостин Радославов Танев  
БСП за БЪЛГАРИЯ
1 Драгомир Велков Стойнев  
2 Донка Димова Симеонова  
3 Георги Янчев Гьоков  
4 Спас Янев Панчев  
ОБЕДИНЕНИ ПАТРИОТИ – НФСБ, АТАКА и ВМРО
1 Маргарита Николаева Николова  
Движение за права и свободи – ДПС
1 Халил Реджепов Летифов  
ВОЛЯ
1 Кръстина Николова Таскова  

 

Двадесет и осми изборен район - Търговищки
№ по ред Име, презиме и фамилия ЕГН
ПП ГЕРБ
1 Теменужка Петрова Петкова  
БСП за БЪЛГАРИЯ
1 Светла Маринова Бъчварова-Пиралкова  
Движение за права и свободи – ДПС
1 Мустафа Сали Карадайъ  
2 Имрен Исметова Мехмедова  

 

Двадесет и девети изборен район - Хасковски
№ по ред Име, презиме и фамилия ЕГН
ПП ГЕРБ
1 Делян Александров Добрев  
2 Станислав Насков Дечев  
3 Евгения Даниелова Ангелова  
БСП за БЪЛГАРИЯ
1 Елена Николова Йончева  
2 Никола Илиев Динков  
3 Виолета Русева Желева  
ОБЕДИНЕНИ ПАТРИОТИ – НФСБ, АТАКА и ВМРО
1 Павел Димитров Шопов  
Движение за права и свободи – ДПС
1 Йордан Кирилов Цонев  

 

Тридесети изборен район - Шуменски
№ по ред Име, презиме и фамилия ЕГН
ПП ГЕРБ
1 Румен Петров Генов  
2 Димитър Крумов Александров  
БСП за БЪЛГАРИЯ
1 Иван Валентинов Иванов  
ОБЕДИНЕНИ ПАТРИОТИ – НФСБ, АТАКА и ВМРО
1 Емил Димитров Симеонов  
Движение за права и свободи – ДПС
1 Нигяр Сахлим Джафер  
2 Хамид Бари Хамид  

 

Тридесет и първи изборен район - Ямболски
№ по ред Име, презиме и фамилия ЕГН
ПП ГЕРБ
1 Юлиян Михайлов Папашимов  
БСП за БЪЛГАРИЯ
1 Кристиан Иванов Вигенин  
2 Николай Димитров Пенев  
ОБЕДИНЕНИ ПАТРИОТИ – НФСБ, АТАКА и ВМРО
1 Волен Николов Сидеров  
  1. Обявява кандидати, избрани в два изборни района:
Партия/Коалиция Име, презиме и фамилия ЕГН Изборни райони
       
ПП ГЕРБ Бойко Методиев Борисов   Шестнадесети изборен район - Пловдив
Двадесет и пети изборен район - София
ПП ГЕРБ Владислав Иванов Горанов   Двадесети изборен район - Силистренски
Двадесет и четвърти изборен район - София
ПП ГЕРБ Теменужка Петрова Петкова   Двадесет и пети изборен район - София
Двадесет и осми изборен район - Търговищки
ПП ГЕРБ Томислав Пейков Дончев   Седми изборен район - Габровски
Двадесет и трети изборен район - София
ПП ГЕРБ Цветан Генчев Цветанов   Първи изборен район - Благоевградски
Четвърти изборен район - Великотърновски
БСП за БЪЛГАРИЯ Стефан Ламбов Данаилов   Трети изборен район - Варненски
Двадесет и четвърти изборен район - София
ОБЕДИНЕНИ ПАТРИОТИ – НФСБ, АТАКА и ВМРО Валери Симеонов Симеонов   Втори изборен район - Бургаски
Двадесет и трети изборен район - София
Движение за права и свободи – ДПС Делян Славчев Пеевски   Първи изборен район - Благоевградски
Тринадесети изборен район - Пазарджишки
Движение за права и свободи – ДПС Камен Костов Костадинов   Втори изборен район - Бургаски
Четвърти изборен район - Великотърновски
Движение за права и свободи – ДПС Мустафа Сали Карадайъ   Девети изборен район - Кърджалийски
Двадесет и осми изборен район - Търговищки
ВОЛЯ Албена Владимирова Найденова   Двадесет и трети изборен район - София
Двадесет и шести изборен район - Софийски
ВОЛЯ Веселин Найденов Марешки   Трети изборен район - Варненски
Двадесет и пети изборен район - София
  1. Кандидатите за народни представители, избрани в два многомандатни изборни района, са длъжни в еднодневен срок от узнаването писмено да заявят в Централната избирателна комисия в коя листа желаят да останат избрани. Еднодневният срок започва да тече от второто по ред публикуване на решението на ЦИК на интернет страницата на комисията и в бюлетина на БТА.
  2. Заявлението по т. 3 трябва да е в писмена форма, саморъчно подписано и следва да постъпи в ЦИК в срока по т. 3.
  3. В случай че кандидатът не подаде писмено заявление в срока по т. 3, Централната избирателна комисия го обявява за избран за народен представител от изборния район, в който първо е регистриран за кандидат за народен представител. Поредността се определя от датата и часа на публикуване на интернет страницата на районната избирателна комисия на решението на РИК за регистрация на съответната кандидатска листа.

Решението да се обнародва незабавно в “Държавен вестник”.

Председател: Ивилина Алексиева

Секретар: Севинч Солакова

Зам. председател: Мария Мусорлиева

Член: Александър Андреев

Член: Бойчо Арнаудов

Член: Георги Баханов

Член: Емануил Христов

Член: Ерхан Чаушев

Член: Ивайло Ивков

Член: Иванка Грозева

Член: Йорданка Ганчева

Член: Катя Иванова

Член: Мария Бойкинова

Член: Мартин Райков

Член: Метин Сюлейман

Член: Росица Матева

Член: Румен Цачев

Член: Румяна Стоева-Сидерова

Член: Таня Цанева

* Публикувано на

Календар

  • ПонВтСрЧетПетСъбНед
    12345
    6789101112
    13141516171819
    20212223242526
    2728293031 

Решения

  • № 1834-МИ / 10.07.2020

    относно: искане за отваряне на запечатанo помещение в община Септември, област Пазарджик, в което се съхраняват изборни книжа и материали от произведени избори за общински съветници и за кметове на 27 октомври 2019 г. и от втори тур на 3 ноември 2019 г.

  • № 1833-МИ / 07.07.2020

    относно: утвърждаване образци на изборни книжа за произвеждане на нови и частични избори за общински съветници и за кметове

  • № 1832 / 02.07.2020

    относно: изменение и допълнение на Правилника за организацията на дейността на Централната избирателна комисия, структурата и функциите на нейната администрация

  • всички решения