Централна Избирателна Комисия


РЕШЕНИЕ
№ 1899-НС
София, 6 април 2023 г.

ОТНОСНО: избрани кандидати за народни представители в два многомандатни изборни района в изборите за Четиридесет и девето Народно събрание

На основание чл. 57, ал. 1, т. 1, чл. 299 от Изборния кодекс, Решение № 1896-НС от 6 април 2023 г. и Решение № 1898-НС от 6 април 2023 г. Централната избирателна комисия

 

Р Е Ш И:

 

  1. Обявява кандидатите, избрани в два многомандатни изборни района:

Партия/коалиция

Име, презиме и фамилия

ЕГН

Изборни райони

1. БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

Атанас Зафиров Зафиров

 

Шести изборен район - Врачански
Двадесет и девети изборен район - Хасковски

1. БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

Борислав Гуцанов Гуцанов

 

Трети изборен район - Варненски
Двадесет и осми изборен район - Търговищки

1. БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

Драгомир Велков Стойнев

 

Седми изборен район - Габровски
Тринадесети изборен район - Пазарджишки

1. БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

Корнелия Петрова Нинова

 

Първи изборен район - Благоевградски
Двадесет и пети изборен район - София

1. БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

Кристиан Иванов Вигенин

 

Четвърти изборен район - Великотърновски
Тридесет и първи изборен район - Ямболски

2. ГЕРБ-СДС

Бойко Методиев Борисов

 

Шестнадесети изборен район - Пловдив
Двадесет и пети изборен район - София

2. ГЕРБ-СДС

Десислава Вълчева Атанасова

 

Осемнадесети изборен район - Разградски
Деветнадесети изборен район - Русенски

2. ГЕРБ-СДС

Красимир Георгиев Вълчев

 

Двадесет и седми изборен район - Старозагорски
Тридесети изборен район - Шуменски

3. ВЪЗРАЖДАНЕ

Александър Димитров Арангелов

 

Двадесет и четвърти изборен район - София
Двадесет и шести изборен район - Софийски

3. ВЪЗРАЖДАНЕ

Иво Георгиев Русчев

 

Двадесет и трети изборен район - София
Двадесет и пети изборен район - София

3. ВЪЗРАЖДАНЕ

Костадин Тодоров Костадинов

 

Трети изборен район - Варненски
Двадесет и пети изборен район - София

3. ВЪЗРАЖДАНЕ

Николай Георгиев Дренчев

 

Единадесети изборен район - Ловешки
Двадесет и трети изборен район - София

3. ВЪЗРАЖДАНЕ

Петър Николаев Петров

 

Дванадесети изборен район - Монтана
Двадесет и четвърти изборен район - София

3. ВЪЗРАЖДАНЕ

Стоян Николов Таслаков

 

Тринадесети изборен район - Пазарджишки
Седемнадесети изборен район - Пловдивски

3. ВЪЗРАЖДАНЕ

Цончо Томов Ганев

 

Първи изборен район - Благоевградски
Втори изборен район - Бургаски

4. ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

Станислав Тодоров Трифонов

 

Първи изборен район - Благоевградски
Двадесет и седми изборен район - Старозагорски

4. ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

Тошко Йорданов Хаджитодоров

 

Трети изборен район - Варненски
Петнадесети изборен район - Плевенски

12. КОАЛИЦИЯ ПРОДЪЛЖАВАМЕ ПРОМЯНАТА – ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ

Катя Максимова Панева

 

Седемнадесети изборен район - Пловдивски
Двадесет и девети изборен район - Хасковски

13. Движение за права и свободи – ДПС

Делян Славчев Пеевски

 

Първи изборен район - Благоевградски
Тринадесети изборен район - Пазарджишки

13. Движение за права и свободи – ДПС

Йордан Кирилов Цонев

 

Първи изборен район - Благоевградски
Четвърти изборен район - Великотърновски

13. Движение за права и свободи – ДПС

Мустафа Сали Карадайъ

 

Девети изборен район - Кърджалийски
Тридесети изборен район - Шуменски

  1. Кандидатите за народни представители, избрани в два многомандатни изборни района, са длъжни в еднодневен срок да заявят в Централната избирателна комисия в коя листа желаят да останат избрани. Срокът изтича на 7 април 2023 г.
  2. Заявлението трябва да е в писмена форма, саморъчно подписано и следва да постъпи в ЦИК в срока по т. 2.
  3. В случай че кандидатът не подаде писмено заявление в срока по т. 2, Централната избирателна комисия го обявява за избран за народен представител от изборния район, в който първо е регистриран за кандидат за народен представител. Поредността се определя от датата и часа на публикуване на интернет страницата на районната избирателна комисия на решението на РИК за регистрация на съответната кандидатска листа.

Председател: Камелия Нейкова

Секретар: Севинч Солакова

КН/ЛТ


* Публикувано на

Календар

  • ПонВтСрЧетПетСъбНед
    123
    45678910
    11121314151617
    18192021222324
    25262728293031
     

Решения

  • № 3005-МИ / 29.02.2024

    относно: промяна в състава на ОИК – Радомир, област Перник

  • № 3004-МИ / 29.02.2024

    относно: предложение до президента на Република България за насрочване на нов избор за кмет на кметство Студеница, община Хитрино, област Шумен

  • № 3003-МИ / 29.02.2024

    относно: промени в състава на ОИК – Разград, област Разград

  • всички решения