Централна Избирателна Комисия


РЕШЕНИЕ
№ 1857-НС
София, 31 март 2023 г.

ОТНОСНО: регистрация на застъпници на кандидатска листа на ПП „Движение за права и свободи“ в изборите за народни представители на 2 април 2023 г.

Постъпило е заявление с вх. № НС-10-56/1 от 30.03.2023 г. за регистрация на застъпници в избирателни секции извън страната на кандидатска листа на ПП „Движение за права и свободи“ в изборите за народни представители на 2 април 2023 г. Заявлението е подписано от Танзер Юсеинов Юсеинов – упълномощен представител на партия „Движение за права и свободи“.

Към заявлението са приложени:

- списък съдържащ имената и ЕГН на 47 (четиридесет и седем) лица, които да бъдат регистрирани като застъпници на кандидатската листа, на хартиен и технически носител;

- декларации от лицата, заявени за регистрация като застъпници – 47 броя;

- копие от пълномощно от Мустафа Сали Карадайъ – представляващ партията, в полза на Сезгин Юсеин Мехмед;

- копие от пълномощно от Сезгин Юсеин Мехмед за преупълномощаване на Танзер Юсеинов Юсеинов.

След извършена проверка, получена в Централната избирателна комисия с вх. № НС-00-181/1 от 30.03.2023 г. се установи, че 47 от лицата отговарят на изискванията на Изборния кодекс.

На основание чл. 57, ал. 1, т. 15, чл. 117 – 123 във връзка с чл. 3, ал. 3 от Изборния кодекс и Решение № 1713-НС от 28 февруари 2023 г. Централната избирателна комисия

 

Р Е Ш И:

 

РЕГИСТРИРА за застъпници на кандидатска листа на политическа партия „Движение за права и свободи“ в избирателни секции извън страната следните лица:

Име, презиме, фамилия

ЕГН

1.      

Хюлия Риза Сюлейман-Хайрулла

 

2.      

Раим Хюсеин Садула

 

3.      

Гюрсел Мехмед Ахмед

 

4.      

Бейхан Мехмед Осман

 

5.      

Шукрие Сюлейман Якуб

 

6.      

Марифе Яшарали Сали

 

7.      

Мурад Рамадан Тефик

 

8.      

Ерай Ридван Сали

 

9.      

Жулиен Александров Радев

 

10.  

Дженгис Исмет Рахим

 

11.  

Кенан Али Али

 

12.  

Красимир Огнянов Илиев

 

13.  

Бехчет Шефкетов Мехмедов

 

14.  

Емил Стоянов Рашков

 

15.  

Веселин Йорданов Рангелов

 

16.  

Мехмед Кадир Шюкрю

 

17.  

Джансел Рамадан Хабиб

 

18.  

Рамадан Хабиб Ариф

 

19.  

Емин Ахмедов Ахмедов

 

20.  

Яшар Мехмедов Яшаров

 

21.  

Ахмед Неджадов Мехмедов

 

22.  

Сали Фикретов Съртмачев

 

23.  

Аврам Иванов Асенов

 

24.  

Селиме Ахмедова Яковлева

 

25.  

Виталий Викторович Яковлев

 

26.  

Ахмед Ибрахим Мустафа

 

27.  

Талип Талипов Чавдаров

 

28.  

Хасан Смаил Шабан

 

29.  

Стамен Северинов Митков

 

30.  

Месут Юзкян Юсуф

 

31.  

Светлин Емилов Миланов

 

32.  

Кънчо Милков Йончев

 

33.  

Евгени Денков Маринов

 

34.  

Бейти Сюлейман Вели

 

35.  

Юскан Осман Филиз

 

36.  

Албен Каменов Михайлов

 

37.  

Илиян Албенов Каменов

 

38.  

Найден Захариев Атанасов

 

39.  

Мюмюн Тунджай Нешад

 

40.  

Вели Себахтин Вели

 

41.  

Орхан Неждет Сали

 

42.  

Ангел Емилов Атанасов

 

43.  

Месут Илязов Кочев

 

44.  

Юзгюр Осман Филиз

 

45.  

Бейсим Сюлейман Вели

 

46.  

Серкан Аяз

 

47.  

Елис Мехмедова Четин

 

На застъпниците да бъдат издадени удостоверения.

Решението подлежи на обжалване пред Върховния административен съд чрез Централната избирателна комисия в тридневен срок от обявяването му.


Председател: Камелия Нейкова

Секретар: Севинч Солакова

ГБ/МБ


* Публикувано на

Календар

  • ПонВтСрЧетПетСъбНед
    123
    45678910
    11121314151617
    18192021222324
    25262728293031
     

Решения

  • № 3005-МИ / 29.02.2024

    относно: промяна в състава на ОИК – Радомир, област Перник

  • № 3004-МИ / 29.02.2024

    относно: предложение до президента на Република България за насрочване на нов избор за кмет на кметство Студеница, община Хитрино, област Шумен

  • № 3003-МИ / 29.02.2024

    относно: промени в състава на ОИК – Разград, област Разград

  • всички решения