Централна Избирателна Комисия


РЕШЕНИЕ
№ 1503-НС
София, 29 септември 2022 г.

ОТНОСНО: регистрация на застъпници на кандидатска листа на ПП „Движение за права и свободи“ в изборите за народни представители на 2 октомври 2022 г.

Постъпило е заявление с вх. № НС-10-47 от 29.09.2022 г. за регистрация на застъпници в избирателни секции извън страната на кандидатска листа на ПП „Движение за права и свободи“ в изборите за народни представители на 2 октомври 2022 г. Заявлението е подписано от Танзер Юсеинов Юсеинов – упълномощен представител на партия „Движение за права и свободи“.

Към заявлението са приложени:

- списък съдържащ имената и ЕГН на 102 (сто и две) лица, които да бъдат регистрирани като застъпници на кандидатската листа, на хартиен и технически носител;

- декларации от лицата, заявени за регистрация като застъпници – 102 броя;

- копие от пълномощно от Сезгин Юсеин Мехмед – упълномощен представител на партията, в полза на Танзер Юсеинов Юсеинов;

- копие от пълномощно от Мустафа Сали Карадайъ – председател на политическа партия „Движение за права и свободи“ в полза на Сезгин Юсеин Мехмед.

След извършена проверка, получена в Централната избирателна комисия с вх. № НС-00-311 от 29.09.2022 г. се установи, че 101 от лицата отговарят на изискванията на Изборния кодекс, а за едно лице са установени несъответствия.

На основание чл. 57, ал. 1, т. 15, чл. 117 – 123 във връзка с чл. 3, ал. 3 от Изборния кодекс и Решение № 1318-НС от 19 август 2022 г. Централната избирателна комисия

 

Р Е Ш И:

 

РЕГИСТРИРА за застъпници на кандидатска листа на политическа партия „Движение за права и свободи“ в избирателни секции извън страната следните лица:

Име, презиме, фамилия

ЕГН

1.       

Джансел Рамадан Хабиб

 

2.       

Рамадан Хабиб Ариф

 

3.       

Хасан Смаил Шабан

 

4.       

Румен Тасков Димитров

 

5.       

Сали Фикретов Съртмачев

 

6.       

Раим Хюсеин Садула

 

7.       

Севда Караниева

 

8.       

Ахмед Ибрахим Мустафа

 

9.       

Емин Ахмедов Ахмедов

 

10.  

Яшар Мехмедов Яшаров

 

11.  

Ахмед Неджадов Мехмедов

 

12.  

Аврам Иванов Асенов

 

13.  

Селиме Ахмедова Яковлева

 

14.  

Виталий Викторович Яковлев

 

15.  

Женал Шезаил Тарак

 

16.  

Бейсим Расимов Алимоллов

 

17.  

Бехчет Шефкетов Мехмедов

 

18.  

Веселин Йорданов Рангелов

 

19.  

Митко Николов Асенов

 

20.  

Емил Илиев Атанасов

 

21.  

Боян Рашев Йорданов

 

22.  

Мехмед Ахмед Ватансевер

 

23.  

Синем Хасан

 

24.  

Беихан Назмиев Мехмедов

 

25.  

Бахри Муталиб Муталиб

 

26.  

Юсеин Есман Местан

 

27.  

Ахмед Мехмедов Кумалиев

 

28.  

Садридин Селимов Исов

 

29.  

Вели Себахтин Вели

 

30.  

Ангел Емилов Атанасов

 

31.  

Юзкан Реджеб Али

 

32.  

Джейхан Джевджет Ахмед

 

33.  

Стамен Северинов Митков

 

34.  

Емил Валентинов Емилов

 

35.  

Мюмюн Тунджай Нешад

 

36.  

Левен Иванов Ангелов

 

37.  

Али Исмаилов Кесов

 

38.  

Ибрахим Ахмедов Мехмедов

 

39.  

Ъшъл Рамиева Сюлейманова-Шенгезер

 

40.  

Фикрет Ремзи Ахмед

 

41.  

Сергей Снежанов Емилов

 

42.  

Сеферие Алиремзиева Назиф

 

43.  

Сергей Найденов Асенов

 

44.  

Милен Атанасов Харизанов

 

45.  

Росен Руменов Ангелов

 

46.  

Сафет Мехмед Хасан

 

47.  

Ефтим Алеков Събев

 

48.  

Осман Ахмед Ахмед

 

49.  

Нуртен Йонтар

 

50.  

Найден Захариев Атанасов

 

51.  

Митко Иванов Събев

 

52.  

Славчо Янков Якимов

 

53.  

Милен Левенов Сарманджиев

 

54.  

Тахни Исаев Методиев

 

55.  

Хасан Осман Мустафа

 

56.  

Хикмет Аптула Махмуд

 

57.  

Христо Асенов Христов

 

58.  

Шибил Руменов Йосифов

 

59.  

Исмаил Мюмюн Исмаил

 

60.  

Шибил Звездов Шибилов

 

61.  

Али Саръ

 

62.  

Бейти Сюлейман Вели

 

63.  

Гюрдал Нурхан Бехадин

 

64.  

Джеват Емин Мехмед

 

65.  

Илхан Иляз Иляз

 

66.  

Тюркян Ниази Кушчу

 

67.  

Ибраим Ибраимов Кисьов

 

68.  

Кязим Мехмед Исмаил

 

69.  

Дончо Ивелинов Асенов

 

70.  

Мехмед Мустафа Нури

 

71.  

Кънчо Милков Йончев

 

72.  

Метин Ниязи Мехмед

 

73.  

Шевкед Ахмедов Халимов

 

74.  

Николай Щилянов Мартинов

 

75.  

Давид Миленов Давидов

 

76.  

Юскан Осман Филиз

 

77.  

Ахмед Хълми Мехмед

 

78.  

Ахмед Адем Адем

 

79.  

Невзат Карани Юмер

 

80.  

Севдалин Стефанов Радев

 

81.  

Орхан Неждет Сали

 

82.  

Хюсеин Догру

 

83.  

Белчо Енчев Жеков

 

84.  

Хасан Билялов Хюсеинов

 

85.  

Светлин Емилов Миланов

 

86.  

Рамадан Хасан Кенан

 

87.  

Хасан Бейтула Ахмед

 

88.  

Ибрахим Аптула Халил

 

89.  

Варол Мустафа Мустафа

 

90.  

Юксел Юсмен Тасин

 

91.  

Заид Вахид Халим

 

92.  

Албен Каменов Михайлов

 

93.  

Илхан Ебазел Халил

 

94.  

Ерол Али Хасан

 

95.  

Кемал Мехмед Ефраим

 

96.  

Деян Каменов Киров

 

97.  

Белан Велинов Велинов

 

98.  

Сивко Русев Стоев

 

99.  

Наско Добрев Златев

 

100.                     

Адриян Асенов Асенов

 

101.                     

Юлиян Иванов Сираков

 

На застъпниците да бъдат издадени удостоверения.

Решението подлежи на обжалване пред Върховния административен съд чрез Централната избирателна комисия в тридневен срок от обявяването му.


Председател: Камелия Нейкова

Секретар: Севинч Солакова

ЦГ/МБ


* Публикувано на

Календар

  • ПонВтСрЧетПетСъбНед
    123
    45678910
    11121314151617
    18192021222324
    25262728293031
     

Решения

  • № 3005-МИ / 29.02.2024

    относно: промяна в състава на ОИК – Радомир, област Перник

  • № 3004-МИ / 29.02.2024

    относно: предложение до президента на Република България за насрочване на нов избор за кмет на кметство Студеница, община Хитрино, област Шумен

  • № 3003-МИ / 29.02.2024

    относно: промени в състава на ОИК – Разград, област Разград

  • всички решения