Централна Избирателна Комисия


РЕШЕНИЕ
№ 1455-НС
София, 22 септември 2022 г.

ОТНОСНО: искане да бъдат регистрирани като наблюдатели на изборите за народни представители на 2 октомври 2022 г. представители на Бюрото за демократични институции и права на човека на Организацията за сигурност и сътрудничество в Европа (ОССЕ/БДИПЧ)

Постъпило е писмо от Министерството на външните работи с вх. № НС-04-01-1/13 от 21.09.2022 г. с искане за регистрация като международни наблюдатели на изборите за народни представители на 2 октомври 2022 г. на представители на Бюрото за демократични институции и права на човека на Организацията за сигурност и сътрудничество в Европа (ОССЕ/БДИПЧ).

На основание чл. 57, ал. 1, т. 14, чл. 112, ал. 1, т. 2, ал. 6 и 8 от Изборния кодекс и Решение № 1235-НС от 11 август 2022 г. на ЦИК Централната избирателна комисия

 

Р Е Ш И:

 

РЕГИСТРИРА като международни наблюдатели в изборите за народни представители на 2 октомври 2022 г. следните лица:

1.

Мая Сандич (Ms. Maja Sandić)

Сърбия

2.

Макс Бадер (Mr. Max Bader)

Нидерландия

3.

Аляксандър Чалядзински (Mr. Aliaksandr Chaliadzinski)

Беларус

4.

Улви Акхундлу (Mr. Ulvi Akhundlu)

Азербайджан

5.

Томас Раймър (Mr. Thomas Rymer)

Канада

6.

Елвана Курти (Ms. Elvana Kurti)

Албания

7.

Блерина Сержани (Ms. Blerina Serjani)

Албания

8.

Матийо Арсено (Mr. Mathieu Arsenault)

Канада

9.

Аруен Бар (Ms. Arwen Barr)

Канада

10.

Пол Блек (Mr. Paul Black)

Канада

11.

Далзиел Лойд (Mr. Dalziel Lloyd)

Канада

12.

Евгени Ермоленко (Mr. Evgeny Ermolenko)

Канада

13.

Фатима Хасан (Ms. Fatima Hassan)

Канада

14.

Алия Джива (Ms. Aliya Jiwa)

Канада

15.

Ашифа Джива (Ms. Ashifa Jiwa)

Канада

16.

Олена Кит (Ms. Olena Kit)

Канада

17.

Флорънс Ларкин (Ms. Florence Larkin)

Канада

18.

Клод Ларок (Mr. Claude Larocque)

Канада

19.

Джефри Маки (Mr. Jeffrey Mackey)

Канада

20.

Ванеса Мицкевичус (Ms. Vanessa Mickevicius)

Канада

21.

Скот Милс (Mr. Scott Mills)

Канада

22.

Лизъл Мълхоланд (Ms. Liesl Mulholland)

Канада

23.

Дейвид Мълиган (Mr. David Mulligan)

Канада

24.

Инес Нканира (Ms. Inès Nkanira)

Канада

25.

Никълъс Патрик Райън (Mr. Nicholas Patrick Ryan)

Канада

26.

Гулу Сафарли (Mr. Gullu Safarli)

Канада

27.

Джулия Смит (Ms. Julia Smith)

Канада

28.

Коджо Екпе Кади Сосу (Mr. Kodjo Ekpe Kadi Sossou)

Канада

29.

Хадиджа Сулеман (Ms. Khadijah Suleman)

Канада

30.

Стивън Ван Гронинген (Mr. Steven Van Groningen)

Канада

31.

Синтия Вагнер (Ms. Cynthia Wagner)

Канада

32.

Джесика Зеруал (Ms. Jessica Zeroual)

Канада

33.

Якуб Кръч (Mr. Jakub Krč)

Чехия

34.

Маркета Кутилова (Ms. Markéta Kutilová)

Чехия

35.

Петра Нетукова (Ms. Petra Netuková)

Чехия

36.

Йозеф Оришко (Mr. Josef Oriško)

Чехия

37.

Яна Планавова (Ms. Jana Plaňavová)

Чехия

38.

Филип Дардан (Mr. Philippe Dardant)

Франция

39.

Оливия Дьожан (Ms. Olivia Dejean)

Франция

40.

Венсан Годбийон (Mr. Vincent Godbillon)

Франция

41.

Дамиен Антри (Mr. Damien Hentry)

Франция

42.

Тома Наджар (Mr. Thomas Nadjar)

Франция

43.

Сара Пинар (Ms. Sarah Pinard)

Франция

44.

Кетеван Каренашвили (Ms. Ketevan Karenashvili)

Грузия

45.

Леван Натрошвили (Mr. Levan Natroshvili)

Грузия

46.

Хенинг Бес (Mr. Henning Bess)

Германия

47.

Ерих Райнхард Бриш (Mr. Erich Reinhard Brysch)

Германия

48.

Мириам Дан (Ms. Miriam Danne)

Германия

49.

Мария Фелман (Ms. Maria Fellman)

Германия

50.

Франк Фишер (Mr. Frank Fischer)

Германия

51.

Марсел Хартвих (Mr. Marcel Hartwich)

Германия

52.

Йоханес Хентшке (Mr. Johannes Hentschke)

Германия

53.

Мария Херкенхоф (Ms. Maria Herkenhoff)

Германия

54.

Доротее Хутер (Ms. Dorothee Hutter)

Германия

55.

Юлиус Клайндинст (Mr. Julius Kleindienst)

Германия

56.

Мартин Коблер (Mr. Martin Kobler)

Германия

57.

Даниел Кюнхенрих (Mr. Daniel Kuehnhenrich)

Германия

58.

Петер Колмайер (Mr. Peter Kohlmeier)

Германия

59.

Доротеа Луке (Ms. Dorothea Luke)

Германия

60.

Орсола Лусиньоли (Ms. Orsola Lussignoli)

Германия

61.

Карола Клаудиа Машалет (Ms. Karola Claudia Machalett)

Германия

62.

Тина Меде-Карпенщайн (Ms. Tina Mede-Karpenstein)

Германия

63.

Михаел Холгер (Mr. Michael Holger)

Германия

64.

Хайди Мишке (Ms. Heidi Mischke)

Германия

65.

Улрике Нойндорф (Ms. Ulrike Neundorf)

Германия

66.

Мартин Олсен (Mr. Martin Ohlsen)

Германия

67.

Карл Памер (Mr. Karl Pammer)

Германия

68.

Козима Пайскер-Майер (Ms. Cosima Peissker-Meyer)

Германия

69.

Марлене Зийк (Ms. Marlene Sieck)

Германия

70.

Анка Стан (Ms. Anca Stan)

Германия

71.

Арним Щаут (Mr. Arnim Stauth)

Германия

72.

Елмар Щраке (Mr. Elmar Stracke)

Германия

73.

Сузане Тайлман (Ms. Susanne Theilmann)

Германия

74.

Волфганг Марчело Траутман (Wolgang Marcelo Trautmann)

Германия

75.

Томас ван Кампен (Mr. Thomas van Kampen)

Германия

76.

Регине Райм (Ms. Regine Reim)

Германия

77.

Габор Бакос (Mr. Gábor Bakos)

Унгария

78.

Ерик Бактай (Mr. Erik Baktai)

Унгария

79.

Золтан Кондас (Mr. Zoltán Kondás)

Унгария

80.

Кире Делов (Mr. Kjire Delov)

Република Северна Македония

81.

Йована Джурович Воинович (Ms. Jovana Đurović Vojinović)

Сърбия

82.

Сладжана Коматина (Ms. Slađana Komatina)

Сърбия

83.

Елена Естрада Кoсина (Ms. Elena Estrada Cocina)

Испания

84.

Лусия Ферейро Прадо (Ms. Lucia Ferreiro Prado)

Испания

85.

Хоакин Фуентес Кардона (Mr. Joaquin Fuentes Cardona)

Испания

86.

Пабло Гутиерес Вега (Mr. Pablo Gutiérrez Vega)

Испания

87.

Хайме Ермида Марина (Mr. Jaime Hermida Marina)

Испания

88.

Атриа Миер Ернандес (Ms. Atria Mier Hernandez)

Испания

89.

Каспер Патрик Андерсон (Mr. Kasper Patrik Andersson)

Швеция

90.

Алесандро Бартолини (Mr. Alessandro Bartolini)

Швеция

91.

Кнут Бергкнут (Mr. Knut Bergknut)

Швеция

92.

Ян Болинг (Mr. Jan Bolling)

Швеция

93.

Матс Екхолм (Mr. Mats Ekholm)

Швеция

94.

Стиг Ленарт Гланс (Mr. Stig Lennart Glans)

Швеция

95.

Аке Ленарт Хагрен (Mr. Åke Lennart Haggren)

Швеция

96.

Арвид Андерс Лиден (Mr. Arvid Anders Liden)

Швеция

97.

Карл Линдберг (Mr. Karl Lindberg)

Швеция

98.

Аса Люсениус (Ms. Aasa Ljusenius)

Швеция

99.

Бенгт Мартен Льофберг (Mr. Bengt Mårten Löfberg)

Швеция

100.

Матс Мелин (Mr. Mats Melin)

Швеция

101.

Хакан Пер-Олов Ниман (Mr. Håkan Per-Olov Nyman)

Швеция

102.

Пер Олоф Даниел Олсон (Mr. Paer Olof Daniel Olsson)

Швеция

103.

Бенгт Томас Александер Сьоберг (Mr. Bengt Tomas Alexander Sjoberg)

Швеция

104.

Заки Биргита Маделен Стрьойе Вилкенс (Ms. Zackie Birgitta Madeleine Ströje Wilkens)

Швеция

105.

Бо Понтус Талберг (Mr. Bo Pontus Tallberg)

Швеция

106.

Ларс Торе Елверт Толемарк (Mr. Lars Tore Elvert Tollemark)

Швеция

107.

Петер Валберг (Mr. Peter Wållberg)

Швеция

108.

Мане Олоф Оскар Венгборг (Mr. Manne Olof Oscar Wängborg)

Швеция

109.

София Зитуни (Ms. Sofia Zitouni)

Швеция

110.

Михел Босхард (Mr. Michel Bosshard)

Швейцария

111.

Микеле Каластри (Mr. Michele Calastri)

Швейцария

112.

Диане Сабине Критин (Ms. Diane Sabine Crittin)

Швейцария

113.

Анете Келер (Ms. Annette Keller)

Швейцария

114.

Валери Надре (Ms. Valérie Nadrai)

Швейцария

115.

Федерико Петер (Mr. Federico Peter)

Швейцария

116.

Александра фон Аркс (Ms. Alexandra von Arx)

Швейцария

117.

Щефан Циглер (Mr. Stephan Ziegler)

Швейцария

118.

Джеймс Бърк (Mr. James Berk)

САЩ

119.

Амир Буснов (Mr. Amir Busnov)

САЩ

120.

Джефри (Брус) Кларк (Mr. Jeffrey (Bruce) Clark)

САЩ

121.

Айлийн Конобой (Mr. Eileen Conoboy)

САЩ

122.

Кевин Дийгън-Краузе (Mr. Kevin Deegan-Krause)

САЩ

123.

Дейниел Дриго (Mr. Daniel Drigot)

САЩ

124.

Джефри Ерлих (Mr. Jeffrey Erlich)

САЩ

125.

Роберт Фрост (Mr. Robert Frost)

САЩ

126.

Стивън Хемфил (Mr. Stephen Hemphill)

САЩ

127.

Ърнест Джоунс (Mr. Ernest Jones)

САЩ

128.

Марша Кенеди (Ms. Marsha Kennedy)

САЩ

129.

Алка Котари (Ms. Alka Kothari)

САЩ

130.

Андреа Шели Мактомас (Ms. Andrea Shelley McThomas)

САЩ

131.

Азита Ранджбар (Ms. Azita Ranjbar)

САЩ

132.

Карен Рейнхарт (Ms. Karen Reinhardt)

САЩ

133.

Ричард Шийлдхаус (Mr. Richard Shieldhouse)

САЩ

134.

Дейниъл Саймън (Mr. Daniel Simon)

САЩ

135.

Рене Валдиосера (Mr. Rene Valdiosera)

САЩ

136.

Дебора Уокър (Ms. Deborah Walker)

САЩ

137.

Тереза Уолш (Ms. Teresa Walsh)

САЩ

Регистрираните наблюдатели да се впишат в публичния регистър.

На регистрираните наблюдатели да се издадат удостоверения.


Председател: Камелия Нейкова

Секретар: Севинч Солакова

ЛГ/ЛТ


* Публикувано на

Календар

Решения

  • № 1543-НС / 02.10.2022

    относно: изменение и допълнение на Решение № 1442-НС от 19 септември 2022 г. на ЦИК, изменено и допълнено с решения № 1461-НС от 22 септември 2022 г., № 1480-НС от 26 септември 2022 г. и № 1517-НС от 30 септември 2022 г., № 1526 и 1530-НС от 01 октомври 2022 г. и № 1535-НС от 2 октомври 2022 г. за назначаване съставите на секционните избирателни комисии извън страната за изборите за народни представители на 2 октомври 2022 г.

  • № 1542-НС / 02.10.2022

    относно: обявяване края на изборния ден на изборите за народни представители на 2 октомври 2022 г.

  • № 1541-НС / 02.10.2022

    относно: нарушение на разпоредбата на чл. 205, ал. 5 ИК, извършено чрез публикуване на интернет страницата на 24 chasa.bg на резултати от допитвания до обществено мнение по повод изборите за народни представители на 2 октомври 2022 г.

  • всички решения