Централна Избирателна Комисия


РЕШЕНИЕ
№ 1432-НС
София, 16 септември 2022 г.

ОТНОСНО: искане да бъдат регистрирани като международни наблюдатели представители на Парламентарната асамблея на Съвета на Европа (ПАСЕ) в изборите за народни представители на 2 октомври 2022 г.

 

Постъпило е писмо от Министерството на външните работи с вх. № НС-04-01-1/10 от 16.09.2022 г. с искане да бъдат регистрирани като международни наблюдатели представители на Парламентарната асамблея на Съвета на Европа (ПАСЕ) в изборите за народни представители на 2 октомври 2022 г.

На основание чл. 57, ал. 1, т. 14, чл. 112, ал. 1, т. 2, ал. 6 и 8 от Изборния кодекс и Решение № 1235-НС от 11 август 2022 г. на ЦИК Централната избирателна комисия

 

Р Е Ш И:

 

РЕГИСТРИРА като международни наблюдатели от Парламентарната асамблея на Съвета на Европа (ПАСЕ) в изборите за народни представители на 2 октомври 2022 г. следните лица:

 

1

Алфред Хер (Mr. Alfred HEER)

Швейцария

2

Хайке Енгелхард (Ms. Heike ENGELHARDT)

Германия

3

Андре Валини (Mr. André VALLINI)

Франция

4

Юнус Емре (Mr. Yunus EMRE)

Турция

5

Гиви Миканадзе (Mr. Givi MIKANADZE)

Грузия

6

Педро Чегоньо (Mr. Pedro CEGONHO)

Португалия

7

Сузана Сумелзо (Ms. Susana SUMELZO)

Испания

8

Аксел Шефер (Mr. Axel SCHAEFER)

Германия

9

Антонио Гутиерез Лимонес (Mr. Antonio GUTIÉRREZ LIMONES)

Испания

10

Сабир Хаджиев (Mr. Sabir HAJIYEV)

Азербайджан

11

Предраг Секулич (Mr. Predrag SEKULIĆ)

Черна гора

12

Мирослава Никиeл (Ms. Mirosława NYKIEL)

Полша

13

Джо О’Райли (Mr. Joe O’REILLY)

Ирландия

14

Мария Ридзоти (Ms. Maria RIZZOTTI)

Италия

15

Крис Саид (Mr. Chris SAID)

Малта

16

Лиляна Танги (Ms. Liliana TANGUY)

Франция

17

Диана Стоика (Ms. Diana STOICA)

Румъния

18

Жак Льо Не (Mr. Jacques LE NAY)

Франция

19

Жан-Пиер Грин (Mr. Jean-Pierre GRIN)

Швейцария

20

Жорж-Луи Буше (Mr. Georges-Louis BOUCHEZ)

Белгия

21

Емине Нур Гюнай (Ms. Emine Nur GÜNAY)

Турция

22

Мехмет Мехди Екер (Mr. Mehmet Mehdi EKER)

Турция

23

Ахмет Бююкгюмюш (Mr. Ahmet BÜYÜKGÜMÜŞ)

Турция

24

Пол Гаван (Mr. Paul GAVAN)

Ирландия

25

Лаура Кастел Форт (Ms. Laura CASTEL FORT)

Испания

26

Торхилдур Суна Еварсдотир (Ms. Thórhildur Sunna ÆVARSDSDÓTTIR)

Исландия

27

Оливер Каск (Mr. Oliver KASK)

Eстония

28

Иви-Трин Одратс (Ms. Ivi-Triin ODRATS)

Eстония

29

Севда Гюндюз (Ms. Sevda GÜNDÜZ)

Франция

30

Теодора Калейнска (Ms. Teodora KALEYNSKA)

България

 

Регистрираните наблюдатели да се впишат в публичния регистър.

На регистрираните наблюдатели да се издадат удостоверения.


ЛГ/ЛТ


* Публикувано на

Календар

  • ПонВтСрЧетПетСъбНед
    123
    45678910
    11121314151617
    18192021222324
    25262728293031
     

Решения

  • № 3005-МИ / 29.02.2024

    относно: промяна в състава на ОИК – Радомир, област Перник

  • № 3004-МИ / 29.02.2024

    относно: предложение до президента на Република България за насрочване на нов избор за кмет на кметство Студеница, община Хитрино, област Шумен

  • № 3003-МИ / 29.02.2024

    относно: промени в състава на ОИК – Разград, област Разград

  • всички решения